25 Ocak 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
  YAZARLARIMIZ
KUDÜS’ ü KAŞIMAYIN!
17 Mayıs 2018 Perşembe Bu yazı 15711 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Pazartesi gününün (14 Mayıs)haberleri içerisinde en can alıcısı,Kudüs’ teAmerikan Siyonist Emperyalizminin kuklasıYahudi itlerinin, son sistem silahlarla, elinde sapandan gayrı savunma aracı olmayan gariban Müslümanlara saldırmasının haberiydi!

Çeşitli kanallarda önce alt yazıyla bildirilen haber daha sonra spiker anonsuyla daha da netlik kazanmaya başladı. Bu arada her bir haberde bildirilen şehit ve yaralı sayısı, bir sonraki haberde artarak devam etti!

          Salı günü hükümetimiz tarafından ilan edilen üç günlük ‘’Millî Yas’’ bilgisi, şehirdeki hoparlörlerden ilan edilen ve cami minarelerinden duyurulan ‘’Öğle namazını müteakiben Kudüs Şehitleri için Gıyabî Cenaze Namazı kılınacağı’’bilgisi oldu.

          Daha sonra şehirdeki çeşitli siyasi partilerin ve STK(Sivil Toplum Kuruluşları) nın iştirakiyle, öğle namazını müteakiben Cumhuriyet Meydanında Protesto Mitingi tertip edildi.

          Öncelikle okunan Kur’ an – ı Kerim ve devamında İl Müftülüğü yetkilisinin dua yapmasını, sivil toplum kuruluşları adına AKP İl Başkanı ve Belediye Başkanının konuşmaları takip etti.

Bu arada meydandaki halkın tekbir sözleri, Amerika ve İsrail aleyhine söylenen sloganlar dikkat çekti. ‘’Tekbir!’’ ‘’Allahü Ekber!’’ ‘’Kudüs Müslümanlarındır!’’ ‘’Kahrolsun Amerika!’’ ‘’Katil İsrail!’’seslerimeydanda çınladı.

          Aylar öncesinde İsrail’ deki Amerika Konsolosluğunun Kudüs’ e taşınma kararı açıklandığı zaman, işin buraya geleceği belliydi! O zaman Birleşmiş Milletlerdeki oylamada büyük çoğunluk red kararı vermesine rağmen, her zaman ve her yerde çıkar ve menfaatine göre çifte standart uygulayan Amerika için bu red kararının hiçte önemi yoktu!

          Nitekim aylar öncesinden itibaren İslam âleminin önemli mübarek günleri arifesinde ve mutlaka bir yerde bir bahaneyle Müslümanları tahriklerin ardı arkası kesilmedi! Ve işte şimdi de mübarek ramazanın başlamasına bir gün kala yine bir hır çıkartarak İslam âlemini ayağa kaldırdılar!

          Son haberler doğrultusunda şehit sayısı atmışı, yaralılar ise üç yüzü geçmiş bulunuyor! Bu direnişi gösteren garipler, dünyanın son sistem silahlarına karşı sadece taşla ve sapanla karşılık verebilmekteler.

          Direnişte, daha önce Gazze çarpışmalarında iki ayağını da kaybeden ve bu defasında tekerlekli sandalyesinin üzerinde, sadece sapanla mücadele verirken şehit olan Fadi Abu Salah adında 29 yaşındaki genç Filistinli, mücadelenin sembolü haline gelmiştir.

          ‘’Keçiden post gâvurdan dost olmaz!’’ diyen atalarımız hiçbir şeyi boşuna dememişler! Yıllarca müttefikimiz diye avunduğumuz Amerika’ nın gerçek yüzünü yıllar önce görenlerden bir ozanımız ne güzel söylemişti ‘’Amerika katil katil!’’diye de türkü yapmıştı.

Tüm bu olumsuzlukların ardından hamasi nutuklar atmak,yas ilan etmek, yanlarına kalmayacağı söylemleri, en şiddetli şekilde protesto etmekle bu kâfirlerin durdurulacağını ummak kadar büyük saflık olamaz!

          Çok daha farklı bir strateji izlenmesinin gerekliliği ayman ayan gün gibi aşikâr oluyor! Bir Afrika ülkesi hem de Hristiyan bir devletin, bu olayları protesto amacıyla derhal ve ilk olarak İsrail’ den elçisini çekmiş olduğu haberi takdire şayan bir davranış.

          Dünya İslam âlemini birbirine düşüren emperyalist güçler, becerdikleri bu işlerin son noktasını Kudüs’ ün işgaliyle gerçekleştirmiş bulunuyorlar. Bu işe çanak tutan da ne yazık ki Suudi (Vehhabi) Krallığı oluyor!

          Bu kraliyet ailesi ne yazık ki Müslüman görünümlü ne idüğü belirsiz yaratıklar! Kendi halkı sefalet içinde yüzerken, dünya İslam âlemini sömürmeye doymayanlar.Mekke’ de KÂBE’ nin hemen yanı başına yüz küsur katlı ‘’Zemzem Tour’’adlı gökdeleni ve dibine de Kraliyet Sarayı inşası ile KÂBE’ ye kuşbakışı zevk sefa sağlayan zihniyet şimdi de Medine’ ye Peygamber Efendimizin şehrine Kilise inşasına Papa ile imza töreni yapıyor!

KÂBE’ nin bulunduğu mahalde ondan daha yüksek bir yapıya müsaade etmeyen ecdadımızından şu anda ne yazık ki tek bir taş dahi bırakmamış olan bu sözde Müslüman Vehhabi ailesi, şimdi de peygamber şehrinde kilise çanı dinletecek Müslüman milletine ! ! !

          Kutsal Topraklarda Mekke ve Medine’ nin içinde bulunduğu bir alan, Müslüman olmayanların girmesinin yasak (haram) olduğu bölgedir. Tüm dünya Müslümanları buraları ziyaretle ‘’UMRE’’veya ‘’HAC’’farizasını ifa ederler.

          Bu bölgenin idaresinin Vehhabi Kraliyetinin sömürüsünden soyutlayıp, tüm dünya Müslüman ülkelerinin birlikteliğiyle oluşturulacak bir konsorsiyumun idaresine verilmesi. Buradan elde edilecek gelirin de yine tüm dünya Müslümanlarının mağduriyetinin giderilmesine harcanmasıyla tam bir İslami sosyal adalet tesis edilmesi gerekir. Böylelikle de İslam âleminin gerçekte İslam olmayan bir aile tarafından sömürülmesi önlenmiş olur.

Amerika ve İsrail ile ilgili yaptırımların, mevcut alınan kararlar ve uygulananlarla sonuç vermeyeceğini belirtmiştik. Bunun daha kesin ve ciddi uygulamasının ise ekonomik ambargoya yönelinmesi gerekir.

          Bunun için piyasada ne kadar Amerikan ve Yahudi menşeli mal varsa, hepsine karşı topyekûn bir kampanya uygulanmalıdır. Nasıl ki onlar bizim sebzemize meyvemize istedikleri zaman istedikleri gibi oyun oynuyorsa, şimdi bu vesileyle de bizlerin karşılık vermek en tabii hakkımız oluyor. Yani kısacası kısas’ a kısas!

          Onlar Ortadoğu yu kaşıdıkça, başlarına bin bir türlü çorabın örüleceğini göstermedikçe, bu iki kâfir sürüsü bizim başımıza çok daha büyük belalar açacaktır. Çünkü beş altı bin adet ‘’TIR’’silah ve mühimmatı aylar öncesinden boşuna oraya yığınak yapmadılar sanırım!

          Bu Siyonist – Emperyalistleri kendi silahlarıyla vurmaktan başka ne tedbir ve nede çare yoktur. Öyle alınan son karardaki gibi; ‘’lütfen ortalık yatışıncaya kadar ülkenize döner misiniz?’’demekle de olacak iş değildir. Zira bunun böyle olmayacağını sokaktaki bile bilir!

          Hemen hepimizin bildiği ve herkesin isteyerek veya istemeyerek kullandığımız pek çok Amerikan ve Yahudi mamulü ürün bulunmaktadır. Örneğin içtiğimiz (gerçi ben içmiyorum ama)Kola’dan dan tutunda, evlerdeki temizlik maddelerine kadar sayılamayacak miktarda ürünlerle bu toplum sömürülmektedir! Ödediğimiz dövizlerde geriye bize mermi olarak,GDO’ lu tohum olarak dönmektedir!

          İthal edilerek tüketimimize sunulan bu maddeleri burada listelemeye kalksak, başlı başına bir yazı dizisi olur. Ama kendini bilen, aklıselim sahibi ve şuurlu her TÜRK vatandaşının yapması gereken, aldığı her ürün için ödediği dövizlerle, bu vatanın civan gibi evlatlarına kurşun sıkılmakta, torunlarımızın geleceği yani neslimizin kökü hormonlu gıdalarla çürütülmektedir!

          Asırlar önce bilge Türk Hakanı boşuna mı söylemiş: ‘’EY TÜRK TİTRE ve KENDİNE DÖN!’’

          Bu vesileyle cümlenizin mübarek Ramazan ı Şeriflerinizi kutlar, Cenabı Allah’ tan inanan ve iman edenlerin birliğinin devamını sağlamasını niyaz ederim. Hepiniz Allah’ a emanet olun. Saygılarımla,


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  25 Ocak 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net