07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
MERHABA KALE HABER
10 Nisan 2018 Salı Bu yazı 31354 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkemizdeki ağır ekonomik şartlardan maalesef yerel gazetelerimizde etkilenmiş ilimizde yayınlanan on ’un üzerinde günlük yayın yapan gazete sayısı dörde inmiştir. İçinde bulunduğum siyasi ortamı göz önünde bulundurulduğunda bu şartlarda başka bir gazetede yazamayacağımı düşünürken, hemen akabinde iki tekliften biri olan KALE Haber’in sahsımı aralarına davet etmeleri beni çok duygulandırdı.

Kale Medya Gurubu olarakçalışamasistemi Kırıkkale’de hiçgörmediğimiz, pek alışık olmadığımız bir şekilde Yeni Doğan Mahallesi’nde bir çölün içinde demirden bir kale gibi ihtişamı ve güler yüzlü çalışanlarıyla dikkatleri çekmektedir.

Gazetenin ve gazeteciliğin emeğini veren insanlara pek bakmadığını, ekmek yedirmediğini, bu işlerle uğraşan herkesaz çokbilir. Bunun bir gönül işi, gönülden sevilerek nasıl yapıldığını buraya gelirseniz hemen anlarsınız.

Kale medya ya vardığınızda bina, çevresindeki yapılara göre hemen dikkat çekmektedir. Merdivenlerden yukarılara çıktığınızda sanki Ankara,İstanbul’da adı sanı ünlü yayın merkezine gidiyormuşsunuz gibi bir duyguya kapılarak dağınık olan yerlerinizi düzeltmek için hemen ayna aramaya başlarsınız.

Gazeteye ilk vardığınızda daha içeriye adımınızı atar atmaz sağa sola düzgün bir şekilde oturmuş güler yüzlü çalışanları görürsünüz.

 Kale medya gurubu başkanı Ercihan Çakmak Bey in odası bir pilot kabinini andıran şekli ile tüm kata hâkim bir konumda, güler yüzü tüm beden diline yansımış çakmak çakmak gözleriyle şahsımı karışıldı. Daha sonra bu candan davranışın kendisinin devamlı bir tavrı, bir tarzı olduğunu tüm konukları karşılarken ki tavırlarında gördüm.

Hoş beş sohbetten sonra beni oradagörev yapan gazetenin ve radyonun çalışanlarıile tanıştırdı. Daha sonrada Kale Medya Gurubu’nun diğer bölümlerini gezdirdi.

Burası sadece gazete değil, görsel ve yazılı basının tüm yayınlarına cevap verecek bir konumda tasarlandığı açık seçik belli oluyordu.

Gazetenin ve gazeteciliğin bir gönül işi olduğunu burada fazlasıyla anlıyorsunuz. Ercihan Çakmak kardeşimiz bu işe okadar çok gönül vermiş ki, bu işi okadar çok severek yapıyor ki burada bunu anlatmam mümkün değil. Başka yerlerden edindiği tüm gelirleri cömertçe burada harcadığı hemen anlaşılıyordu.  Bu işle uğraşmak, yaşadığı şehre, insanlarına hizmet etmek kendisi için bir yaşam biçimi olmuştur. Kendisi o kadar hareketliki yüzüdevamlı gülüyor, hemen her işe koşarak gitmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Kendisine buraya çok para harcamışın, bu işlerin pek maddi getirisi olmaz dediğimde

 ‘’Hocam, ben bu işi seviyorum. İnsan sevdiği için çok şey yapar’’ demişti.

 Kırıkkaleli hemşerilerimin Kale Medya gurubuna ziyaretlerini yaptıklarında gönlü güzel insanların bizler için neler yaptığını gözleriyle görecekler. İçimizdeki zenginlerin il ve ilçelerimizi terk ederek büyük şehirlere yatırım yaptıklarını bildiğimizden,ErcihanÇakmak Bey’in ekmeğini yediği suyunu içtiği çevresine ve insanlarına daha fazla birşeyler vermek için nasıl çabaladığınıhemen fark edeceksiniz.

 İnşallah bundan sonra Kale Medya Gurubu ailesi içerisinde doğru bildiklerimizi, şu bizden, şu onlardan demeden ilimiz ve ülkemiz gündemini aklımızın erdiğince, tarafsız bir şekilde yorumlamaya çalışacağım. İnşallah hayırlı olur. Saygılarımla. 09.04.2018

 

                                                                                                                    İsmail Dursun KUZUCU


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İ. Dursun KUZUCU  -  15-04-2018 - 20:50
Sevgili kardeşlerim Şevket Hocam, AlpTuğ Seyfi ve Halis Köse kardeşlerime olumlu yorumlarından dolayı teşekkür ederim. İnşallah güzel yorumlarınıza laik olmaya çalışacağım. Selmalar...
Halis KÖSE  -  12-04-2018 - 23:31
Sevgili Milli Eğtim Müdürüm.Engin tecrübelerinden,korkusuz fikirlerinden ,Türk Milliyetçisi olduğun için ilden ile sürüldüğünden ,deneyimlerinden ilham almak istiyoruz.Her gün okuduğum KALEHABER gazetesine hoşgeldiniz.Yazılarınızı zevkle takip ediyoruz.Saygılarımla.
ALP TUĞ SEYFİ  -  10-04-2018 - 11:10
SAYIN HOCAM PUSULA GAZETESINDE YAZILARINIZI BEĞENEREK OKUYORDUK. SİZİ TEKRAR GÖRMEK BENİ MEMNUN ETTİ.
Şevket Özsoy  -  10-04-2018 - 10:17
Hayırlı olsun hocam, Hoşgeldiniz. ilminizden ve birikiminizden artık gazetemizde istifade edeceğimizden dolayı mutluyuz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net