03 Nisan 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Özdem Esnafı Unutmadı
Özdem Esnafı Unutmadı
Komagene’den Yaşam’a jest
Komagene’den Yaşam’a jest
7 Gün 24 Saat vatandaşlarımızın hizmetinde
7 Gün 24 Saat vatandaşlarımızın hizmetinde
Ülkü Ocaklarından Yardım
Ülkü Ocaklarından Yardım
  YAZARLARIMIZ
İpin ucu kaçmadan... ADALET!!!
31 Temmuz 2018 Salı Bu yazı 11965 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçen hafta şehrimizde çarşının ortasında bir bayan feryadıyla vatandaşlar irkiliverdi birden. Önce ne olduğunu anlamaya çalıştılar. Öyle bir feryat ki; korkunun ve telâşın bûhraniyeti bayanın sesine yansımıştı sanki.

"Biri bana saldırıyor, taciz ediyor, imdat yardım edin ne olur" diye aman dileyen ses tonuyla bir haykırış.

Sonrasında duyarlı vatandaşlar; sille, tokat, yumruk, tekme, Allah ne verdiyde artık... Pestili çıkana kadar.. Dinlenip dinlenip dövdüler. Büyük bir hırsla, intikam alırcasına...

Bu sapık adamın bayana yaptığı bir suçmuydu? ELBETTE SUÇTU!

Ceza gerektiriyormuy du? HEM DE FAZLASIYLA...

Yumruk atan, tekme vuran insanlar öylesine hırsla dövüyorlardı ki; esasında bu sadece o anki adama olan hırs değildi bu. BİRİKMİŞLİĞİN, BEKLENEN AMA BİR TÜRLÜ GELMEYEN CEZALARIN İÇİNDE VOLKANA DÖNÜŞMÜŞLÜĞÜ, dışa yansımışlığıydı bu adeta.

Bir yıl evvel cinsi arzusu için 3 yaşındaki "Irmakcığa" tacizde bulunup sonrada hunharca boğup öldüren ve şimdi hapisanede ekmek elden su gölden yatan Himmet denen mahlukatın, birilerinin nefsî arzularına kurban olan 7 yaşındaki "Eylülcüğün", daha 3 yaşında aç bırakılarak ölüme terk edilen "Leylacığın" yaşadıklarının birikintisiydi vatandaşda. Yüreklerde minicik yavruların yaşadıkları acı hâlâ tazeliğini korurken, bu durum herkesi duyarlı olmaya ve içindeki intikam ateşini körüklemeye yetti de arttı bile.

Günlerce, aylarca, kadına ve özellikle de çocuğa yapılan istismarın, tacizin ağır yaptırımlarla cezalandırılmasını istedik ve yazdık. Yazmaya, talep etmeye de devam edeceğiz. Taa ki caydırıcı tarzda ağır cezalar gelene kadar. Hatta dar ağacı kurulana kadar. Eskisi gibi, çocuklarımız sokaklarda korkusuzca oynayanaya, bayramlarda kaygısızca yine şeker toplamaya gidene kadar.

Toplum olarak herkes bu suçların ağır yaptırımlarla, misal kısasla cezalandırılmasını beklerken, herhangi bir sonuç alınamazsa; iş vatandaşın suçu cezalandırılması durumuna dönüşecek. Öyle ki bu durum olağanca sıkıntı verici, hukukun ve adaletin arka plâna düşmesidir. Bu şekilde sokaklarda verilecek hüküm, İPİN ELDEN KAÇMASINA VE ADALETE OLAN GÜVENİN SARSILMASINA doğru sürükleyecektir halkı! Herkes birilerinin cezasını kendi vermeye kalkışacak ve belki de yanlış anlaşılan durumlarla yargısız infazlar olacak. Böyle bir durumda HUKUKUN değeri bir kez daha anlaşılacak ama iş işten geçmeden.

ADALET GECİKMEZ TEZ VERİLMELİ.

Yine bir küçücük yavrunun kanlar içindeki resmini görmeden, halkın ayarı bozulmadan. VE İPİN UCU KAÇMADAN...


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Hakan ÖZTÜRK  -  01-08-2018 - 10:12
Çok teşekkür ederim Muhammed bey. Beğendiğinize çok sevindim. Mevzuuları fikirlerle yorumlayıp kelimeleri kâğıda döktüğüm zaman sizin gibi değerli okuyucularımdan beğenildiği tarzda yorum almak, beni hem mutlu ediyor hem de daha da azimlendiriyor. Sağolun varolun.
muhammed   -  31-07-2018 - 15:42
çok güzel bir yazı olmuş
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
ÜLKÜ'CE
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Nisan 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net