29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
İYİ PARTİ’NİN KIRIKKALE ÇIKARMASI
26 Eylül 2018 Çarşamba Bu yazı 28789 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

17.09.2018 günü İyi Parti ekibi Genel Başkan Yardımcısı Ümit ÖZDAĞ başkanlığında Kırıkkale’de yerel seçimlerle ilgili seçim çalışmalarına başladı. Kendisine il başkanımız Bülent Şükrü Altınışık başta olmak üzere İyi Parti Milletvekilleri, merkez il- ilçe yöneticileri katılımıyla bazı esnaf ve sivil toplum örgütleri ziyaret edilmiştir.

Önce emekliler parkına gidilerek emekli vatandaşlarımızdan hallerinden memnun olup olmadıkları sorulmuştur. Emeklilerimizin büyük bir kısmı ağır geçim sıkıntısı çektiklerini, aldıkları maşlarla geçinmelerinin mümkün olmadığını söylediler.

’’ Ankara’dan her gelen siyasi Emekliler Parkı’na gelip mavi boncuk dağıtıp gidiyor. Sizin geldiğiniz gibi iktidardaki siyasilerden de bazıları geldiler. On altı yıldır vermediği sözler kalmadı ama durumumuz ortada’’ diye emeklinin biri feryadı figan ediyordu.

Başka bir emekli:

 ‘’Aldığım maaşım iki yüz dolar etmiyor. Düğünlere birçok altın borcumuz var. Ya altın borcumuzun yerine altın takmayacağız ya da borcumuzun üstüne yatacağız. Yoksulluğun sonu haksızlık getirecek şu yaştan sonra borcumuza yalancıda çıkacağız’’ diye söylendi.

Bir başka emekli ise belki de durumu şakaya çevirmek için:

‘’Ne yapacaksın kardeşim geçimi, meçimi, yolun sonuna geldik nasıl olsa, bize cenneti vadediyorlar. Cennetin garanti olunca ne yapacaksın borcu morcu sen eskisi gibi devam et. Sana para verip bu dünyanı düzeltene değil, öbür dünyada cennetini garanti edene oyunu ver’’ deyince herkes yönünü o tarafa dönerek, gülümsediler.

Daha sonra esnaf sanatkârlar odası, sanayi odası, emekliler cemiyeti ve gazeteciler cemiyetini gezerek özellikle ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan nasıl çıkılacağı ile ilgili koyu sohbetlerin olması orada bulunan herkesi endişelendiriyordu.

Özellikle Kale Medya Gurubu büyük bir misafirperverlik göstererek katılımcılara ‘’Kırıkkaleli Şehitlerimiz’’ kitabını takdim etmeleri bu programın en etkin en güzel anısını oluşturdu.

Bu ziyaretlerdeki sohbetlerde ülkenin içinde bulunduğu ekonomik çıkmazdan nasıl çıkılacağı ile ilgili sohbetler şahsımı olduğu gibi oradakileri de dehşete düşürdü. Olay anlatıldığı kadarıyla bizim bildiğimizden ve tahmin ettiğimizden daha büyüktü. Particiliği bir tarafa bırakıp konuyla ilgili endişelerimiz daha da derinleşmişti. Çünkü bu geminin içinde hepimiz iktidarı muhalefetiyle beraber yaşıyorduk. Geminin su alan deliklerini kapamak, yardımcı olmak herkesin görevi olmalıydı.

Ne yalan söyleyeyim bu yaşıma kadar birkaç ekonomik kırız görmüştüm fakat bugünkü kadar hiç endişelenmemiştim. Çünkü o krizlerde ithalatla ihracatımız bu kadar açık değildi . Yerli üretimimiz bugünkünden çok fazlaydı. Elimizdeki üretim yapan devlet kuruluşlarının birçoğunun satılması, birçoğunun yabancıların eline geçmesi en büyük kaygımızdı.  Üretime dayalı bir ekonomimizin olmaması en büyük endişe kaynağımızdı. 

Ümit Özdağ Türk siyaseti için olduğu gibi Türk medyası içinde renkli bir isim olduğu halde en büyük endişeleri hükümetin baskısıyla İyi Partiye yapılan abluka, söylenenlerin ve parti politikalarının medyada yer alıp halka ulaşmada çektikleri zorluklardı.

Ümit Özdağ:

İyi partiye yapılan haksızlık hukuksuzlukların 1946 da tek partiden çok partiye geçişteki CHP’nin DP’ye yaptığı baskılardan çok daha fazladır. Bizim kendi parti televizyonumuz olmadığı için özellikle ulusal kanalların belli kanun ve yönetmenlikle eşit şekilde basına çıkmamız gerekirken maalesef hepsi yandaş oldu. Bizde mecburen Genel Başkanımızın talimatıyla tüm illeri gezip halkımızla buluşacağımız programlar yapacağız. İnsanlarımıza bire bir ulaşacağız. Yandaş basın yüzünden seçmenlerimiz doğruları değil de iktidarın hoşuna giden söylemleri duymaları demokrasi adına hepimizi endişelendirmektedir. İnşallah bu çalışmalarımızla Martta yapılacak yerel seçimlerde çok başarılı olacağız. Herhangi bir parti ile beraber hareket etme ile ilgili bir kararımız yoktur’’ diyerek konuşmalarını sürdürmüştür.

Genel seçimlerden sonra Kırıkkale’de il ve ilçe yönetiminin yeniden yapılanması başına ise siyasette tecrübeli kardeşimiz Bülent Şükrü Altınışık’ın getirilmesi ileriye dönük umutlarımızın artmasına sebep olmuştur. Öyle zannediyorum ki geldiği günden beri tüm dengelere önem vererek İyi Partinin Kırıkkale’de başarılı olması için bir umut olmuştur. İyi Parti kadrosu ve çalışmaya erken başlamasıyla yerel seçimlerde genel seçimlerden çok daha başarılı olacağı sanılmaktadır.

 

                                                                                                                       İsmail Dursun KUZUCU

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net