07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN
08 Kasım 2018 Perşembe Bu yazı 23500 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Mahalli idarelerin seçimlerine az bir zaman kalmasıyla mahalle ve köy muhtarlıkları, İhtiyar Heyeti ile İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi ve Belediye Başkanlıkları seçimlerinde aday olma yarışları tatlı bir heyecanabaşlamıştır.

 

Özelliklebelediye başkanı adaylarının belirlenmesinde tüm gözler partilerin il başkanlıklarınave Genel Merkezlerineçevrilmiştir.

 

İl başkanlarımızın vereceği veya önereceği doğru veya yanlış tercihler ilimizde yaşayan herkesi ilgilendirecektir. İl başkanlarımızın üzerinizde büyük bir görev, büyük bir vebal ve sorumluluk olduğu unutulmamalıdır.

 

İl başkanları belediye başkan adaylarını direk seçemiyorlar fakat genel merkezlere telkin ve önerilerde bulunuyorlar.

 

Başkanlar seçerken veya önerilerde bulunurken kendisine yakın kayıtsız şartsız itaat edenlerden ziyada şehrimize faydası olacak şehrimizi, halkımızı, daha mutlu, daha iyi ortamlarda yaşatacağı geleceğe taşıyacak, kişileri göstermelidirler.

 

 Şehrimizi ileriye dönük, doğru, dürüst, atılgan,şahsiyetli, mağrur olmayan,vizyon sahibi, bilgili, bildiklerini olumlu eylemlereçevirebilecek adayları gösterilmesi tüm Kırıkkalelilerin en büyük dileğidir.

 

Parti İl Başkanlarının sunacağı veya genel merkezlerine telkin edip olumlu görüş bildirdikleri adaylarımızdan birisi Kırıkkale halkının seçmesiyle hepimizim belediye başkanı olacaktır. Tüm olumsuzlukların vebalı da günahı da il başkanlarımızın omuzlarınızda olacaktır.  Kendine yakın, hısım, akraba, eş ve dostunuzuaday olmasını sağlayabilirsiniz fakat Kırıkkale halkının gönlünü okşayacak, ona hitap edecek birini aday göstermezseniz, sonuçlarından sizlerde hüsrana uğrayabilirsiniz.

 

Halkımız artık uyumuyor. Kimin ne demek istediğini anlayıp yorumlayabiliyor. Daha önceleri uyutulup kandırılan halk bu halk değil. Yani Kırıkkale halkı kör değil, sağır değil, bu halkıda uyuyor zannedilmemelidir.

 

Yanlış adaylarla seçime girebilirsiniz fakat kesinlikle hedefe ulaşamazsınız.  Bir beş yıl daha boşuna geçer, boşuna kürek çekmiş olunur. Bir sonraki seçim için yapılan planlarda ise ‘’Derenin altından çok sular geçti’’ derler.

 

 Göreceksiniz ki partinin başkan adayı kazandığında o il başkanı da kazanış, büyük bir sükse yapmış olacaktır.

 

Kim aday belirlemede seçimlerini doğru dürüst yapar,dayatma yapmadan Kırıkkaleli hemşerilerimizin sevdiği inandığı adayları belirler, seçimlere katılırsa, ipi göğüsleyip seçimi kazanırsa,seçimi kazanan başkanın partisinin il başkanı da haklı olarak büyük bir üne kavuşup istikbali açılırken, önüne geçmeye kimseler cesaret edemeyecektir.

 

İl başkanı, kazanan başkanın elini tutup havaya kaldırırken, aslında tüm gözler kendi üzerinde olacaktır. Kendisini daha büyük görevler beklemesi en büyük hakkı olacaktır. Yok, eğer küçük hesaplarını büyük hesaplara karıştırırsa, kendisininde temsil ettiği siyasi görüşünde maalesef sonu olacak, kendisi de, partisi de kaybedecektir.

 

Tüm partilerimizin il başkanlarının siyasi geçmişlerinin ve tecrübelerinin eski ve deneyimli olmaları aday belirlemede de büyük etken olacağını düşünürsek her partinin başkan adayınında tarafsız bir şekilde kuvvetli, dirayetli kişilerden seçileceği düşünülmektedir.İnşallah biz Kırıkkaleli hemşerilerimiz de bu vesile ile iyinin iyisini seçerek ilimizi ileri ve gelişmiş iller seviyesine getirecek, taşın altına elini koyacak, orta Anadolu’nun tam ortasında parlayan bir yıldız yapacak başkanımızı seçeceğiz.

 

Kırıkkale’de helva yapmak için her şeyimiz var. Sadece helva yapacak ustayı bulmamız gerekir. İnşallah 31 Mart yerel seçimi ile unu, suyu, şekeri kıvamında katarak en iyi helvayı yapacak başkanımızı seçeceğiz.

 

31 Mart mahalli idareler seçiminin Kırıkkale’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diler seçimin demokrasi ve özgürlük anlayışı içinde kardeşçe barış içinde geçmesini, Kırıkkale’mize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. 07.11.2018

 

 

                                                                    İsmail Dursun KUZUCU


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Mesut ARLIER
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net