07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
CENNETLİKSİNİZ DEDİLER
05 Haziran 2018 Salı Bu yazı 26732 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İki gün önce, Atatürk Bulvarındaki esnafları gezdik. Meğer nede çok dertleri ve tasları varmış. O ışıltılı ve şaşalı gösterişli yapıların içinde ne umut ve umutsuzlukları beraber yaşıyorlarmış. Vekil adaylarımıza tüm olumsuzlukları adata anlatma yarışına girmişlerdi. Bu durum, mevcut iktidardan ümitlerin kesilip, yeni iktidarlar istendiğinin en büyük kanıtıydı.

Atatürk Bulvarı’nda son zamanlarda uygulanan yanlış ve yanlı uygulamalarla, esnaf kan ağlıyor. Kazanacağım diye büyük yatırımlar yapanlar,İstihdam yaratmaya çalışan esnaflar, o kadar zor durumdalar ki yaptıkları işlerden bin pişmanlar. Adam varını yoğunu buraya harcamış. Resmen bu bölgedeki esnaf belediyenin işgaliye adı altında, kazananı da, kazanamayanı da ’’ Deli Dumrul’’haracına bağlanmış, çaresizler. Her sene işgaliye adı altında belediyeye yüklüce para verdiklerini, bu sene henüz gelmediklerini, seçimden sonra belediyenin görevlilerinin yine kapıya dayanacaklarını söylediler

Elinde avucunda ne varsa buraya harcamış, bir işyeri açmışlar.

Esnafları gezerken birvatandaş:

’Saray yapacağız diye memleketin tüm gelirlerini harcadılar. Bizler acımızdan ölüyoruz. Çoluğumuza çocuğumuza inanın ekmek götürebilecek miyiz endişesi taşıyoruz. Saraya tanesi bin lira olan bardak almışlar. Halkı fakir ve açlıkla mücadele eden bir ülkede saraya değil, eşit vatandaşlık haklarına ihtiyacımız var. Benim karnım doymuyorsa çoluğumun çocuğumun işi yoksa ben neyleyim sarayı köşkü, bana ekmek verin,bugüne kadar AKP’ye oy verdim ama bundan sonra oyumu bunlara kurban ederim’’ diyordu.

                                 Bir başka esnaf ise: ‘’Bu din tüccarları şimdiye kadar bizleri iyi kandırdılar. Ne maharetli kandırıcılarmış, bizleri kaç seçim aldattılar. Kendileri her türlü mala mülke konarken, saraylarda yaşarken, bize ise bedava vaatlerle hep cennetliksiniz dediler. Bizlerde maalesef her seferinde yalan vaatleri yuttuk, bunları destekledik. Bundan sonra artık derin uykudan uyandık. Bizi birdaha kandıramazlar. Balı kaymağı hep kendileri yediler, bizi ise din iman edebiyatıyla kandırdılar. Bir daha aslakanmayacağım’ ’dedi.

                                 Atatürk Bulvarında bayağı gösterişli bir iş yerine girdiğimizde herkesin heyecanla bizlere baktığını, artık mevcut iktidardan milletin ümidini kestiğini, oradaki olanların gözlerinden anladım. Gençlerden birisi çakmak çakmak büyümüş gözleriyle söze karışarak:

                                 ’Sayın vekil adaylarımız, size ne yalan söyleyeyim bu hükümet ilk geldiğinde bizlerde ilerde iyi şeyler ümit ederek desteklemiştik. Şimdi bin pişmanız. Elbette ekonomik yön oldukça kötüye gidiyor. Rıza Zarrap yakalanıp Türkiye’nin cari açığı, açık verdikten sonra ekonominin delikleri büyüdü. Kim bilir ülkeye daha ne kara paralar giriyor. Gelecekten çok endişeliyiz. Bu hükümet bir an önce gitmeli’’ diye bağırdı.

                                 Bir başka genç öğrenci kardeşimiz ise:

                                 ‘’Ben Güney Doğulu bir kardeşinizim. Bu iktidar gelmeden önce doğu, batı, güney ve kuzeylisi ile hiçbir farkımız yoktu. İstanbul, Adana, Samsun, Erzurum, Diyarbakır ve Ankara hepsi benimdi. Şimdi ise beni sadece Diyarbakır’a hapsetmek istiyorlar. Bu olanlar batının ve emperyalizm uşaklarının oyunudur. Buna alet olup çanak tutanlar son günlerde çoğaldı. Bende önceleri iyi olacak diye bunlara destek verdim. Bundan sonra yurdumun dört tarafıda senindir diyen, bizi ayrıştıran, bölen değil, bir arada tutan siyasi parti hangisiyse ona oyumu vereceğim’’ dedi.

Bu seçimin diğer seçimler gibi olmayacağı, iktidarın oylarında büyük bölünme ve kayıpların olacağı tahmin edilmektedir. Özellikle bu seçimin ülkemizin tek adam yönetimiyle mi yönetilmesi, yoksaparlamenter sistemin tekrar tercih edileceğibir sistemin getirilmesi, seçmenlerin en büyük tercihi olacaktır.

Öyleyse seçmen kardeşim sende bir daha bir daha düşün. Yalancı sahte vaatlere kanma. Gelecekte hep bir kişinin söylediği kanun olup ülkeyi istediği gibimi yönetsin, yoksa parlamenter sisteme dönüp seçtiğimiz vekiller eliyle hepimiz karar ve yetki sahibimi olalım.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net