15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
Yine Kırıkkale ve Projeler
20 Temmuz 2018 Cuma Bu yazı 20782 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Cumhuriyet şehri’nin aslında çok eksiklikleri var maddi anlamda insanların yaşantısını kolaylaştırmak için bir çok projeye ihtiyacı var. Özellikle seçimler sırasında siyasiler Kırıkkale’nin sorunlarını çözmek için bir çok proje ortaya koysalar da maalesef hemen hiç birini yerine getirmemişledir.

 

Benim sıraladığım bu projeler daha çok Kırıkkalelinin kültürüne katkıda bulunmak amacıyla düşünülmüştür. Şehrin kültür hayatına katkı sağlamayı hedefleri arasına koyan yerel ve genel siyasetçiler, bürokratlar bu projelerden istifade edebilirler.

 

1.Tramvay Projesi; Üniversite kampusundan başlayarak Alparslan Türkeş bulvarını takiben hızlı tren istasyonuna kadar uzanıp, millet bulvarından, Bağdat köprüsünden tekrar üniversiteye dönecek.

 

2. Boz toprağın bozlağın memleketi Kırıkkale’nin en önemli enstrümanlarından biri olan Davul Zurna’ mızı hem bütün ülkeye duyurmak, davul zurna sevgisini artırmak amacıyla öncelikli olarak ulusal bir Davul Zurna festivali düzenlenmelidir.

 

3. Kırıkkale’de özellikle lise öğrencilerine Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye işbirliği ile şehrin tarihi yerlerini gezdirmek.

 

4. Uzun zamandır çok sönük geçen Uluslar arası Karakeçili Festivalini canlandırmak ve Kırıkkale merkez deki insanları Karakeçiliye taşımak gereklidir.

 

5. Kırıkkale’nin önemli tarihi eserlerini bir arada görülebileceği İstanbul’da ki Miniatürk benzeri bir park yapılabilir.

 

6. Kırıkkale’nin kültürel değerleri ve ünlüleri ile ilgili bir kitap çalışması yapılması gereklidir.

 

7. Her mahalleye yine Belediye, Devlet, halk işbirliği  ile Kapalı spor salonu yapılmalı. Böylece gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutabiliriz.

 

8. Şehrimizde gerek şiirleri gerekse araştırma yazıları ile eser meydana getirmiş şair ve yazarlar bir dernek kurmalılar. Bu derneğe Belediye öncülük etmeli yer tahsisi, programlar düzenleyerek onure edilmelidir.

 

9. Kırıkkale’nin maddi ve manevi kültürel değerlerini ortaya koyacak bir “Kırıkkale Ansiklobedisi” hazırlanmalıdır.

 

10. Keskin’de ki Fişekhane Milli Mücadele müzesi yapılmalıdır.

 

11. Kırıkkale kültürüne hemen hiç katkısı olmayan üniversitedeki ilgili fakültelerin Kırıkkale kültürel değerleri ile ilgili çalışma yapması sağlanmalıdır.

 

12. Nihayet yıllardır söylediğimiz, hiçbir yöneticinin bizi dinlemediği şehir müze projesi, bu müzenin içinde Silah Fabrikasının içinde yer alan silah müzesi, MKE’ nin ürettiği ürünlerin içinde bulundu sanayi müzesi ve şehrin kültürel değerlerini ortaya koyan müze bir arada olmalıdır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Osman Acar  -  28-07-2018 - 08:05
Hocam kaleminize sağlık tek bir şeyde ben söyleyim merkez mahallelerde özellikle Calilioz Mahallesi su deposu alt tarafları hala köy gibi buralarin kat artirimi revizyonu güncelleme si gerekir.biz buralarda 53 yıldır oturuyoruz hala hiç kat artırımı güncelleme di acilen revize yapilmasini istiyoruz.tesekkur ederiz.muteahhitlerin girmesini taleb ediyoruz.
Gazi  -  22-07-2018 - 16:49
Hocam kaleminize sağlık hepsi çok güzel projeler. Hepsinden önemlisi Kırıkkale gibi silaha adını veren bir şehirde bir müze olmayışı ne kadar acı.Biz nasıl bir cumhuriyet şehriyiz ki hemen hemen çoğu illerimizde olan bir şehir müzesi bizden esirgeniyor. İlimize bir silah müzesi yapmak ve vatandaşın hizmetine sunmak bu kadar mı zor. Bir müze Kırıkkale\'ye çok mu?
İso  -  22-07-2018 - 07:29
Hocam otopark sorununu çözsünlerde başka bişey istemiyoruz aman o kadar kapsamlı adamı nerden bulacaz
tarafsız  -  21-07-2018 - 03:14
Öncelikle şu kırıkkalenin göç sorununa çözüm bulunmalıdır yani iş alanları açılmalıdır yatırımcı artırılmalıdır organize sanayiler dolmalıdır sadece inşaatla şehrimizin gelişmedigi gerçegini unutmamak gerekir ve sadece batıya degil doğuya doğru da gelişilmeli evler yatırımlar iş alanları fabrikalar vs yapılmalıdır yeni bir sanayi yapılmalı eskisi kaldırılmalı ardiyeciler taşınmalı meydan migrosa kadar büyütülmeli otopark sorununa bir çare bulunmalı yollar çukurlardan arındırılmalı heryere asfalt atılmalı merkezdeki ve şu şehir parkı ve celal bayar ve şehriminizin heryerindeki ivez vs sorununa çözüm bulunmalı.Celal bayar kaderine terkedilmemeli güzelleştirilip yenilenmeli yada celal bayar gibi yeni bir büyük park yapılmalı bahşılıya veya başka bir yere yazılacak çok şey var ama aklıma gelenler..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net