25 Ocak 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
  YAZARLARIMIZ
SON ÇIKIŞ!
21 Haziran 2018 Perşembe Bu yazı 16077 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazı konuları özet olarak ifade edebilmek üzere yerleşmiş ve deyim halini almış, üç beş kelimelik cümleler vardır. Bunlardan bir tanesini de ‘’Köprüden önce son çıkış!’’

Bahis mevzuu deyimle örtüşen(BU SEÇİM AKP, CHP, HDP, İYİ SEÇİMİ DEĞİL!) başlıklı bir yazı aldım watsap gurubundan. İçinde bulunduğumuz şu günlerin atmosferiyle de örtüştüğü için, okuyucularımızla paylaşmak istedim. Herkesin görüş ve kararına saygılı olmak üzere de sizlerin değerlendirmenize sunuyorum.

1. ) Bu seçim İzmir'de 65yaşında pazarda damgasız yumurta sattı diye 15. 000 TL para cezası kesilen gariban amcamız ile Man adasında aile boyu milyonlarca vergi kaçıranlar arasında bir seçim.

2. )Bu seçim Samsun'da açlıktan ölen bebek, çöpten yemek toplayan teyze ile katrilyonluk sarayda zevk-ü sefa içinde yaşayanlar arasında bir seçim.

3.) Bu seçim Edirne'de kanser ilaçları için yardım isteyen, ama eline 3 - 5 para tutuşturulup gönderilen ve şu anda mezarda olan Dilek ile onu dilenci yerine koyan alçaklar arasında bir seçim.

4. ) Bu seçim atanamadığı için intihar eden öğretmen ile sadece yandaş atayanlar arasında bir seçim.

5. ) Bu seçim zorluklarla okuyup gece gündüz sınava çalışıp yerleşemeyenler ile soruları çalıp hiç çalışmadan yerleşenler arasında bir seçim.

6. ) Bu seçim barış, huzur istediği için mesleğinden men edilip hapse atılan aydınlar ile 'onların kanlarında duş alacağız'diyen yalama mafyalar arasında bir seçim.

7. ) Bu seçim IŞİD'e silah gönderenlerle,IŞID'in bombalarıyla can verenler, kolunu bacağını kaybedenler arasında bir seçim.

8. ) Bu seçim tecavüz edilen küçük kız ile 'rızası vardı'diyenler arasında bir seçim.

9. ) Bu seçim Karaman'da tecavüze uğrayan küçük erkek çocuklar ile 'bir kereden bir şey olmaz' diyenler arasında bir seçim.

10. ) Bu seçim Boğaziçi köprüsünde günahsız şekilde kafası kesilen askerler ile bu askerlerin kafalarını kesip sözde şehit, gazi sayılıp maaş bağlananlar arasında bir seçim.

11. ) Bu seçim borcunu ödeyemediği için kendini yakanlar ile 'bu milletin a . . . . koyacağız 'diyen, 500 milyon lira vergi borcu silinmiş Mehmet Cengizler arasında bir seçim.

12. ) Bu seçim Soma'da madende ölenler ile ölmüş madenci yakınını tekmeleyenler arasında bir seçim.

13. ) Bu seçim Van'da yollar kapalı diye oğlunu hastaneye yetiştiremeyen,  ölüsünü sırtında çuvalla taşıyan baba ile yine Van'da helikopterle seçim çalışması yapanlar arasında bir seçim.

14. ) Bu seçim çocuklarını ısıtamıyor diye fön makinasını onlara ısınsınlar diye verip, yan odada intihar eden ana ile yazın ortasında kömür dağıtanlar arasında bir seçim.

15. ) Bu seçim oğlunu şehit verenler ile oğluna çürük raporu aldıranlar arasında bir seçim.

16. ) Bu seçim birilerinin koltuğu için askerde oğlunu kaybetmiş şehit babası ile bu şehidin cenaze namazında babasını arkalara itip, önde görüntü vermeye çalışanlar arasında bir seçim.

17. ) Bu seçim haksız yere hapiste kolu koparılan, o halde zincire bağlanan her işkenceyi gören tek kollu adam ile tek adam arasında bir seçim.

18. ) Bu seçim cenazesi buzdolabında bekletilmeye zorlananlar ile 'her evde buzdolabını var,  refah düzeyi yükseldi' diyenler arasında bir seçim.

19. ) Bu seçim Şırnak' ta okumak, annesine bakmak için katırla 50 liralık mazot kaçakçılığı yapmaya mecbur kalan çocuklar ile milyon liraları ceplerine doldurup, bu çocuklara bomba yağdıran ve 'katırlar telef oldu'diyenler arasında bir seçim.

20. ) Bu seçim 5 günlük er, 18 yaşında askeri öğrenci olup suçsuz yere FETÖ'den müebbet yiyenler ile damat diye aklananlar arasında bir seçim.

Unutma...

Maddeler halinde sıralanmış olan ve adeta on altı yılın kronolojisini gösteren bu yazıya, benim ekleyecek son cümlem yok!


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  25 Ocak 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net