28 Şubat 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
28 Şubat Mağduru Tüfekçi, Yaşadığı Zor Günleri Unutamıyor
28 Şubat Mağduru Tüfekçi, Yaşadığı Zor Günleri Unutamıyor
Av Sezonu Sona Erdi
Av Sezonu Sona Erdi
Kalitemizi Arttırmak Zorundayız
Kalitemizi Arttırmak Zorundayız
ABC Minik Erkeklerde Şampiyon
ABC Minik Erkeklerde Şampiyon
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale Şairler ve Yazarlar İmza Günü
23 Mayıs 2018 Çarşamba Bu yazı 10709 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bugün pazar erken uyandım. Sanki düğüne gidercesine özenle hazırlandım. Beş yıl önce çıkardığım öksüz, yetim sayılabilecek “eylül hüznü” adlı nesir kitabının ve “hüzün geldi artık” şiir kitabının imza gününün heyecanı içerisindeyim. Yıllar sonra gün yüzüne çıkıyor, okuruyla buluşuyor.

 

Aylar öncesinden Kale Haber Gazetesinin Sahibi vefalı insan Ercihan Çakmak tarafından organizesi yapılan Kırıkkale Şairler ve Yazarlar imza günü buluşması için arabamla yola çıkarken bu duygular içerisindeydim.

 

Yanıma aldığım 2013 yılında çıkardığım “ eylül hüznü” ismini verdiğim kitaplarla sabah saatlerinde tüm yazarlarla kahvaltıdaydık. Yine bizi gülen yüzüyle Ercihan Bey ve ekibi karşıladı. Kırk yazar bir sabah kahvaltısında bir aradaydık. Ülkemizin değişik illerinden gelen bir çok yazar vardı. Ve hepsinde gülen bir yüz e tatlı bir heyecan vardı. Herkes kadar heyecanlı herkes sevinçliydim. Çünkü ilimizde ilk defa böylesine bir etkinlik düzenleniyordu.

 

İsmini duyduğum sempati beslediğim bir çok yazarla tanışma fırsatı buldum. Mesela Erdoğan Aslıyüce, Bayram Sakallı, İdris Karakuş gibi bir çok değerle sohbet etme imkanı oldu.Bunun yanında genç yazarları görmek yüreğime su serpti. Mesela “çeri” yazarı Gökhan Çayırlı gelecek vaat eden önemli bir isimdi. Kitapları bir saat içinde tükendi. Yine genç yazarlardan Barış Gümüşbaş’ın on yıl önce çıkardığım kitabı şimdi tanıtma imkanı buldum demesi çok önemliydi.  Demek hala her türlü imkansızlığa, ilgisizliğe rağmen yazan düşünen insanlar var dedim.

Bugün hakikaten şair ve yazar arkadaşlar için çok özel bir gündü.Çünkü şairler yazarlar benim için her vakit önemli insanlardı. Ve onlara karşı her daim ön kabulüm vardı. Çoktandır yüreğimin bu denli sevindiğini ve heyecanlandığımı hatırlamıyorum.

Bizlere ayrılan standların başına geldiğimde bu duygularla iç içeydim. Diğer arkadaşlarında aynı duygular içerisindeydi. Herkes kendini bugün biraz özel hissediyordu. Yazdıklarının Kırıkkaleli okurlarla buluşması tarifi imkansız duygulara yol aldırıyordu.

Akşam yemeğinde şair ve yazar arkadaşları ağırlayan yeni İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’ye teşekkür ederim. Gülen yüzü ve pozitif hal ve hareketleriyle gönüllerde yer tutuyor. İşte bizlere bu değeri veren, hissettiren Ercihan Çakmak’a, bu etkinliğe destek olan kurum ve kuruluşlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendilerini en kalbi, en hasbi duygularla selamlıyorum.Kırıkkalemize bu etkinlik için gelen şair yazar arkadaşlara, stantlara ziyaretimize gelen eşime çocuklarıma,  dost ve arkadaşlarıma teşekkürlerimi arz ederim.

 

Bu programın iki önemli sonucu olacak inşallah…Kırıkkale Şairler ve Yazarlar Derneğinin kurulması ve Yazarlarımızın edebi köşe yazısı yazabileceği bir internet sitesi kurulması.. İnşallah kısa bir süre içerisinde bu iki  önemli sonuç gerçekleşmiş olacaktır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa HACIBALOĞLU
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Şubat 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net