11 Temmuz 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
  YAZARLARIMIZ
BURADA BİTMEZ
21 Mayıs 2018 Pazartesi Bu yazı 10868 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yaradan Rabbim on bir ayın sultanı diye adlandırdığı ve aylar arasından seçmiş olduğu Ramazana kavuşturdu elhamdülillah.

Ramazanın faziletlerini zaten çok iyi biliyorsunuz şükürler olsun ama bir iki kelime ile hem kendime hem de yoğun dünya telaşı içerisinde koşturan siz değerli kardeşlere hatırlatmak istedim.

Ama daha da önemlisi Ramazanda neler oluyor birlikte sizlerle beyin fırtınası yapalım da istedim.

Kur’an-ı kerim, Ramazanda indi. Kadir gecesi, bu aydadır. Ramazan-ı şerifte, iftarı erken yapmak, sahuru geç yapmak sünnettir. Resulullah bu iki sünneti yapmaya çok önem verirdi.

İftarda acele etmek ve sahuru geciktirmek, belki insanın aczini, yiyip içmeye ve dolayısıyla her şeye muhtaç olduğunu göstermektedir. İbadet etmek de zaten bu demektir.

Bu ayda, her gece, Cehenneme girmesi gereken, binlerce Müslüman af olur, azat olur. Bu ayda, Cennet kapıları açılır. Cehennem kapıları kapanır. Şeytanlar, zincirlere bağlanır. Rahmet kapıları açılır. Açıktan oruç yiyen, bu aya hürmet etmemiş olur. Allahü teâlâ, bu mübarek ayda Onun şanına yakışacak, kulluk yapmayı ve Rabbimizin razı olduğu, beğendiği yolda bulunmayı, hepimize nasip eylesin! Âmin.

Bu kadar önemli bir ayda dünyada ve ülkemizde ise zaman durmuyor akıyor ve öyle bir akıyor ki içimiz yanmıyor kavruluyor.

Filistin sorununu Kudüs’e büyükelçiliğini taşıyacağını duyurarak ve ardından da Ramazana birkaç gün kala taşıyan Amerika’nın kışkırtması ile İsrail tam bir terör estirerek Müslümanları katletmeye başladı. Onlarca gösterici şahadet mertebesine ulaşırken, binlerce Filistinli insanlarda yaralandı ve olaylar bitmiyor halen artarak devam ediyor.

Dünya sessiz kalırken, hele ki Allah’ın verdiği petrol ile zevki sefa içinde gününü gün eden Müslüman adlı devletlerin üç maymunu oynadığı bu günlerde bir ülke dimdik dünyaya bu sorunu taşıma derdinde. Evet, benim ülkem şanlı tarihli Türkiye bu sorunu sıcak tutma derdinde.

Bu mübarek günde Yahudi kurşunları ile Müslümanlar şehit olurken, duyarlı bazı insanların cennet kokulu oruçlu ağızlarından İsrail’in bu zulmü yapanları lanetlerken ülkemizin birlik olması kaçınılmazdır. İktidarı muhalefeti tek ses olmalı ve bu zulme tek ses olarak kaşı durmalıyız.

Genel manada bu böyle oldu. Ama bazıları bu durumu fırsata çevirme peşinde. Önümüzdeki seçimlere alet etme derdinde. İsrail’in yaptığı bu zalimliği iktidara ve onun başında ki Cumhurbaşkanına yıkma peşinde.

Somut adım diye iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan’ı halkın gözünde İsrail zulmüne bir şey yapmayan lider durumuna getirmek isteniyor. Ülkem dün yaptı bugün de yapar ve yapacaktır gereğini. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bazı televizyon ve internet haber kanalları artık aldı başını gidiyor. Bu duruma alet olan sosyal medya kullanıcıları ise şuursuzca iktidara saldırıyor. Her kesimden bu tür linç peşinde koşan var. İsmini “şimdilik” vermeyeceğim yerelde siyaset yapan biri ise öyle ağır eleştiriyor ki sanırsınız Erdoğan katliam yapıyor ve bu işin tek sorumlusu Erdoğan.

Yahu bırakın iç siyaseti bu mübarek günde Yahudi’nin yaptığı ile içimiz yanarken benzin dökmeyin yüreğimize. Zamanında Kırıkkaleli tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirip sözcülüğünü bendenizin yaptığı gösteride de vurgulamıştık. Biz Filistin konusunda ayrılık istemiyoruz. Liderleri de siyasetçileri de hatta kraldan çok kralcı olma derdinde olan aymazları da öyle “bir” görmek istiyoruz.

Ne mazlum Filistin konusu, ne Katliamcı İsrail konusu nede bir sebep bulup ülkenin liderlerine çamur atma saygısızlığını gösterenler bitmeyeceği için bu konu burada bitmez. Devam edeceğiz inşallah.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
VATANDAŞ  -  25-05-2018 - 11:28
çok güzel yazı olmuş, teşekkürler
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net