15 Ocak 2021 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
  YAZARLARIMIZ
SEÇİMİN SONUCU ‘’ 2. ’’
20 Nisan 2018 Cuma Bu yazı 13616 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

(Şimdi de seçimden bir hafta sonrası için özet bir bakış açısı sunalım):

          Evet, seçimde yakışmayan ufak tefek ayak oyunları ve entrikalar olmakla beraber, demokratik bir ortamda ve gayet güzel bir şekilde gerçekleştirilmiş bulunuyor.

Kırıkkale T. S. O. (Ticaret Sanayi Odası) bünyesinde toplam 13 adet Meslek Komitesi (Grup) bulunuyor. Bunları ana başlıklar halinde okuyucu bilgisine sunacak olursak;

 1. Meslek Grubu Kapsamı:Toptan ve Perakende Gıdacılar Grubu.

 2. Tarım Hayvancılık Yemciler - Gübreciler Grubu.

 3. Hazır Giyim ve Tuhafiyeciler Grubu.

 4. Metal ve Tüm Sektör İmalatçılar Grubu.

 5. Halı Mobilya Beyaz Eşya ve Elektronik Cihazlar Grubu.

 6. Seyahat Acentesi -Turizm İşletmeleri ve Yedek Parça Satıcılar Grubu.

 7. Orman Ürünleri ve Hırdavatçılar Grubu.

 8. Bankalar - Sigorta Acenteleri - Sarraflar Grubu.

 9. Mühendisler ve Mimarlar Grubu.

 10. Eğitim ve Sağlıkçılar Grubu.

 11. Hazır Yemek - Temizlik Firmaları Bilgisayarcılar - Reklamcılar Hizmet Grubu.

 12. Akaryakıtçılar Grubu.

 13. İnşaat Müteahhitleri Grubu.

          Seçime mevcut yönetimin Oda Başkanı ve 13. Gruptan Ahmet VARLI kendi kadrosuyla ve ‘’Mavi’’ listeyle, rakip aday grubunu temsilen de 11. Gruptan Cemalettin AKDOĞAN başkanlığında,‘’Beyaz’’ listeyle girmiş bulunuyor. Bu iki grubun dışından birde ‘’Turuncu’’ liste ile Bağımsız iki kişi müstakil olarak kendi gruplarından seçime iştirak etmiş oluyor.

Seçim neticesinin kısa bir analizini yapacak olursak durum şöyledir:Malûm olduğu üzere Ticaret Odası 13 Meslek Grubundan meydana gelmektedir. Burada teferruata girmeden özetle neticeyi sunacak olursak,Mavi Listeden 1. – 2. ve 3. Grupların önceki temsilcileri (3 + 2 + 2 kişi) bu seçimde yerlerini korumuşlar.4. Grupta bir kişi kendi grubu içinde Mavi Listeyle değişmiş (3 kişi), 5. Grubun tamamı Turuncu Liste ile bağımsız olarak (2 kişi) ve 6. Grubun da tamamı Beyaz Liste ile yenilenmiş (3 kişi)tir. Diğer 7. – 8. – 9. – 10. – 11. – 12. ve 13. Grupların hepsi de Mavi Liste olarak önceki temsilcilerinin tamamı yerlerini korumuş bulunuyor (2 + 2 + 2 + 2 + 3 + 3 + 3 kişi). Ticaret Odasının meclis üyeleri 32 üyeden meydana gelmekte. Bunlardan 6. cı grubun Beyaz Listeden yenilenen 3 üyesi ve 5. Grubun Turuncu ListesindenBağımsız 2 üyesi dışındaki 27 si ise Mavi Listeden seçilmiş olan oda üyelerinden meydana gelmektedir.

          Oy kullanması gereken 1478 üyenin 1097’ si seçime iştirak etmiştir. Bunların 686’ Mavi Listeden mevcut başkan 13. Gruptan Ahmet VARLI’ ya, 362’ si Beyaz liste ile rakip olarak 11. Gruptan Cemalettin AKDOĞAN’ a,49’ u da Turuncu Liste olarak Bağımsız adaylara 5. Grup olarak çıkmıştır.

          Bu arada Beyaz Liste ile mevcut yönetime rakip olarak 11. Gruptan Başkan adayı olan Cemalettin AKDOĞAN, kendi grubundan dahi seçilememiş bulunuyor! Beyaz listeyi temsilen sadece 6. Gruptan 3 kişi seçilmiş oluyor!

Bu saatten sonra seçilmiş olanlardan (bu arada seçilen tüm üyeleri tebrik eder, hayırlı – uğurlu olmasını ve şehrimiz için güzel hizmetlere imza atmalarını dilerim).

          Seçim sonrası T. S. O. toplantısını yapıp, yönetimle ilgili organlarına görevlendirmeyi yaparak çalışmaya başlamış bulunuyor.

Yeni Yönetim asil ve yedekleriyle şu şekilde teşekkül etmiş bulunuyor:

Meclis başkanlığına Ömer AKÇELİK, Meclis başkan yardımcılığına Tevfik GÜNEY,Cihat MENCET, Meclis kâtip üyeliğine Âdem KARAPINAR. Yönetim kurulu asil üyeliklerine;Celal KAPLAN, Nizamettin AYYILDIZ, Mustafa KARIŞMAZ, Bilal DEMİRCAN, Muzaffer İLHAN, Rasim ÖLMEZ, Murad EROĞLU, Savaş GEYİK. Yönetim kurulu yedek üyeliklerine Murat AKYURT,Bülent YILDIRIM, Timuçin BAĞBAŞI, Emre BAŞTUĞ, Yusuf Cemil YILKDIRIM, Rabiye ÖZAYDIN, Ali DOLU, Alper ÖZGÜ.

          Artık şimdiden sonrasında mevcut yönetimin icraatlarını göreceğiz. Mevlâna Celalettin i Rûmî Hazretlerinin ifade ettiği üzere;‘’Görelim Mevlâ’ m neyler, Neylerse güzel eyler.’’


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sıla Ayça Ertunç
Ahmet Koç
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Başar Özdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net