18 Kasım 2018 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Vatandaş Hizmette Doyacak
Vatandaş Hizmette Doyacak
Yeni Başkan Pekuz
Yeni Başkan Pekuz
Doğu Türkistan'ın yanında, Çin zulmünün karşısındayız
Doğu Türkistan'ın yanında, Çin zulmünün karşısındayız
Kop İle Ucuza Üretiyorum, Kaliteli Yemle Besliyorum
Kop İle Ucuza Üretiyorum, Kaliteli Yemle Besliyorum
  YAZARLARIMIZ
KİMSESİZ
06 Mart 2018 Salı Bu yazı 6205 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

               İnsanlar yaratılışları ve fıtratları gereği hep birilerinin destek ve yardımlarına ihtiyaç duyarlar  Hep muhtaçtırlar. Bebeklikdönemi , çocukluk dönemi , gençlik dönemi , orta yaş ve yaşlılık dönemleri.Bütün dönemlerinde hep birilerine ihtiyaçları vardır. İnsanların hep birilerine ihtiyaç duymasının ve muhtaç olmasının elbet deki bir anlamı ve hikmeti vardır. İnsanlar muhtaç oldukları ve ihtiyaç duydukları zamanlarda yardım alamadıkları ve kendilerini çaresiz hissettiği zaman  kendisinin KİMSESİZ olduğunu düşünürler  Acaba Kimsesiz olmak   ihtiyaç duyduğunda senin yanında kimsenin olmaması veya sana kimsenin yardım etmemesi midir. Veya Acizliğin ve yardıma ihtiyacının olduğunda senin yanında olanlar varsa birileri sana yardım ediyorlarsa  acaba sen kimsesiz değilmisin.Yoksa sen istesen de istemesen de her halükarda seni bilen , seni gören ve zaten sana şah damarından dahi daha yakın olan bir ilahi gücün ve seni Yaratan Rabbinden habersiz olman KİMSESİZ olmanmıdır.

                Zamanın birinde Padişah tatlı uykusundan kan ter içerisinde uyanır ne olduğunu anlamadığı bir durumdan dolayı korku içerisindedir. Hemen vezirini yanına alır tebdili kıyafet ederler ve halkının milletin içine girerler çarşı Pazar dolaşmaya başlarlar  bakarlar ki bir yerde  insanlar toplanmış durumun ne olduğunu anlamak için oraya giderler  bir de ne görsün birisi ölmüş başında toplanan insanlarda ölen insana hiç hoş olmayan sözler söylüyorlar. BU kalabalık ölünün başından tamamen ayrılırlar orada sadece padişah ile veziri kalır vezir padişaha bizde gidelim efendim der padişah vezire kızar ve ona ölen kişinin evini ve kim olduğunu araştır gel ben burada bekliyorum der vezir gider bir müddet sonra döner padişahım ölenin evini öğrendim eşinden başka kimsesi olmayan kimsesiz biriymiş der padişah ile veziri ölüyü evine götürürler eşine ölenin nereye defnedilmesi gerektiğini sorarlar  eşi de onlara  rahmetlinin vasiyeti var ben ölürse evimin bahçe sine gömün derdider bunun üzerine padişah ve veziri ölünün defnini bi hakkın yerine getirirler ve defin işlemi bittikten sonra eşine sorarlar bu ne haldir hatun senin rahmetli eşinin hiçmi kimsesi yoktu derler kadın gözü yaşlı anlatmaya başlar tabi bu soruyu soran kişinin padişah ve yanındakinin de veziri olduğunu bilmiyordur efendiler der benim ölen eşim namazında niyazında samimi bir Müslüman kimsedir bu beldede insanlar günah işlemesinler diye bütün içki ve şarapları satın alır ve dökerdi  yine  haram ve günaha girmesinler diye kötü ahlaklı kadınlar toplar onların paralarını verir ve benim yanıma getirirdi  bende onlara hidayete ererler diyerekten İslam mı anlatırdım  bu durumu konu komşu  kimse bilmediği için  beyimi kötü bilirlerdi  ben beyime sık sık  sorardım beyim insanlar seni kötü biri zannederler yarın ölürsen kimse cenazeni defnetmez dediğimde bana derdi ki  PADİŞAHIN İŞİNE  VEZİRİNİ YANINA ALIP GELİR VE BENİ DEFNEDERLER DERDİ .demiş

                                   HEPİNİZİ ALLAH CC EMANET EDİYORUM . SELAMETLE KALINIZ.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Gökhan Demir
İsmail Dursun Kuzucu
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Kasım 2018 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net