19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
BİTİŞ BAŞLANGIÇTIR
25 Haziran 2018 Pazartesi Bu yazı 17472 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İstesek de istemesek de hayat aktığı müddetçe hayatımızdan bazı şeyler akıp gidiyor. Elimizde değil ki bir yılını, bir ayını, bir hafta bir saatini hatta bir dakikasını geri getirelim. Elde değil ki yaşadıklarımızı tekraren yaşayıp, hayatımızı ona göre yeniden şekillendirelim.

Tabi insan yaşadıklarından ders alarak, tecrübe ederek önüne gelen hayatı ona göre yaşama gayretine giriyor, ama asla aynısını yaşamıyor k. Yani tecrübe de bir yere kadar.

Evet; bu konuda saatlerce yazılıp, en derin konulardan örnekler verilebilir. Yaşamın nasıl devam ettiği ve nasıl hayatımızdan yaşadığımız müddetçe pek çok şeyin kayıp gittiğini anlatabiliriz.

Aslında her bitiş bir başlangıçtır.

Tam bitti dediğimiz hayatımız yeniden başlıyor. Çok yakın birini kaybettiğimizde bile onsuz nasıl yaşayacağımızı örenmeye başlayıp, hayatımızı öyle devam ettirmiyor muyuz? Yani yeni bir başlangıç değil mi bu bitiş.

Ancak; bugün ömrümüzden akan babalar, anneler, kardeşler, eşler, arkadaşlar değil de bugün olayların birinden söz etmek isterim.

Bugün ülkemizin kaderini belirleyecek, beş yıl süreyle bizlerin yönetim için icazet verdiklerimizi seçeceğimiz gündür.

Seçim kararı alındığı andan itibaren bir başlangıç sardı hepimizi. Kimimiz aday adayı olduk, kimimiz adaylığa yükseldi. Kimimizin bu başlangıçta arkadaşı eşi dostu aktif siyasete girdi.

Kimimiz “işte bana gün doğdu” deyip siyasi rant kapmak için adayların yanına yaklaştı, dirsek temasına girdi. Onunla görünme telaşına girip, “çok siyasetçi canım bak sürekli partinin yanında geziyor” imajı kapma telaşı ile aslında için için altını oyduğu insanlara şirin görünmeye çalıştı.

Kimimiz gerçekten kapı kapı dolaşıp mensup olduğu parti ve ideolojiye bir oy bir oydur diye destek istedi.

Kimimiz seçimin ramazan ayına denk gelmesi ile gitmiş oldukları umre de Kâbe’nin karşısında, Ravza’nın halısında dualar etti ülkenin birliği dirliği için. Eğer görevli gitmişse o kutsal toraklara kafilesi ile birlikte arşa yükseltti rabbinden niyazda bulundu bu ezanların susmaması, devletinin belası için duasını.

Kimimiz aile meclisinden başlayarak, etrafına dalga dalga anlattı neden güçlü bir meclis ile güçlü bir başkanın bu devlete faydalı olmasını. Neden oy vereceği partinin başarılı olması gerektiğini anlattı. Belki bir kişiye ulaştı belki bin kişiye ama karınca gibi safını belli mücadelesini belli etti.

Kimiz de sesiz kaldık. Ya fikrimizin olmadığından sessiz kaldık. Ya fikrimizi destekleyecek bilgi birikime sahip olmadığımızdan sessiz kaldık. Ama bu sessizliğimize de hemen kılıfı bulup okları kendi üzerimizde savuşturdu. “efendim sesimizi çıkarırsak başımıza iş gelir mazeretine sığındık.

Her ne ise? Her şey nihayete eriyor ve ardından her şey yeniden başlıyor.

Vekil adayları için koşturmanın sonu geldi. Aktif siyaset yapanların çabalarının sonu geldi. Ama yeni bir başlangıç olacak seçimin bitmesi ile bunlar için, evlerine daha fazla zaman ayıracaklar, çocukları ile birlikte olacaklar.

Her bitiş yeni bir başlangıç olacak dedik. Herkes için bu yeni durum yeni başlangıç olsun. Ülkem için, milletim için, devletim için, ezanım için yeni bir başlangıç olsun. İstikrar için, istikbal için, çocuklarımız için, yedi düvel ile mücadele eden yöneticilerimiz için yeni ve çok daha güçlü bir gelecek olsun.

Sadece siyasi ikbal için onursuzca il başkanları ve vekil adaylarının yanında “iyi adam, iyi partili, sadık insan” rolü oynayanlara istedikleri siyasi ikbal olmasın.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net