29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
YAZARLARIMIZ İMZA GÜNÜ
29 Mayıs 2018 Salı Bu yazı 25935 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kale Medya Gurubu imtiyaz sahibi Ercihan Çakmak Bey ilimizde şimdiye kadar pek görmediğimiz, alışık olmadığımız bir iş yaparak ‘’Kırıkkaleli Yazarlar İmza Günü’’ düzenlemiştir. Davetli olarak gittiğimde hiçte basit bir organizasyon olmadığını gözlerimle gördüm. Elliye yakın yazar ve stantların düzgün bir şekilde sıfır hata ile açılması, halka sunulması kolay bir iş değildir. Başka büyük şehirlerde bu şekilde, bu amaç için yapılmış organizasyonları da görmüştüm. İnanın burası daha düzgün, daha da görkemliydi.

Ercihan Çakmak Bey kendisi için hiçbir getirisi olmasa da, halkımız için paha biçilmez değeri olan, bu işle uğraşan gönül adamlarımıza, yazarlarımıza değer vererek genç kuşaklara okumanın ve yazmanın önemini kavratmak için çok güzel bir eylem yapmıştır. Kırıkkaleli hemşerilerimiz de kitap yazmış, bir esermeydana getirmiş, herkesi bu vesile ile tanımış oldu.

İlgi umduğumuzdan çok fazla oldu. Fakat bu ilgiyi dahada çoğaltabilirdik.Okullarımız, öğrencilerimiz çeşitli yollarla ilimizdeki yazarlar ve eserlerini tanıyarak büyük bir okuma seferberliğine dönüştürülebilirdi.

Ercihan Bey’in davet ettiği özel ve devlet kurumlarının birinci derece amirlerinin büyük bir kısmı oradaydılar. Vali Bey stantları tek tek gezerek hem kitapları inceledi, hem de yazarlarıyla kısa sohbetler ederek imza gününe büyük önem verdi. Milli Eğitim Müdürü, benim olmadığım bir zamanda gelmiş fakat izlenimini göremedim. Kendisinden şahsen bu konuyla ilgili daha farklı yaklaşımlar beklerdim.

İlin eğitimle ilgili yetkilisi, Milli Eğitim Müdürü olsaydım imza günü hem benim için, hem okullarımız için, hem öğrencilerimiz için yazarından kitap alarak, okumayı büyük bir fırsata dönüştürürdüm.

Yerel basın ve radyoların yetkililerinin tamamını bu konuyla ilgili duyarlı yayınlar yapmalarını isteyerek imza gününe destek olmalarını isterdim. Eğer Milli Eğitim müdürü ben olsaydım hemen Vali Bey’le görüşüp bu konuda desteğini aldıktan sonra tüm okullarımıza yazı yazarak her kurumun gerekli desteği vermelerini sağlardım. Öğrencilerimizin toplu ve ferdi olarak yazarların satanlarını gezerek en az bir kitap almalarını sağlardım.

 Aynı zamanda eğitime ilerde yapılacak yatırım ve desteklerin çoğalmasını sağlamak için büyük bir organizasyonla Ercihan Çakmak Bey’e ‘taltif’ edecek yazılı bir belgenin verilmesini veya verdirilmesine çalışırdım.

Elbette gerek valiliğimiz gerekse Millî Eğitim Müdürümüz elinden gelen gayreti göstermişlerdir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Eğitim olunca amacımız daha nasıl katkı yapıp insanları eğitimin sorunlarıyla daha fazla ilgilenmelerini sağlamaktır.

Şehrimizde okumanın sorunu sadece Ercihan Çakmak beyin sorunu değil, çok kitap okumak hepimizin ortak kaygısı ve düşüncesi olmalıdır.

Bu konuda en büyük alkış Kale Medya Kurumu Başkanı Ercihan Çakmak Bey’indir. En azından eğitime destek için Kırıkkale’de bir çığır açmıştır. Diğer şirket ve para olarak güç sahibi olan esnaflarımıza iyi bir örnek olmuştur.Eğitimin sadece devletin değil halkımızın her kesiminin ortak kaygısı olduğunu dile getirmiştir.

Kırıkkaleli yazarların imza günü ilimizde ileriki yıllarda da Ercihan Çakmak Beyin önderliğinde başka gönüllülerinde katılımıyla devam edecektir. Ercihan Çakmak Bey ve bu konuda kendisine büyük destek veren Şevket Özsoy arkadaşımızı tebrik ediyorum. Bu organizasyonlar kolay değil, az emekle yapılan işler değildir.

En azından ilimizin eğitiminden sorumlu olan,bu işe gönül veren tüm kurumlar, il kikindeki eksiklikleri ilerde azaltarak daha bilinçli bir şekilde katkı sağlamak ilgili birimlerimizinde bir görevi olmalıdır.

Özellikle velilerimizi ve çocuklarımızı, okullarımızı bu konuda bilinçlendirmeli yazarlarımızın bu önemli gününe önemli katkılar yapılmalıdır. Hatta ilerde bu günü ilimiz okuma bayramına dönüştürerek ülkemizdeki tüm yazarların, bu işle uğraşan kişi ve kuruluşların Kırıkkale’mize gelmelerini sağlayabiliriz.Bir taşla iki kuş vurarak ilimizi bir kültür merkezi yaparken ilimiz turizminin gelişmesinede büyük katkı yapmış oluruz. Okuma Bayramını bir gün olarak değil, bir haftalık zamana yayarak çok farklı kültürel faaliyetlerin yapılmasına imkânlar sağlayabiliriz.

Göreceksiniz ilerde tüm yazarlarımızın katılımını sağlayarak bir gün, bir hafta olarak ‘Yazarlarımız İmza Günü’ düzenlersek, Kırıkkale’miz kültürel faaliyetlerde marka bir şehir olurken, tüm insanlığın tanıdığı yazarlarımızın çıkmasına da vesile olacaktır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net