10 Nisan 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Sanayi Çarşısına Maske Dağıtıldı
Sanayi Çarşısına Maske Dağıtıldı
Yıldırım  Erzurum'a Atandı
Yıldırım Erzurum'a Atandı
Örnek Muhtar
Örnek Muhtar
AK Parti'den Yardım
AK Parti'den Yardım
  YAZARLARIMIZ
VAKIF DERNEK VE FEDERASYON
02 Nisan 2018 Pazartesi Bu yazı 12041 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ankara'da yaşayan yaklaşık  iki yüz doksan bin Kırıkkaleli hemşehrilerimiz var. Çeşitli alan ve faaliyetler kapsamında oluşmuş yüzlerce derneklerimiz var. Birtane federasyonumuz ve birtanede Vakfımız var lakin bir gücümüz yok. Neden yok çünkü birlik olmak ve diri olmanın ruhunu kavrayamadık. Çünkü sen ben bizim oğlan  zihniyetini savunduk. Çünkü yeni yüzlere ve fikirlere yeterince imkanlar verilmedi. Çünkü iyi projeler geliştiremedik  toplumlar için önemli bir yer tutan bu oluşumların gücünü, bireysel çıkarlara harcadık . Artık şöyle bir titreyerek  kendimize gelmeli ve birlik  Ruhunu yakalamalıyız . Hiç bir şey için geç kalınmamıştır sivil toplum örgütlerimiz önce kendi içlerinde olan birlikteliği,  sonrada bir birleriyleolan  birlikteliklerinisağlamalıdırlar.

VAKIF : Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumsallaşmış halidir. Vakfedilen para ve mülklerin kamu yararına hizmete dönüşmesidir.

     VAKIFLARIN  ORGANLARI :

1 : Zorunlu organ     :  Mütevelli heyeti yani yönetim kurulu ve denetleme kurulu.

2 : İhtiyari organları :  Danışma kurulu ve onur kuruludur.

     Vakıflar İnsanlığın faydalanması için her alanda kamu yararına faaliyet göstererek kendi mal ve para varlıklarını İnsanlığın ve diğer canlı varlıkların hizmetine sunarlar. Gerçek  ve tüzel kişilerin yaptıkları nakti ve ayni yardımları kamunun faydasına kullanırlar. Her türlü hayır işleriyle ilgili olarak  resmi , tüzel  ve gerçek kişilerle dayanışma içerisinde çalışırlar.

DERNEK : Faaliyeti belirlenmiş alanlarda hazırladıkları Tüzükleri doğrultusunda  en az Yedi kişinin kurucu üye olarak gerçekleştirdiği üye kayıt ve yönetiminin ve Denetim organlarının teşekkülü sonucu oluşan Tüzel kişiliklerdir. Dernekler varlığını ve gücünü  üyeleri sayısı ile üye aidatları ile  hibe ve bağışlar ile devam ettirirler.

FEDERASYON : Aynı idealler ve hedefler doğrultusunda hareket eden en az  beş Derneğin birleşmesinden oluşan üst kuruluştur 

      Niyetlerimizin hayırlı olduğunda akıbetimizin de hayırlı olacağını bilerek istikrarlı ve azimli olarak çalışır ve mücadele edersek inanıyorum ki şehrimize ve insanlarımıza daha fazla katkılar sunarız.Başkentimiz Ankara'ya en yakın il olan ilimiz Kırıkkale'mizin ve değerli hemşehrilerimizin seslerinin daha gür duyulmasına katkı sunmak için kurulmuş Vakıf , Federasyon ve Derneklerimizin  bi Hakkın üzerlerine düşen vazifeleri yapacaklarına inanarak  başarılı olmalarını diliyorum.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Erol Serkan Kılıç
Hakan Gökkaya
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Nisan 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net