03 Ağustos 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bez bebekler ABD'ye İhraç Ediliyor
Bez bebekler ABD'ye İhraç Ediliyor
Alacak Verecek Kavgası Kanlı Bitti
Alacak Verecek Kavgası Kanlı Bitti
Saman Hırsızı Yakayı Ele verdi
Saman Hırsızı Yakayı Ele verdi
Sağlık Ekiplerimiz Marmaris ve Manavgat'ta
Sağlık Ekiplerimiz Marmaris ve Manavgat'ta
  YAZARLARIMIZ
112 YENİ NUMARA
11 Nisan 2018 Çarşamba Bu yazı 18632 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sabahın erken saati. Öyle erken bir saat ki sokakta işlerini akşamdan bitiremeyen belediye görevlileri var çöpleri toplayan ve birde sıcak simitleri tablasına yerleştirme gayretine ki simitçi var sokakta.

Ve genelde servisi olmadığı için varsa şahsi arabası ile işe gelen yoksa o saate sarhoşu ayyaşı kim geçiyorsa onun arabasına otostop yaparak mesaisine gelen biri daha var. Polis.

Kimi trafiği daha yoğunlaşmadan kontrol altına alma gayreti ile çoktan yerini almış polisler.

Kimi sabaha kadar meyhane köşelerinde kafayı demlemiş sarhoşların evlerine hırsızdan arsızdan emin gitmesi için görev yapan polisler.

Karakollar açık yedi yirmi dört görevdeler. Eşi ile kavga eden kadının sığındığı yerde onlar var.

Gecenin zifiri karanlığının nihayete erip günün ilk ışıklarının gökyüzüne asılmaya başladığında her yerde olan polisler, güneşin günü aydınlattığı her anda da her yerdeler.

Devlet adamlarının görev yerlerine ulaşıp devlet millet ile ilgili hayırlı kararlar alması için her kavşağı kontrol eden trafik polislerinin yanı sıra emniyet için satler öncesinden orada olan asayiş polisleri var.

Kapkaç mağduru emekli hacı amcanın kaptırdığı parasını şikayet ettiği yerde onlar var.

Pazara giden teyzenin güven içinde alış veriş yapması için bazen simitçi, bazen pazarcı kılığında polisler var.

Esnaf güven içinde dükkanını açsın, öğrenci emniyet içinde okuluna ulaşsın, öğretmen öğrencisine devletin birliğini, vatanın bütünlüğünü, ezanın kutsallığını anlatsın diye polis var.

Siyasetçi mitingini rahat yapsın, kürsüden fikirlerini anlatıp, taraftarlarına meramını anlatsın diye polis var.

Bir noktaya bırakıldığı ve saatlerce orada beklemek zorunda kalan, tuvalet ihtiyacı var mı, acıktı mı, suyu var mı demeden bizlerin yanından geçerken asla insanın doğal ihtiyaçlarını karşılayacağı ortamı var mı acaba diye düşünmediği polis var.

Ağır çalışma saatleri nedeniyle çocuğu uyurken evine gelen,sabah çıktığında sadece uyuyan bebeğine bakmamla yetinen polis var.

Hafta sonu pikniğe gidenleri sadece çalışma alanlarından izlerken eşini evladını “inşallah daha sonra götürürüm” diyen polisler var.

 Asker ile birlikte dağlarda taşlarda almış olduğu özel eğitimlerin gereğini yapan polis var.

Gün bitip gece olduğunda sıcak yataklarda güven içinde yatsın, evlatları ile huzur içinde yaşasın benim vatandaşım diyen polis var.

Kısaca hayatın her alanında her anında bizlerin huzur ve güveni için kafa yoran memurundan genel müdürüne kadar tanımaktan şeref duyduğum polis var.

Sizi anlatalım dediğimizde mahcup olup, yüzleri kızaran bakışları aşağı düşen ve “biz bilinmeyen olarak kalalım mümkünse, isim verme, verme ki riya olmasın yaptığımız işin kutsallığı sorgulanmasın” diyen polisler var.

Birde kendi hatasından dolayı üç kuruşluk trafik cezası yedi diye, yada kendi hatasından polisle yüz yüze geldi diye o polise gıyabında olmadık sözler ile hakaret eden…ler var.

Tabi ki her toplumda iyi de vardır kötüde. Ama bir de genel vardır genel.

Ve yiğitler var adı polis olan yeni numaraları 112 olan yiğitler var. Ayağınıza taş değmesin ve rabbim korusun kollasın sizi 112 kahramanları.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
MELİH H.  -  12-04-2018 - 10:54
Tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarına da, Allah\'tan rahmet, onların yakınlarına da, halen görev başında bulunan polislerimize de Polis haftası ve Polis günü vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum.Böyle bir mesleğin icrasının da elbette bazı zorlukları olmaktadır. Halkın güvenliğini sağlamak ve onları korumak kolay değil, bu açıdan bakınca teşkilatın ne kadar önemli bir görev üstlendiğini görmekteyiz. Halkında, bizimde polislerimize bu zorlu görevde yardımcı olunmasının gerektiği bilincinde olmalıyız.
Yusra   -  11-04-2018 - 14:40
Devleti için görev yapıp milletini seven tüm polislerin haftası kutlu olsun..
Yunus Alp  -  11-04-2018 - 10:06
Geçirdiğimiz zor günlerde fedakârca mücadele eden ve vatanımızın, milletimizin güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin daha da çok çalışan Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun. Bizim huzurumuz için bizim için değerli pek çok şeyden vazgeçen kahramanlara selam olsun.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Kamil Öcal
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Ahmet Tarlabölen
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ağustos 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net