22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
SEÇİMLERİN ARDINDAN
26 Haziran 2018 Salı Bu yazı 27476 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

24 Haziranda yapılan seçimlerin sonuçları aşağı yukarı belli oldu. Yapılan bu baskın erken seçim hiç kimselerin tahmin edemeyeceği yeni sürprizler getirdi. Kazanamaz denenler kazandı; yüzde yüz kazanır dediklerimiz ise kaybetti. Kazanan tüm vekillerimizi canı gönülden kutlar ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını dilerim.

Bana göre bu seçimin en büyük sürprizi MHP’nin beklenenin çok üzerinde oy alarak milletvekili çıkarmasıydı. Barajı aşamaz diye eleştirdikleri partinin eski oy oranını yakalaması inanıyorum ki birçoğumuz için büyük sürpriz olmuştur. Çalışınca, inanınca,tüm ekipler aynı eksen etrafında birleştirince nasıl kazanılacağını herkese göstermiş oldular.

İyi Parti’nin Kırıkkale’de başarılı olup yüzde yüz bir milletvekili çıkaracağına inananlar hiçte az değildi. Bu partinin kurulmasında büyük emekleri olanlar, gerek üst kurul delegeleri, gerekse eski belediye başkanları, meclis üyeleri, karda kışta, İyi Parti’nin tüm toplantılarına gidenler gale alınmamıştır. Genel başkanın yol arkadaşlarının teşkilatta ve adaylıklalar da baş sıralarda olmaması MHP den kayan oyların, tekrar yuvalarına dönmelerine neden olmuştur.

Şurası gayet iyi anlaşılmıştır ki siyaseti sadece kendi ekibinle yaparsan sap gibi ortada kalırsın. Siyasetin aynı zamanda bir bölüşme sanatı olduğunu, bu seçim bize iyice anlatmıştır. Az olsun benim olsun, ilerde bunu, şunu ileri getirmeyelim, ayağımıza dolaşır onlar olmasada biz kazanırız sözleri bu seçimin bize verdiği en büyük dersi olmuştur.

İyi Parti Meral Akşener eksenli bir parti olarak kalıp teşkilat ve aday belirlenirken bu eksen üzerinde devam edilseydi inanıyorum ki İyi Parti bugünkünden çok daha başarılı olacaktı. Parti Meral Akşener’in partisi olarak anılsa, teşkilat bu istikamette kurulsa, adaylar bu yönde belirlenseydi İyi Parti bugünkünden çok başarılı olacaktı. Partinin adına başkasının, teşkilatına başkasının sahip olması, İyi Parti’nin olduğundan daha başarısız olmasına neden olmuştur.

 Hatta AKP de uzun yıllar vekillik yapmış eski bir siyasetçinin il ve ilçe yönetimini uzaktan müdahaleyle oluşturması, ileriye dönük yön vermesi,yönetmesi kamuoyunun dikkatlerinden kaçmamıştır.

Yeni kurulan, toplumda büyük heyecan uyandıranİyi Parti, ileriye dönük varlığını sürdürmek istiyorsa başka yerlerde yapılan ayak oyunları,sen, ben kavgaları burada yapılmamalıydı.İlkgünkü güveni ve heyecanı, topluma dalga dalga vermeliydi. Bu parti, kadın başı ile taşın altına gövdesini koyan Meral Akşener’in partisiydi. Buraya gelenler liderine inanıp gönül verdiği için gelmişlerdi. Bu partiye hiç kimse liderinden daha fazla sahiplenip lideri kendisiymiş gibi davranmamalıydı. Soğukta sıcakta yuvalarını terk edip buraya gelip İyi Parti oluşumuna katkı sağlayanları bir tarafa itip parti benim dersen kendi ayağına da, Parti’nin geleceğinede kurşunsıkmış olursun.

Açıkçası mola vermeden şoför değişmemeliydi. Sarsıntıya, otobüsün dengeli gitmesine, arkandaki yolcuların huzur güven içinde olmalarına önem verilmeliydi. Her şeyi muavinin inisiyatifine bırakılmamalıydı.

Adayımız Bülent Altınışık ve Şefket Özsoy ve Kırıkkale teşkilatı olağanüstü bir çalışma göstererek gereğini yaptılar. Kendilerinin dışında oluşan yanlışlıklar onlarında başarılı olmasını engelledi. Seçim kaybedilir de, kazanılır da, önemli olan sonuçlarından dersler çıkarmaktır.

Yaşanan olaylar ve gidişat hakkında kendini, kurumunu eleştirip sorunları ortaya koymayanlar hiçbir zaman doğruyu yakalayamazlar. İyi partinin istenen başarıyı yakalayamamasındaki sorunlar zaman zaman sosyal medya ve yazılı basında açıklanmıştır. Burada ki sorunları ve sorunlara neden olanları ‘’Mısır’daki Sağır Sultan’da’’ biliyor. Başarısızlığa konu olan sorunlar hiç kimseyi kayırmadan tartışılıp tahlil edilip gereği yapılırsa ileriye dönük başarı yakalanabilir.

 Başarısızlıkların üzeri örtülüp başkalarının üzerine atılırsa, başarısızlıklar başarı gibi sunulmaya çalışılırsailerde daha büyük hüsranlar yaşanacağı unutulmamalıdır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
HAYATİ KESKİN  -  27-06-2018 - 10:43
Genel merkezde Koray Aydınbeye bütünyetkilerin verilmesi yanlışdı. yeni kurulan bir partinin il başkanının millet vekili adayı yapılmasıda yanlıştı. Arkadaşımız bu işe laikdi yanlış anlaşılmasın. ilin başında kalmalıydı. bülent bey aday oldukdan sonra herkesime kucak açmalıydı, Keskinli obalı sulakyurtlu deliceli yahşihanlı geniş kapsamlı bir ekip oluş turulmadı. Seçimde kaybedildi. sayın dursun bey sizlerdende fikir alınmadı.kendileri yaptı kendileri buldu Kırıkkale kaybetti. selamlar saygılar.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net