15 Ocak 2021 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
  YAZARLARIMIZ
SON SEÇİM
23 Haziran 2018 Cumartesi Bu yazı 16473 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Araştırmacı - Siyaset Uzmanı Mehmet Hakan DOĞAN'ın, zihinlerden kolayca silinmeyecek belge niteliğindeki yazısından,kısmen kısaltmalar yaparak sizlere sunmaya çalışacağım:

SayınDOĞAN’ ın yazısı‘’AK PARTİ' nin VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN' ın GÜNAH DEFTERİ’’başlığını taşıyor.

Malûm olduğu üzere 24 Haziran'da her Türk vatandaşı sandık başına gidecek. Hür iradesi ile oyunu kullanacak. Seçim şimdiden ülkemiz ve milletimize hayırlara vesile olur inşallah.

Bir büyüğüm demişti ki:‘’İnsan hiç olmazsa bir tavuk titizliğinde olmalı; Tavuklar çamurun, pisliğin içinden işine yarayanı alır, gerisini bırakır.’’Ne muhteşem bir teşbih, ne güzel bir örnek.

Bir vatandaş olarak Ak Parti'ye devam mı, diyeceğim; tamam mı, diyeceğim?Evet, devam, iyi ve olumluluk bildiren gerekçe 2002 - 2010 yılları arasını kapsıyor. Ancak; hayır, tamam,2010 - 2018 yılları arasında yoğunlaşıyor.

Ak Parti ile ilgili aşağıda sıraladığım listedeki konular,16 yıl boyunca gözümüzün önünde cereyan eden, bilgi, belge ve arşivleri ile herkesçe malûm olan konular olup, onun kurucusulideri, yönlendiricisi, baş aktörü Recep Tayyib Erdoğan' ın günah defteri:

I. -)Recep Tayyip Erdoğan'ın Büyük Ortadoğu projesi (BOP) Eş Başkanlığı ve Emperyalizmin Ortadoğudaki maşalığı.(6) Yanlış Ortadoğu politikası, Suriye rejimini ve Esad'ı düşman ilan etme,ABD ve Batı' nın Suriye'yi parçalama planına alkış tutma.(7)ABD' nin Irak' a girmesine ve 31 Mart Tezkeresi'ne destek verilmesi.(8)Recep Tayyip Erdoğan'a ABD'de, Yahudi Üstün Cesaret Madalyası ve Yahudi Üstün Cesaret Ödülü'nün verilmesi.

II. -) Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile 10 Yıllık yol arkadaşlığı, kan kardeşliği ve ruh ikizliği.(13) Kozmik Odanın kapılarının FETÖ Savcılarına açılması, devletin en gizli sırlarının deşifre olmasına seyirci kalınması.(49) En ağır hakaretleri yapmalarına rağmen,FETÖ davalarında Doğu Perinçek'e; makamı kaybetmemek uğruna ise Devlet Bahçeli'ye teslim olunması.

(50)FETÖ ile İltisakı olması sebebiyle görevden alınan belediye başkanları için hukukî bir süreç başlatılmaması. (51)FETÖCÜ Öğretmen, Hemşire, Savcı, Hâkim, Polis, Asker,Memur, İşadamı, Esnaf bulunmasına rağmen, kendi içlerindeki siyasî FETÖ'ye dokunulmaması.

III. -) Açılım süreci, Habur rezaleti, Oslo kepazeliği, İmralı (Öcalan) dostluğu, Dolmabahçe mutabakatı.(9) Müslüman Kardeşler, El Kaide, Hamas,IŞİD, Nusra, Ahrar El Şam ve PKK seviciliği. (10)PYD Terör örgütü sözde lideri Salih Müslim'in, Ankara'da kırmızı halılarla karşılanması ve sonra terörist ilan edilmesi.

IV. -)Kıbrıs politikasında Rauf Denktaş'a karşı, Annan Planı'nın savunulması ve evet kararı.

(5) Yunanistan tarafından, Ege'de 18 Adamızın işgaline karşı sessiz kalınması.(11) Sürekli değişen dış politika yanlışlığı, sürekli eksen kayması, sürekli dış düşmanlar üretme hastalığı, sürekli dış güçlere bağlanan hatalar.

V. -)Ergenekon ve Balyoz Davalarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin belinin kırılması,vatansever, Türk milliyetçisi,Atatürkçü askerlerin tasfiyesi, (14) Yolsuzluk, hırsızlık, vurgunun ayyuka çıkması ve kamu malının yandaşlar tarafından iç edilmesine ortak olunması. (16) Adalet anlayışının yerle bir edilmesi ve Evrensel Hukuk Nizamının ortadan kaldırılması.(17) Yargı bağımsızlığına gölge düşürülmesi, mahkemelerin, savcı ve hâkimlerin tartışılır hale gelmesi.

VI. -)Kalkınmanın sadece inşaat olarak görülmesi; eğitim, kültür, bilim ve sanatın yok sayılması. (19) Devletin en stratejik kurumlarının özelleştirme adı altında satılması ve yandaş firmalara peşkeş çekilmesi. (20) Kamu İhale Yasası'nın 16 yılda 186 defa değiştirilmesi; yasaya göre firma değil, firmaya göre yasa düzenlemesi.

VII. -) Eğitime gereken değerin verilmemesi, sürekli değişen sınav sistemleri -PİSA sonuçları.(25) İslam ahlâkının temel ilkelerinin yıkılması ve dindarlığın değil, dinciliğin tercih edilmesi. (24) Millî ve manevî değerlerin istismarı, sömürülmesi, Kur'an'ın meydanlarda sallanması ve Muaviye zihniyeti.(23) Milliyetçiliğin ayaklar altına alınması, andımızın kaldırılması ve milliyetçiliğin, ırkçılık (Kavmiyetçilik) gibi görülmesi.(22) Toplumun bölünmesi, ötekileştirilmesi ve kendi dışındakilere vatan haini, düşman gözüyle bakılması.

VIII. -) Aile,, dost, yakınlarının zenginleşmesi ve belli bölgelerden biatçı müteahhitlerin, iş adamlarının türemesi.(31) Şehirlerin betonla çirkinleştirilmesi, estetik mimarinin ve İstanbul'un tarihî siluetinin bozulmasına göz yumulması.(28) Çankaya' dan vazgeçilerek saray yaptırılması ve devlet itibarının gösterişli binalar olarak görülmesi.

IX. -) İsraf, saçıp savurma politikası ve devlet kaynaklarının çarçur edilmesi.(29) Şatafat, debdebe, gösteriş düşkünlüğü ve mütevazı yaşamdan vazgeçilmesi.(53) Ankara' daki saray yetmiyormuş gibi, bir de Marmaris Okluk Koyu'na 300 odalı Yazlık Saray yapılması.(30)Yandaş basın oluşturularak,tek tip medya düzeninin kurulması ve farklı seslerin kısılması. (35) Orta sınıfın yok edilmesi ve zenginin daha zenginleşmesi, fakirin daha fakirleşmesi. (36) Düşünce ve kanaate pranga vurulması, fikirlerinden ve yazılarından dolayı binlerce insanın hapishaneyi boylaması,(37) Demokrasi ve özgürlük alanlarının daraltılıp muhaliflere baskı uygulanması.(45) Hiçbir aklî -mantıkî gerekçesi olmadığı halde üniversitelerin bölünmesi.

X. -) Tarım ve Hayvancılığın yok edilmesi, Türk çiftçisinin üretemez hale gelmesi ve etin dahi Sırbistan'dan alınması. (33)İşsizliğin sürekli artması, genç işsiz sayısının çoğalması, gerçekte % 20'lerde olan işsizliğin % 12 gibi gösterilmesi. (34) İş Sağlığı ve Güvenliğinin yetersizliği, ölümlü iş kazalarında, Türkiye'nin Avrupa' da birinci, dünyada üçüncü olması.

XI. - )Devlete; mezhep, tarikat ve cemaat güçlerinin yerleştirilmesi ve oy uğruna onların desteklenmesi.(38) Kur'an' ın, dolayısıyla Allah'ın reddettiği tek adamlık düşüncesinin meşrulaştırılması. (40) Devlet adamı anlayışının kaybolması ve popülist politika yürütmenin tercih edilmesi.

XII. -) Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk' e gösterilen düşmanlığa sesiz kalınması.(41)Yerleşmiş parlamenter sistemin yıkılması ve dünyanın hiçbir yerinde uygulaması görülmeyen bir başkanlık sisteminin getirilmesi.

XIII. -) Meydanlarda faize karşı olunduğu söylenmesine rağmen, faizin yükseltilerek lobilere teslim olunması.(43) Doların ve Euro' nun aşırı yükselişi ve vatandaşın her geçen gün daha yoksullaşması.(47) Türkiye' nin dış borç stokunun 453 milyar dolar olmasına rağmen, IMF' ye borcumuz yoktur diyerek algı yaratılması ve halkın kandırılması.

XIV. -) Stratejik bir alan olan Şeker Fabrikalarının satılması ve ABDmerkezli, çok uluslu Cargill Şirketine teslim olunması. (48) Seçim vaadi olarak "Millet Kıraathaneleri"gibi son derece komik ve basit bir projenin sunulması.

XV. -)(15) Ehliyet ve liyakatin rafa kalkması, torpilin normal hale gelmesi, devletin en üst, en kritik yerlerine kendi adamlarının yerleştirilmesi.(53)RTE' nin, üniversite diplomasının tartışılmasına açıklık getirememesi. üniversiteden bir tane bile arkadaş gösterememesi.

Elini vicdanına koy, aklına danış, listeye bak; bu saatten sonra Ak Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a ve şürekâsına oy vermek mümkün değil. Öbür dünyada her şeyden hesaba çekecek olan Allah, bunları sana sormaz mı?

       Zira yapılacak olan seçim sonunda ya demokratik parlamenter sisteme devam edilecek. Ya da her şey tek bir kişinin kararına bırakılacak!Onun için işin vebali büyük! 

Eee, bu saatten sonra hakkımızda hayırlı olanı Cenabı Allahtan istemekten başkası boş.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sıla Ayça Ertunç
Ahmet Koç
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Başar Özdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net