17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
NEREDEN BAKARSAN
02 Temmuz 2018 Pazartesi Bu yazı 18631 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Aslında doğru tekdir, Ancak olaylara nereden bakarsan bazen doğru oraya kayıyor, yada doğruyu öyle görüyoruz demek daha doğru olur.

Bir seçim geçirdik,  bu seçime neresinden bakarsan doğru oraya meylediyor. Doğru öyle görünmeye daha doğrusu gösterilmeye çalışılıyor.

Peygamber efendimiz Cirane bölgesinde inanmayanlara karşı büyük bir zafer kazanmış ve savaş ganimetlerinin dağıtılmasını emretmiştir. Dağıtım esnasında Mekkeli Müslümanlara ganimetlerden biraz fazla ve Medineli Müslümanlara biraz verilmesini emretmiştir. Tabi ki bunun nedeni öyle ulvi bir nedene dayanıyordu.

Bunu bilmeyen Medineli gençler dedikodu yapıp, neden Medinelilere daha çok veriliyor diye kendi aralarında konuşmaya başladılar. Bunu haber alan Hz Muhammed (sav) efendimiz tüm Ensar’ın yani Medinelilerin bir araya toplamasını emretmiş ve bir konuşma yapmış.

“vallahi deseniz ki sen yurdundan çıkarıldın ve biz sana sahip çıktık bağrımıza bastık” evet haklısınız. “ve yine vallahi deseniz ki sen gelmeden bizim yurdumuz çorak ot bitmez meyve çıkmaz bir yerdi, senin gelmenle şereflendi bereketlendi “ evet bunda da haklısınız. Ve konuşmasına yaptığının nedenini anlatarak devam etmiş, onların kalplerinin İslam’a ısınmasının hızlanması için olduğunu anlatmış, ardından tüm Ensar göz yaşları arasında efendimize sığınmış “bize sen yetersin ya Allah’ın resulü demişlerdir.

Yani olaylara nereden bakarsan öyle görürsün.

Seçim sonuçlandı ve sanki seçimde kaybeden halkmış gibi tüm siyasi partiler kendilerini kazanmış gösterdi.

Akparti başarılıyım dedi. Çünkü Cumhurbaşkanı adayı olan Recep Tayip Erdoğan ilk turda yüzde elliyi geçerek hem de tartışma olmayacak şeklide yeni Cumhurbaşkanı seçildi. Yine yanı şekilde oy oranı ve milletvekili sayısı açısından da açık ara birinci seçildi. Bu nedenle ben başarılıyım dedi.

CHP başarılıyım çünkü adayımız ile bile olsa uzun zamandır ilk defa yüzde otuz barajını aştık, psikolojik sınırı devirdik, Bazı illerden ki Kırıkkale buna dahil, uzun zamandır ilk defa vekil çıkardık diyor.

HDP başarılıyım çünkü seçim barajını aştım meclise yine birilerinin terörist dediği birilerinin vekil dediği kişileri soktum. Mecliste söz sahibi oldum dedi.

İyi parti ben yeni kuruldum ama ittifak falan derken yüzde on oy aldım niye başarılı sayılmayım diyor.

MHP başarılıyım çünkü hem vekil sayımı artırdım hem meclise girdim hem kritik bir görev aldım, hem anket şirketi ve manipülasyon yapan başta anket şirketleri olmak üzere tüm kriz yöneticilerini ters köşe yaptım diyor.

Burada dediğim gibi nereden baktığınıza bağlı.

Akparti oy oranını düşürdü. Bazı illerde ki Kırıkkale buna örnektir. Vekil sayısını üçte bir oranına düşürdü. Ama başarılı.

CHP yüzde yirmi dörtten yirmi ikiye düşürdü, kesin birinci turda alacağız diyenler nal topladı ama başarılı.

HDP CHP nin kolu kanadı altında desteği ile barajı aştı, liderlerinin oy oranı oldukça aşağılarda ama başarılı.

İyi parti bazıları görmedi dese de bazı basın tarafından şişirildi, ortaya acayip bir dip dalga geliyor diye abartıldı lideri devirip geliyor her yeri dendi ama baraj sınırına ancak ulaşıp, liderleri de çok geride kaldı ama başarılı.

MHP derseniz, hah o haklı kazandı . Tartışma yok Başkan gibi “adam kazandı”

Hele birde saadet partisi var ki ona hiç değinmiyorum, özellikle bir kanal tarafından Erdoğan’a karşı kurtarıcı ilan edilmişti ama…

Demek ki nerden bakıp oraya halkın dikkatini çekerseniz doğru oraya kayıyor.   Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net