08 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Love Erdoğan  görseli LED ekrana yansıtıldı
Kırıkkale'de Love Erdoğan görseli LED ekrana yansıtıldı
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
  YAZARLARIMIZ
HALK TEMAYÜLÜ
22 Mayıs 2018 Salı Bu yazı 18333 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

  Seçimin meşalesi yakıldığı günden itibaren zaman daraldıkça heyecan da giderek tırmanmaya başladı. Hem seçmenlerde, hem de adaylarda.

 

  Halkın belli bir kesimin kafasında sabitleşmiş fikirler oluşsa da hâlâ git-gel yaşayanlar da bir hayli fazla. Yapılan ve yapılmayan icraatlar neticesinde kafasında düşünce terazisi oluşturup, mührü havada kalmış ve parti amblemlerine bakan azımsanamayacak sayıda seçmen var.

 

 Parti genel merkezlerinde, aday adayları için  temayül yoklamaları yapılıyor. Amenna, yapmalı da. Fakat, peki ya vatandaşın temayülleri!?...

 

 Kimler neye itimat ediyor, ne hususlarda sıkıntılar var? Köylüsü, işçisi, memuru, öğrencisi, esnafı ne istiyor? Beklentiler neler? Ne derecede halk yoklaması yapılıyor?

 

 Anketler belli oranlarda rakamlar veriyor ama neye göre? Bu kadar kısıtlı dar bir zaman zarfında, bu anketler hangi zaman ve ne şartlarda yapıldı? Çünkü Türkiye'nin en büyük iki anket şirketinden GENAR'ın son yaptığı anket Erdoğan:53,3 İnce:24,8 Akşener:10,5'i gösterirken;

SONAR'ın yaptığı son ankette Erdoğan:42 İnce:21,91 Akşener:21'i gösteriyor.

Yani iki şirketin söylediği iki araştırmaları arasında %10'luk bir rakam farkı var ki, bu da su götürmez bir fark. Bu seçim sonucunu tutturamayan şirket de kendisini şöyle bi gözden geçirmeli bence.

 

 *  *  *

 

  Geçen gün iki kişi arasında, olağanca hiddetli siyasi bir münakaşeye kulak misafiri oldum. Öyle ki yanlarında olduğum hâlde benim valığımdan bile habersizlerdi. Biri diğerinin oy verdiği partinin yaptıklarından dolayı ülkeyi kaosa sürüklendiğini iddia edip ihanetle suçluyor. Diğeri de onun desteklediği partisinin ülkeyi kaosa sürüklediğini iddia edip ihanetle suçluyor. İkisi de birbirini ihanetle yani vatan hainliği ile suçluyor.

 

Ne kadar kolay değil mi, ihanet sözcüğü!?

 

 Oysa ki, Türk toplumunda milliyetçilik bilinci öylesine dimağlara yerleşmiştir ki vatan namustur, bir insanın boynundaki en değerli mücevheridir. İhanet demek, bu mücevherin yani namusun yitirilmesi demektir.

  İnsanların siyasi tercihlerinden dolayı vatan hainliği ile suçlamanın yanlışlığından defalarca bahsetsek de beyhude. Bu nahoş yakıştırma, herkesin diline dolanmış bağlama edatı gibi oldu neredeyse.

 

  İki kişinin tartışması sırasındaki bir söz daha var ki dikkatimden kaçmadı. İkisinin de ortak endişesi, ülkedeki kaos ortamı idi. Bu vatandaşların ikisinin de ülke içerisinde ve ülke dışında bulunduğu gündem itibariyle kuşkulanılacak durumu idi. Ekonomide,  eğitimde, sağlıkta gelinen nokta. Ortadoğu keşmekeşliğinin ortasında kalmış ülkemizde nasıl bir yol haritası izleneceği endişesi var halkta.

 

  Şimdi ilerleyen bu süreçte, insanların akıllarındaki soruları yanıtlamak ve yüreğine su serpmek için siyasilerin birbirlerine hamaset yapmak yerine, halkın neye ihtiyaç duyduğuna yönelmesi gerekmektedir.

 

 Bu koşullarda henüz zihni netlik kazanamayan vatandaş  "OY"  mu vermeli, yoksa siyasiler "OY" mu alabilmeli?!

 Bir de halkın temayülüne kulak verseniz hiç de fena olmaz.

 

Sağlıcakla kalın...


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Murat  -  22-05-2018 - 16:49
Gardaşım yüreğimizden geçenleri harflerle anlatmışsın helal olsun senin şu anlattıklarının binde birini siyasiler düşünse inanki halkta siyasî iktidar da ihya olur
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Bahattin Akyön
Hüseyin Güney
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net