27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
TÜRKLÜK Şuûruyla Yanan, TÛRÂN Işığı
03 Kasım 2018 Cumartesi Bu yazı 26190 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

  Türk Dünyası paramparça. Kimi Musul'da, kimi Kerkük'te, kimi Kırım'da, kimi Doğu Türkistan'da, kimisi Azerbaycan'da.

 

   Her birinin acı bir geçmişi, yürekleri yakan hikâyeleri var. Hâlâ da bitmek bilmeyen esaret ve zulüm altındalar. Tek umutları, bir gün gerçekleşsin diye dualar ettikleri, TÜRK BİRLİĞİ TÛRAN ÜLKÜSÜ.

 

   Her ne kadar, kimilerince gerçekleşmesi hayalden öte, ütopik bir fikir gibi karşılansa da bu birlikteliğin oluştuğu zamana tarih şahit olmuştur.

 

    Hun İmparatoru Mete Han, Hun'lardan önce dağınık yaşayan, ok ve silah kullanıp, aynı dili kullanan kavimleri tek bir çatı altına toplayarak Türk Birliği'ni, bir bakıma TURAN'ı gerçekleştirerek , dünyaya sözü geçen muazzam bir ordu kurmuştur. Çin'in de en büyük korkusu buydu zaten. Bunun için de her daim "böl, parçala, yut" stratejisiyle hareket ederek, her türlü ihanetin içinde olmuşlardı.

 

    Bu onlar için öylesine endişe verici bir korkuydu ki, tarihe geçip, uzaydan bile resmi çizilebilecek kadar uzunlukta bir set yaptırtacak sevideydi.

 

   Şu zamanda da aynı değil mi?

 

   Türkler aman bir araya gelmesin, ayağa kalkmasın, birliktelik oluşmasın. Bütün endişeleri bu.

 

   Neden mi?

 

 ~Çünkü Türk insanı asildir.

 

 ~Çünkü Türk insanı vatanı uğruna canını vermekten zerre tereddüt etmez.

 

 ~Çünkü Türk insanı esaret zincirine boyun eğmez.

 

 ~Çünkü bir Türk, dünyaya bedeldir.

 

   Sultan Alparslan'la açılan Anadolu kapıları asra çığır açmış ve sonrasında kurulan Osmanlı İmparatorluğu ile 600 yıl dünyaya hüküm sürmüştür Türkler. Efendimiz (sav)'in methiyelerine mazhar olmuş, yeni bir çağ açacak fetihte bulunmuştur. Hiçbir kati surette esarete boyun eğmeyip, zulme baş göstermiştir. Türk gibi güçlü methiyelere nail olmuş, balkanlarda bir kişi islâmî tercih etse, bir kişi daha Türk oldu dedirtecek kadar islamiyete bayraktarlık yapmışlardır.

 

    Bu gün Ortadoğu'da Azarbaycan, Türkmen petrolleri ve doğalgaz yatakları var. Tarih boyunca bu soydaşlarımız olan Özbekistanla, Kazakistanla, Azarbaycan ve Türkmenistanla hiçbir şekilde, ne ekonomik olarak, ne de savunma sanayii olarak biraraya gelmememiz için her türlü entrikalar çevrilmiş ve de çevrilmeye devam etmektedir.

 

  OYSA Kİ; IRKIMIZ, DİLİMİZ, DÎNÎMİZ BİR DEĞİL Mİ!!!

 

  Bu gün, bu kardeş devletlerinin her biri kan revan içinde. Doğu Türkistan, Çin zulmü altında feryatu figânları arşı sarıyor. Çok değil daha geçen sene Ramazan-ı şerifede sırf oruç tuttukları için 27 UYGUR TÜRK'ü mahkeme kararıyla Çin hükümeti tarafından idam edildi. Kadınlar, eşleri ve çocuklarının gözleri önünde defalarca tecavüze uğrayıp boğazları kesiliyor. Akan kanlarını da Türk kanı içiyoruz diye sosyal medyada yayın yapıyorlar. Yeni doğan çocuklar Çin ırkından olsun diye kadınların gebeliğini sürdürüp doğum yapmaları sağlanıyor.

 

    Kırım Türkleri, yıllarca yaşadıkları yerlerden hayvanlar gibi tren vagonlarına istiflenip sıkış sıkış doldurularak sürgüne gönderildiler. Birçoğu bulaşıcı hastalığa yakalanarak hayatlarını kaybettiler. Alenen soykırıma uğradılar.

 

   Kerkük'te de yıllar boyunca zulüm altındaydı Türkler ve hâlâ da zulme uğramaktalar. 14 Temmuz 1959'da Türkler için oluşturulan işkence kamplarında vahşice, işkencelere maruz bırakılmış, Türkmen lider ATA HAYRULLAH'ın etleri lime lime kesilerek gözlerinin önünde hayvanlara yem edilmiştir. Bir çok insanın şifa bulması için canını pahasına cefakârca uğraşan Ata Hayrullah'ın doktor kardeşi İhsan Hayrullah da ağaca bağlanarak alçakca işkence yapılarak şehit edilmiştir.

 

   Azerbaycan Karabağ'da Rus kominizmi altındaki Türkler'e yıllarca işkenceler yapıldı. Çocuk yaşlı demeden taşlarla vura vura insanların kollarını bacaklarını kırdılar. Gözlerini oydular.

 

   Bu yazılanlar sadece bir kaçı ve kısaca özetlenmiş hâli.

 Bunca zulmün, bunca esaretin tek bir nedeni var; TÜRK ve MÜSLÜMAN olmak.

 Hedef ise; Türkler'i bir araya getirtmemek.

 

   Yıllar yılı tüm haçlı zihniyetleri boş durmayıp, dilimizi, kültürümüzü, tarım bitkilerimizi, ekonomimizi bozarak bir araya gelmemizi TURAN'ı oluşturmamızı istemiyorlarsa bu korkularındandır. Tarihte yıkılmadan isim değiştirerek yeniden şahlanmış 16 ayrı isimde TÜRK DEVLETİ'nin basireti ve gücünün varlığındandır.

   

 

  Bunun için yapılması en doğru olan, Kırım Tatar'ı, büyük eğitimci yazar Gaspıralı İsmail Bey'in deyimiyle; "DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK" yapmak gerekir.

 

   Büyük önder Atatürk, etimin ve kemiğimin babası Ali Rıza Bey ise, fikrimin babası da Ziya GÖKALP'tir diyerek Türk birliğini her daim desteklemiştir. Ayrıca Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur sözüyle de bunu pekiştirmiştir. Ayrıca Ziya Gökalp de Türkçülük üzerine bir çok eserler, makaleler yayınlamış ve Türkbirliği Tûrancılığı ülkü edinmiştir. Taa ki KIZILELMA'ya kadar.

 

    Şimdi tüm haçlı, tarih boyunca TÜRK ırkından korkup türlü türlü entrikalar çevirirken, bizim kendi tarihimizi, kendi özbenliğimizi bir kenara bırakıp uzaklaşmak bir nevi esarete mağlup olmaktır.

 

   Türkçülüğü, Tûrancılığı savunmak asla ırkçılık, kafatasçılık değildir. Bu durumu büyük yazar merhum Seyit Ahmet Arvasi şöyle açıklar; "Ben Kürt ırkından gelme kürdüm. Ama bu ülkede yaşıyorsam ve Türk devletinin örfünü, adetini asaletini benimsiyorsam en iyi Türk benim ve Türkoğlu Türküm" demiştir.

 Türk, kürt, çerkez, laz ayırt etmeksizin hepsi bu devletin, bu milletin evladı bu asil ırkın timsalleridir. Bu vatan için, Çanakkale'de, Dumlupınar'da, ya istiklâl ya ölüm diyerek hepsi canlarını, kanlarını feda etmişlerdir. Allah razı olsun hepsinden.

 

   Bu gün kendini medeniyetin beşiği zanneden, her türlü zulme göz yuman batı, her alanda aralarında birliktelik oluştururken, bizim kendi gücümüzden, özbenliğimizden uzaklaşmamız onların eline koz olacaktır.

 

     Irkımıza, halkımıza, vatanımıza bağlılık andı okumamız, ayyıldızlı albayrağın gölgesinde olan herkesi gururlandıracak, ayrımcılık bir yana, milliyetçilik duygularını daha da kabartacaktır. Bundan dolayı, bir bardak suda fırtınalar koparmak, hissiyatlı fikirlere esef vermekten daha öteye gitmeyecektir. Asıl ret etmek ayrıma sürükleyecektir.

 

   Yazımı, Türkçülük Tûrancılığın fikir babası olan, merhum üstat Ziya GÖKALP'in sözleriyle tamamlamak istiyorum.

 

"Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan, Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan."

 

 Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun.

 Sağlıcakla kalın...


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
a.vural  -  10-11-2018 - 10:07
Ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık. Allah indinde en üstününüz, takvada en ileri olanınızdır.) [Hucurat 13]
Mehmet YEŞİLYURT  -  09-11-2018 - 11:51
Sevgili Hakan bey Türk dünyasının dertlerini ve çözüm yollarınıda dile getirmişiniz.Çok teşekkür ediyorum.Derdimiz sıkıntımız o kadar çokki.Ümitsiz değiliz,Allaha sığınarak çok çalışmamız gerekiyor.Allah hepimize bu konuda akıl fikir iz an versin,şuur versin.Bu milletin sahipleride var,bu milleti canı gibi sevenlerde var.Bu dünyada Türk olmak çok zor çünkü dünya ile savaşırsın.Ancak Türk olmamak dahada zor çünkü Türkle savaşırsın.Selamla
Murat  -  04-11-2018 - 00:01
Gardaşım son zamanlarda Türk dünyası nı içine düştüğü durumu özetleyen en güzel yazı. Ne diyelim Allah türkü korusun ve yüceltsin.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net