10 Ağustos 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Matematik Bölümü Dünya’da İlk 500’de
Matematik Bölümü Dünya’da İlk 500’de
En Başarılı Ülke Türkiye
En Başarılı Ülke Türkiye
Başaran'da Tercih Dönemi
Başaran'da Tercih Dönemi
Kırıkkale'de çiftçilik yapmaya başladı
Kırıkkale'de çiftçilik yapmaya başladı
  YAZARLARIMIZ
Siyasi Nezaket
11 Şubat 2010 Perşembe Bu yazı 25392 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Siyasetçi zeka sahibi olmalı, esprili, eleştiriye açık, Nüktedan olmalı, bilgisi görgüsü, nezaketi ve nezaheti ile örnek insan olmalıdır. Tıpkı rahmetli Osman Bölükbaşı gibi seçim meydanında söylediği şu tarihe geçen “sapı çok denesi yok hemşerilerim” sözü siyasi zekanın bir göstergesidir. Espri yapmak zeka işi muhakkak, Hele hele espri yapan siyasetçi ise o gerçek siyasetçidir.

Rahmetli Osman Bölükbaşı ile İsmet Paşa bir uçak yolculuğunu beraber yaparlar. Yanlarında da torunu, İsmet Paşa torununa derki git Osman amcandan para iste. O da gelip Osman amca bana para verirmisin der. Ne yapacaksın oğlum parayı?

-Köylülere atacağım sevinsinler der .

Osman Bölükbaşı cevabı patlatır :

-Git dedeni at bütün Türkiye sevinsin. Der işte siyasi zeka bu karşındaki insana hakaret bile edecek olsan bunun daha diplomatik yolunu kullanmak lazımdır.

Ülkenin yönetin yolu olan siyasetten bir şekilde uzak durmamız mümkün değil tabiî ki siyaseti üslubu ile yapmak, ahlaklı yapmak Türk’ün töresinden gelir.

Son günlerde hem yerelde hem de genel siyasette üslubu ile siyaset yapmayan yapamayan siyasetçiler türedi. Küfürle, hakaretle siyaset yapanlar ortalığı allak bullak etmeye başladılar. Hele Ramazan ayı içerisinde yok ben seni başbakan yaptım,sen beni akladın, sen okyanus ötesi uşağısın,sen hırsızsın, sen uyuşturucu kaçakçısısın tartışması ayyuka çıktı.

Ortada şeref pazarlıkları kol geziyor siyaset hiç bu kadar seviyesiz hale gelmemişti. Biri birine hırsız derken öbürü şerefsiz diyor. İnsanlar acaba kendinde olmayan meziyetlerle mi başkasını itham ediyor diye düşünmeden edemiyoruz.

Bu tartışmalar arasında birileri MHP’nin nerede olduğunu soruyor. Oysaki hırsızla şerefsiz kavgasının içinde olması mümkün olmayan Sayın Dr. Devlet Bahçeli siyaseti her zaman ilkeli yapmış önce ülkem sonra partim sloganı ile gündelik seviyesiz siyasete karışmamıştır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ERDAL BALOĞLU  -  26.03.2010 - 10:26
ÇOK YERİNDE TESPİTLER YAPILMIŞ.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Ahmet Tarlabölen
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Ağustos 2020 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net