30 Haziran 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
VALİ DE, BAŞKAN DA GÖRÜYOR!
28 Ağustos 2010 Cumartesi Bu yazı 22454 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazı yorumlar vardır, hiç dikkat çekmiyor gibi görünseler de mutlaka muhataplarını bulurlar ve tespit edilen noksanı yapmaya yönlendirirler. Özetlenen konuda hata veya noksan varsa düzeltilmesine de sebep olurlar. Yani haklı ve yerinde yapılan her eleştiri ya çok okur bulur ya da muhatabını! Muhataplar her zaman duyarlı davranırlar da gereğini yaparlar mı, derseniz işte o zaman cevabımız “İcraat kişinin algılama ve bir şeyler üretme sevdasıyla beraber olanaklarına da bağlı!” şeklinde olacaktır. Durup dururken bu analize neden mi girdik?..

Açıklayalım; Kırıkkale’de belediye bünyesinde yapılan veya yaptırılan tüm icraatlara bir bakın! Bir tane tümüyle bitmiş olanı var mı? Belediye panolarını süsleyen fotoğraflar neci, demeyin. Birde o fotoğrafların çekildiği yerleri çıplak gözle görün bakalım, neler var neler yok! Örnek mi, örnekler mi verelim; Hemen bütün Kırıkkalelinin, gelenimizin, gidenimizin, Valinin, Belediye Başkanının ve de çalışanlarının kullandığı Cumhuriyet Meydanı ve hemen devamında ki Sevgi Yolunu örnekleyelim isterseniz.

Üzerinden kaç ay-yıl geçti Cumhuriyet Meydanında halka çay-su gibi (Çay Tiryakisi rumuzlu okurumun da haklı isteğidir) hizmet veren bir büfecik olsun var mı? Bir ay kadar önce bozulan saat ve ısıyı gösteren çoğunlukla da belediye reklamı yapan elektronik pano (12.8.2010) sökülmüş; Artık iptal mi olur, tamir mi olacak? Derken tamir edilip yerine konuldu hayret; Referandum mitinglerinde göze batmasın kaygısından olsa gerek!.. Gelelim Sevgi Yoluna; Güzelim taşlar zemine döşenirken aralara konan dekoratif renkli lambalar için 10 yıl garantili deniyordu… Daha 10 ayı bulmadan çalışmamaya başladılar. Şimdi ise nerdeyse 1/3 hiç çalışmıyor! Döşenen taşlar ne alemde; Daha yapım aşamasında elektrik kabloları için bir kısmı enlemesine, diklemesine 3-5 cm kesilen taşların yaklaşık % 15 inin de kenarları kırıldı neden?..

Yolu sağlı sollu takip eden aydınlatma direklerinin; Büfe ile Adliye Taksi Durağı arasındaki 6 tanesinde yapıldığından günümüze değin hiç ışık gördünüz mü?.. Son zamanda 2 lamba çalışıyor demeyin! Dikkat ediniz o 2 direk için taksici kardeşlerim, durak binasından kablo çekmişler… Peki, aynı yolda çalışan Başkent Elektrik’e ait direklerin ve hemen altındaki belediyenin çok sık konulmuş, aydınlatmaların harcadığı elektrik parası kimden çıkıyor? Belediye ve Başkent Elektrik idaresinden mi?.. Yoksa kârıyla ve katlanarak bizlerden mi!.. İşte size bir solukluk ve de bütün yetkili ve sorumluların gözü önündeki örnekler; Ya bir de onların adım dahi atmadıkları yerleri yazmaya kalkarsak, birkaç yıl yeter mi dersiniz?..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
CEVRECİ  -  14-02-2013 - 09:22
ZABITA atık dökenlere ceza uygulayacakmış kimi kandırıyorlar temizlik işleri bahçeli evler mahalesinde hizmet veriyor ve gözünün önünde su kanalı çöp ve inşaat atıkları ile doldu hemen yanındaki pazar pazarı pazarcıları bozulan her şeyi oraya atıyor ve o zabıta esnafnan la bali bir şekilde orda geziniyor görev yapıyor diyemeyeceğim atık döküyorlar diye şikayet ediyoruz on kere israr edersen yada amirlerini ararsan bi zahmet geliyorlar yaa abi devamlı arıyorlar mecbur geldik deyip ordaki kişilere selam verip oğlan kız nasıl deyip gidiyorlar artık bu tanıdığa görev ayıp olur zihniyetinden kurtulalım TEMİZBİR ÇEVRE İÇİN ELELE
Bilal  -  07.10.2010 - 18:26
Abicim bu yazınıda okudum sonrakinden sonra burada hakikat noksan bile yazmışsın. neden gocundular. Anlamadım yüzlerine ifade ettiginden ben öyle biliyom. sen yazmaya devam et abi teşekkkürler ederim.
Mümtaz  -  14.09.2010 - 21:17
Musa bey İL Gaztesinde yazdığınız günden beri yorumlarınızı okuyorum. Başyazar olarak biliyoruz ki siz sadece Kırıkkaleyi yazıyorsunuz. Gün geldi köşenizde dilencileri ve sokak köpeklerini gün geldi sayfalarca fakir aile ve hasta sorunlarını dile getirdiniz. Sizin için başka şehre taşındı demişlerdi çok üzlmüştüm. Yakın zamanda burada yazmaya başladığınızı duyunca yine sıkı okurunuz olmaya devam edecem. Kırmadan incitmeden cesurca yazıyorsunuz Allah sizden ve sizin gibi sıkıntılarımızı yazanlardan razı olsun. Lütfen yazılarınıza ara vermeden devam edin saygılar.
sanayici  -  12.09.2010 - 22:55
Ne yazsan haklısın beyfendi. Belediye Başkanı Veli bey Kırıkkalenin neresini geziyor ki oraları görsün. Eviyle belediye arasında mekik dokuyor başkanımız. Bu kadar duyarsız olunmaz ve olunamaz ama ne yazık Veli Korkmazdan ancak bu kadar. Kırıkkalelinin eli cebinden hangi konda çıkıyor? Her türlü yapılan iş noksan be kardeşim. 2 sefer üst üste Veli Korkmaz değil AKP seçildi ama 3. asla olmaz tabi Kırıkkaleli uyanırda parti ile belediye başkanlığı kavramını ayırabilirse. Gelin lütfen birde Kırıkkale eski sanayisinin yollarına bir bakın. Fareler bile sakatlanıyor o yollarda. İnsanlarımızı ve araçlarımızı Allah korusun......
bilgiliyim  -  03.09.2010 - 13:52
Ramazanımız herkese kutlu ve hayırlı olsun. Ya kafanızı taktığınız şeye bakın oradan geçmeyiz olur biter. Biz kafamızı taksak bile sanki belediye başkanı Veli bey kafasını takmadıktan sonra neye yarar. Adamlar biz yaptık oldu sevdasındalar. Bildikleri, becerileri, görgüleri, kapasiteleri bu kadar dar olanlara oy verdikçe böyle yollar ve cebimizden çıkanlar çok olacaktır.
MEHMET VARLI  -  02.09.2010 - 20:28
Arkadaşım doğru söylemiş amma oranın adını sadece "KORKU YOLU" koymak yanlış olur. Oraya MİLLETİN PARASIYLA MİLLETİ KORKUTMAK İÇİN YAPILMIŞ SEVGİSİZLİK YOLU demek daha doğru olur. Görüntüde lüks yapılan aslında para canavarı yolda demek yanlış olmaz. Belediye para yok der, böyle hemen bozulacak şekildede yollar yapar ne diyelim Allah bize acısın.
Ali Çerçici  -  01.09.2010 - 16:56
Musa abi kalemine sağlık bende o sevgi yolunun adını değiştirsinler istiyom. Korku yolu olsa olmazmı. hani migrosun oralarda geçmeye korkmayan yokta.
Osman Üçler  -  30.08.2010 - 13:27
Musa bey kalemine sağlık. gerçekleri yazmışsın. Valde başkanda görürler görevlilerde görür ama millet görüpte hesap sormaz. Burası Kırıkkale kardeşim saflar şehri.Bende Kırıkkaleliyim yani bende safım yarın yine bunlara inanırım. O kadar para geliyor işçiler maaş alamıyor nasıl bir belediye. Anlayan anlatsın. Şimdiden bayramınız kutlu olsun
Profesör  -  29.08.2010 - 2:13
Yapılan işler "Dostlar alışverişte görsün, yaptık da işte amannn Kırıkkale halkı zaten ne anlar, çok bile yapılanlar, yarın birgün seçimlerde tek tek broşürlerde işte 500 proje yaptık (!) vay beee mantığıyla" yapılırsa doğal yani şu an olanlar. Şaşırmamak lazım.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net