17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
SON DÜZLÜK
20 Haziran 2018 Çarşamba Bu yazı 18886 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Artık son günler kaldı seçime.

Seçmen açısından karar vermek için yetirence zaman vardı seçim kararı aldıktan sonra. İki ay az zaman değil.

Aslına bakarsanız zaten ilk baştan itibaren bir isim herkese yakınının kafasında var. Sadece kafalardaki ismi olgunlaştırmak ve eksikleri varsa ya da soru varsa kasasında seçmenin, onu cevaplamak içindi bu süre. Ve bu süre seçmenin kararı için yeterliydi. Daha fazla zaman sadece kafa karıştırır.

Sadece baştan itibaren karar vermeyenler için son düzlük devam ediyor.

Diğer bir açıdan baktığımızda ise seçilecek adaylardır.

Onlar açısından da seçim süreci yereli zamanı kapsamıştır.

Kendilerini yeterince anlatma fırsatı buldular. Adaylardan bazıları toplum içinde zaten fazlasıyla tanınan kişilerdi. Mesela Akparti birinci sıra adayı Ramazan Can uzun süredir vekil olduğu için bilinenlerdendi. Onun açısından yaptıklarını anlatma, topluma izah etme süresiydi bu seçim süreci.

Daha az tanınanlar vardı. Bürokrat olarak çok başarılı bir iş geçmişi olan Bayram Salim Bozdemir gibi. Yada Milliyetçi Hareket partisinin parti yönetiminde kendini ispatlamış Halil Öztürk gibi, Ana muhalefetin il başkanlığını yapmış ve şimdi aday olan Ahmet Önal gibi, iyi partinin adayı daha önce ilçe belediye başkanlığı yapmış Şükrü Altınışık gibi, saadet partisi eski il başkanı Faruk vurgun gibi. Bunlarda kendilerinin tanındıkları alan dışında başkaca alanlarda kendilerini anlatma fırsatı buldular.

Birde az tanınan ama alanlarında başarılı olanlar vardı. Akparti adayı Mustafa Arslan, Milliyetçi hareketin adayları Murat Abalı, Ömer Dedebali bigi, Mustafa Akyürek, şevket özsoy gibi. Onlar ve diğer adaylarda topluma projelerini ve düşüncelerini anlatma imkanın ı yakaladılar.

Seçilecekler açısından da eğer süre uzun olsaydı yine sıkardı. Yani kendimizi anlatalım derken aşırı bir tekrara düşülür, saçmalanır, performansları zirvede iken hepsi gerilerdi. Bu nedenle süre onlar açısından da idealdi.

Birde siyasi partilere gönül vermiş daha çok kişiye ulaşarak gönül verdiği siyasi hareketi anlatma derdinde olanlar var.

Onlardan kimi görüntü verdi, kimi çalıştı, kimi dualarla iştirak etti öylece omuz verdi davasına.

Kimi de vekilin, il başkanının yanında görüntü verdi ama gizli gizli hıyanetlik yaptı. Çünkü görüntü olarak sürekli yanında olursa yarın onun siyasi ikbalinden pay alma derdindedir bu tipler. Yalnız kaldıklarında yanındakilere neler anlattığı ile karakterleri test edilebilir.

Bırakın bu riyakarları.

Herkese ortak çağrı yapılmalı son günlerin yaklaşıp, son düzlüğe girildiği bu günde. Çünkü geriye dönüşü yok. Sandığa girdiği zaman oy, geriye almak gibi bir seçeneği ancak erken seçim olur ki bu kimse için iyi bir seçenek olmaz.

Her türlü terör örgütünün hamiliğini yapmayan, yüreği kutsalları için atan bizi temsil edeceklere destek olmak için son düzlüğe girdik.

Sözde değil özde elinizi taşın altına koyun. Bir kişiye de olsa ulaşıp devlet millet bayrak ezan sevdalılarını anlatın ki terör sevicilere ya da onlarla birlikte olanlara gidip heba olmasın bir tane bile olsa oy. 

Güçlü ülkemiz için güçlü başkan ve güçlü parlamento olmalı. Devlet millet ezan bayrak sevdalıları safları sıklaştıralım. Bir oy daha güçlü başkan daha güçlü meclis getirecek ki dünya lideri devletimiz daha güçlü olsun. Evet, dünya lideriyiz çünkü biz Resulullahin ümmeti Osmanlının torunu cumhuriyetin çocuğuyuz.

Kendimizi hiçte küçük görmeyiz. Çağrımız budur. Haydi sandığa.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
özet  -  21-06-2018 - 15:46
aslında her şeyi özetleyen, herkesin söyleyebilmesi gereken ve toplumumuzu birleştirebilecek yegane cümle; son paragrafınızda buyurduğunuz şu eşsiz sözdür: \"çünkü biz Resulullahin ümmeti Osmanlının torunu cumhuriyetin çocuğuyuz\". SAYGILAR
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net