07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
EĞER SAMİMİYSENİZ
08 Mayıs 2018 Salı Bu yazı 32389 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Rahmetli Kamer Genç’i, Türkan Saylan’ı,Necip Hablemitoğlu’nu, Uğur Mumcu’yu,Allah’nan Aldatmak diye kocaman bir kitap yazan Yaşar Nuri Öztürk Hoca’mızı, FETÖ Örgütünün varlığını ve ne denli tehlikeli olduğunu yazan Hanefi Avcı’yı, aklıma gelmeyen nicelerini seversiniz sevmezsiniz.  FETÖ pisliği ile ilgili neler söyle dilerdi, neler.

Bunların bazılarının siyasi görüşleri bizlerden farklı diye söylediklerini, yazdıklarını görmemezlikten, duyumsamazlıktan mı gelelim?

 

FETÖterör örgütünün yaptıkları nedeni ile iki yüz elli vatandaşımız can verdi. Ülkemizin birçok mili, ekonomik değerleri yok oldu, heba oldu.

Bu nedenle alt kademelerden birçok insan içeri atıldı,birçoğu işinden gücünden oldu.

Birçok yere On Beş Temmuz’ un kahramanlarıyla ilgili isimler verildi.

Doğru yapıldı.

On Beş Temmuz darbe girişimini yapanların, yaptıranların kökünü kazıyacağım dendi.

Doğru söylendi.

Fakat…..

Eğer zamanında Kamer Genc’in, Türkan Saylan’ın, Hamlemitoğlu’nun, Yaşar Nuri Öztürk ün ve Hanefi Avcı’nın yazdıklarına ve söylediklerine kulak verilip dikkate alınsaydı, ihbar kaybedip önlemler alınsaydı, belki darbe yapılmadan, insanlar canından ve malından olmadan, daha az bir zayiatla durum kurtarılabilecekti.

 

Allah’ın Türk milletini çok sevdiğini, bu darbenin sonucuyla az çok anlayabiliyoruz. Allah korusun, bu darbe başarılı olsaydı, bu millet daha ne korkunç durumlarla karşılaşacaktı, düşünmek bile istemiyorum. Türk milleti iktidarıyla, muhalefetiyle öyle bir dayanışma gösterdiler ki bütün dünyayı kendisine hayran bıraktı.

 

Bu darbenin başarılı olmasını,Türk Milletinin büyük bir çoğunluğunun kahraman evlatları tarafından engellenmiştir. Sağcısı, solcusu, toplumun her kesiminden birçok insanımız‘Yeni Kapı’ ruhunda buluşmuşlardır.

 

Bu örgütün en kuvvetli, sözünün en çok dinlenir olduğu zamanlarda bazı siyasilerimiz, bazı yazarlarımız bu örgütün hain bir örgüt olduğunu kendi canlarını ortaya koyarak söylemişlerdir.

 

 

FETO terör örgütü masum vatandaşlarımızın dini duygularını sömürerek bugünlere gelmiştir. Yani tüm insanlarımızı Allah ile aldatmıştır. İşte Yaşar Nuri Öztürk Hocamız ’da bu yaraya parmak basıp bizleri uyarmak için çok sayfalı kalın ‘’Allah ile Aldatmak’’ diye bir kitap yazmıştır. Birçoğumuz uyanacağımız yerde hedef tahtasına Hoca’mızı koymuşuzdur.

 

Bu örgütü göz önünde bulundurarak tüm cemaatlerin amacının ileride iktidarı elegeçirmek olabileceğini düşünmeliyiz. Dinle ilgili her şeyin Diyanet tarafından yapılmasını sağlamalı, devletimiz,karanlık odakların dinimizi sermaye olarak kullanmasını engellemelidir.

 

Siyasi görüşü, düşüncesi, etnik kimliği ne okursa olsun bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımızı ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan, birleştirmeye çalışarak birliğimizi ve beraberliğimizi daha iyi sağlamalıyız.

 

 Eğer tüm bunlardan sonra FETO ile mücadelede samimiyseniz, 15 Temmuz şehitlerine ve gazilerine verdiğiniz değer gibi zamanında FETO’nun ne denli tehlikeli bir örgüt olduğunu haykıran ister siyasi rakiplerimiz, isterse bizlerden farklı düşünen vatandaşlarımız olsun bizi zamanında uyaranlara da vefa borcu olarak demokrasi mitinglerinde, adları anılmalı,  çeşitli yerlere isimleri verilmelidir.

 

Her ortamda ve şartta doğruya doğru, yanlışa yanlış demek fikirlerimizi ve siyasi düşüncelerimizi küçültmez. Aksine toplumumuzun her kesimi ile barışık bir siyaset yapılmasına katkı sağlayacaktır. Etnik kimliğimiz ve siyasi düşüncemiz ayrışma noktamız değil, daha renkli, daha çağdaş, daha çoğulcu yaşamamızın bir gereği olacaktır.

                                     

            İsmail Dursun KUZUCU


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
HAYATİ KESKİN  -  08-05-2018 - 11:55
MÜDÜRÜM DÜŞÜNCELERİNE SAYGI DUYUYORUM. HER KELİMESİNE KATILIYORUM. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLER SAYGILAR SUNARIM.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net