07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
ERKEN SEÇİM
19 Nisan 2018 Perşembe Bu yazı 28647 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bundan önce yapılan evet – hayır referandumu çok insanın katı olan görüşünü değiştirip acaba bu gidişle tek adam yönetimi bizi nerelere götürür diye kafası dank etmeye başlamıştır. Çünkü referandumdan sonra İstanbul, Ankara, Balıkesir ve diğer bazı belediye başkanlarının ‘’Metal Yorgunluğu’’ adı altında nasıl görevlerinden alındığına hep beraber şahit olduk. Bu alınan belediye başkanları nasılda bangır bangır bağırarak evet için oy istiyorlardı. Şimdi hiç birinde ses soluk kalmadı.İnanıyorum ki bu belediye başkanları candan ciğerden evet için çalıştıklarına kim bilir ne kadar çok pişman olmuşlardır.Bunların bu durumları diğerlerinin de derinden düşünmelerine sebep olmuştur. AKP de aslında herkes bir tedirginliğin içinde, fakat kime kimseye bir şeyler söyleyemiyor.

Herkeste olduğu gibi AKP’nin tüm belediye başkanlarında, tüm il genel meclis üyelerinde, tüm, belediye meclis üyelerinde bu korku vardır. Genel seçimlerinmahalli seçimlerden sonra olmasını basit olarak bizler mümkün görmüyorsak bunu iktidar ve iktidar ortakları da bu tehlikeyi hesaplamışlardır.

Mart 2019 da aday olacaklar adaylığı garantilemek için erken yapılacak genel seçimlere canla başla çalışmaları gerekecek. Hiç kimse ayrı telden çalmaya cesaret edemeyecek. Herkese mavi boncuk dağıtılacak fakat mavi boncuğu sana verdim kimselere söyleme diyerek herkes mavi boncuğun sadece kendisine verildiğini zannedecek. Birçok kişi uyandığında tavşan çoktan yamaca geçmiş olacak. Tüm bunlardan sonra yandım anam türküsü çağırmanın kimselere bir faydası olmayacak.

Genel seçimler mahalli seçimlerden sonra olursa bu iktidar ve ortakları tarafından tam bir kâbusa dönebilir. Seçilenler bir göz kaş hareketiyle görevlerinden istifa ettirilebileceği gibi yer bulamayanlar sıraya giremeyenlerde iktidarın tüm seçim havasını bozabilirler.

Burada seçimlerin en karlısı kamuoyu yoklamalarında seçimlere yalnız girerse barajın altında kalacağı düşünülen MHP olacaktır. Öyle böyle ister iktidarla yüzde elli artı biri alsınlar, isterse alamasınlar barajı geçen bir partinin ortağı olduğundan barajı geçmiş olacak ki aslında olmayan gücü ile yine Balgat’taki saltanatlarını sürdüreceğe benziyorlar. Durum ne olursa olsun geriye çekilip o anki duruma kıs kıs gülenlerde yine bunlar olacaktır.

Bana göre kesin erken bir genel seçimin olacağıdır. Genel seçimlerin yukarda anlattığım görüşler doğrultusunda zamanında olması hiçte mantıklı gelmiyor.

Tüm bunların yanında ekonomik veriler hiçte iyi gözükmüyor. Hükümetin şimdiye kadarki değişmez ekonomisti bu konuyla ilgili bir iki söz edince hakkında neler söylendiğini hepimiz biliyoruz.

Dolar, Euro aldı başını gitti. Benzinin mazotun yanına varılmıyor. İşçi memur,emekli açılan bütçelerinin tamir olmasını bekliyor. Acil onarılması gereken o kadar çok kara delik olmaya başladı ki olanların tamirinden ziyade daha büyük kara delikler oluşmaya başladı.

Tüm bu olanlar tek parti hükümetinin aynı frekansta konuşmaları, birçok yayın organlarının yandaş durumda yayın yapmaları sonucu halktan gizlenebiliyor. Yalnız bununda daha fazla sürdürülemeyeceğini düşündüklerinden her şey dahada karmaşık, içindençıkılmaz duruma gelmeden seçime gideceklerini düşünüyorum.

MHP Gurup toplantısında bunu dile getirilmesi AKP ile ortak bir kararı olduğunu düşünüyorum. AKP ben istemedim MHPistedi diyerek onun her dediğini yapan politikalarla ülkücülerin oyunu almaktır. Fakat ülkücüler, daha önce AKP’nin yetkililerince ülkücülere neler dediklerini unutmadıklarını hala sosyal medyanın en çok yazılanı ve çizilenidir.

Öyle görülüyor ki iktidarın ve ortağının tek korkularının İYİ Parti ve Meral Akşener olduğudur. Bir Nisanda yapılan kongrenin tamamıyla gönüllülerin katılımıyla akla ziyan bir kalabalıkla yapılması seçimlerde kazanacağım hesabı yapanların uykularını kaçırmışa benziyor. Ağustosta seçim olması bir zafer edası vermekten ziyade İYİ Partinin Kongresinden altı ayı geçmediği için seçime sokmama çabaları olabilir mi?

Herhalde İYİ Partinin tüm bunlara göre bir ‘’A,B,C ‘’planları vardır. Kötü planlar her zaman plan yapanın ayağına dolanır. Bunu da kimseler unutmasın.

 Önümüzdeki yapılacak genel seçimler ülkemiz ve milletimiz için sonuçları bakımından hayati önem taşımaktadır. Ya ülkeyi ve geleceğini bir kişinin iki dudağından çıkacak inisiyatife vereceksiniz yada yine eskiden olduğu gibi parlamenter sisteme yeniden dönüp fert olarak söz sahibi olacaksın.

Eğer normal bir seçim olur seçimlerde bir şaibe olmazsa, ülkende nasıl yaşamak, geleceğini kimlere teslim edeceğin halk olarak senin elinde olacaktır. İyi düşün, bir daha bir daha düşün. Gireceğin yol dönüşü olmayan son istasyon olabilir.

Erken seçimin en mantıklı zamanı kanımca eylülün ikinci yarısı veya Ekimin başı en iyi tahminimdir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
hacı eyüp yıkılmaz  -  19-04-2018 - 09:03
sayın hocam cok guzel özetlemişin memleketin durumunu. İnşallah uyanırız artık bu gaflet uykusundan
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Mesut ARLIER
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net