16 Ekim 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Güle Güle Şehidim
Güle Güle Şehidim
Gün Sessiz Kalma Değil Ses Verme Günüdür
Gün Sessiz Kalma Değil Ses Verme Günüdür
Öğrencilerimizin Hizmetine Sunduk
Öğrencilerimizin Hizmetine Sunduk
Vefasızlık
Vefasızlık
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkaleli Yazarlar İmza Günü
18 Mayıs 2018 Cuma Bu yazı 13287 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

13 Mayıs tarihi artık Kırıkkale için farklı bir anlam ifade edecek. Çünkü şehrin bence hiç unutmayacağı günlerden biri oldu. Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti tarafından ilk defa Kırıkkaleli yazarlar imza günü tertip edildi.

Genç bir şehir olmamızdan dolayı  bir çok şeyden mahrum olan şehrimizde maalesef Tarih mi var? Sanat, Edebiyat mı var? soruları boşa çıkmış oldu. Aslında Kırıkkale’de hepsinin mevcut olduğu gösterilmiş oldu.

Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı aynı zamanda köşe yazıları da yazdığım Kalehaber gazetesinin sahibi aile dostum, Ercihan Çakmak Bey Kırıkkaleli yazarlar imza günü hazırlayalım dediğinde çok heyecanlandım. Dile kolay fikir anlamında bile bir ilk. Kırıkkale gibi bir şehirde nasıl olurdu bu. İşe on civarında bir çırpıda saydığımız yazar dostumuz ile yola çıktık. Ama bizim bile bilmediğimiz bir çok cevherimiz ortaya çıktı.  Özellikle sosyal medya aracılığı ile ulaşabildiğimiz yazar sayısı kısa sürede altmışa yaklaştı. Daha da bir çok yazarımıza maalesef ulaşamadık.

Halkımızın geniş oranda katılımı hepimizi umutlandırdı. Bir çok kitapsever, Yazarlar buluşmasında hem yazarlarımızla hem de hepsi birbirinden kıymetli eserleri ile buluştu.

Ercihan Bey’in organizasyonu, çabası sonucu Kırıkkale kültürel hayatına çok önemli bir katkı sağlanmış oldu. Yazar dostlarımız, hemşerileriyle ve okuyucularıyla buluştu. Tanıştılar, sohbet ettiler ve kitaplarını imzaladılar. Elli yıllık dostlar bu vesile ile buluştular.

Kırıkkale’de ilkti ama aldığımız geri dönüşlerden harika bir organizasyon gerçekleştirdiğimizi anladık. Bundan sonra daha da mükemmel olması için çalışacağız. Ama şimdiden beklentiler çok yükseldi tabiî ki. “Kırıkkale Şair ve Yazarlar Derneği” kurma düşüncesi hızla gelişti. Daha geniş zamana yayarak bu organizasyonu gelenekselleştirelim fikirleri ortaya atıldı.

Sosyal Medyada rastladığım bazı il belediyelerinin yaptığı kitap fuarlarını gördüğümüzde bizim organizasyonumuzun onlardan üç kat daha kalabalık olduğunu gördük. Üstelik maddi ve manevi olarak  hiçbir resmi kurumdan destek almadan bu işleri yapmanın gururu içerisindeyiz.

Bunun yanında özellikle kadın yazarlarımızın çokluğu bizi çok sevindirdi. Renk kattılar katılımları olağanüstü katkı sağladı. Sadece hemşerileri ile birlikte olmak için İzmir’den gelen Ümran Özlük hanımefendi bizi çok sevindirdi. Cenazesi sebebi ile gelemeyen Sevil Hanım bizi çok duygulandırdı. Bu kısa yazımda adlarını zikredemediğim bütün yazar ve şair dostlarım hepsi birbirinden güzel insanlar, hepsi birbirinden değerliler. Bu arada bizlerde  insan tamircisi Ahmet Durukal hocamızı tanıma imkanı bulduk. Erdoğan Aslıyüce’nin engin bilgisinden, İdris Karakuş hocamın sohbetinden istifade ettik.

Günün sonunda il Milli Eğitim müdürümüzün yemek davetinde bir araya geldik. Kendisinin önümüzdeki sene organizasyonunu üstlenmesi ve  belki de uzun zamandır ilk defa görev heyecanı bir müdürümüzün olması bizi sevindirdi.

Yazarlarımızdan Barış Gümüşbaş’ın söylediği günün belki de en anlamlı sözü idi. “On yıl önce yazdığım kitabımı ilk defa tanıtma imkanı buldum.” diyerek aslında bu etkinliğin önemini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Hem Kırıkkale hem de şahsım adına bir kez daha teşekkürler Ercihan Çakmak…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Murat Karadağ
Şevket ÖZSOY
İlknur Öztürk
Alaattin Güneşer
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net