29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
SAYIN VALİM HOŞ GELDİNİZ
14 Kasım 2018 Çarşamba Bu yazı 20577 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sayın ValimizYunus Sezer’in göreve başlamasıyla Kırıkkale’miziçinde yeni bir dönem başlamıştır. Valimizin hızlı bir şekilde kurumları gezmesi, bilgi alması, çeşitli yerlere ziyaretlerde bulunması farkındalığı olan bir vali profili çizmesiyle ilimiz içende bir şans olabilir.

 

Kırıkkale’miz yeni il olması ve yıllarca Ankara’nın gölgesinde kalması nedeniyle şehir olma özelliğini de maalesef zamanında tamamlayamamıştır. Gelişmeye çok elverişli bir bölgede olmasına rağmen kültürel ve mimarı yönden çok gerilerde kalmış, koca bir köy görünümünden kurtulmak için çabaladıkça sorunlar ve çözümleri daha karmaşık durumlara gelmiştir.

 

Gazete ve köşe yazarları tarafından zaman zaman yeni proje ve sorunlarına ait çözüm önerileri ilgili kurumlar tarafından adata görülmemiş, gazeteler ya okunmamış yada bir tarafa atılmıştır.

 

Şehrimizin sorunları için kafa yoranlar tebrik edilip taltif edileceği halde, konunun muhatabı olan devletimizin kurumları, yazılan ve çizilenlerle lütfedip bilgi verilmemiş,  nede araştırma,soruşturma yapmışlardır. Sorunlarla veya çözüm önerileriyle ilgili kamuoyuna en ufakbir bilgi verilmemiştir. Sorunlar olduğu gibi devam ederken, soruna neden olan kişi ve kurumlar tüm bu duyarsızlıklar karşısında adata saz çalıp oynamışlardır.

 

Sayın valimizin ilk günkü konuşmasındaki bizi umutlandıran bir bölüm konuşmasını aynen alıyorum:

Sayın valimizin bu konuşması şehrimizin ileriye dönük gelişmesi için çalışmalara büyük önem vereceğini, bu konuda farklı davranacağını düşünmeme neden oldu. İnşallah bundan sonra sorun olan konular ya çözümleri yada sorunların çözümlerinin engelleri neyse kamuoyu ile paylaşılır.

 

 Sayın Valimiz ilk günkü konuşmasında özetle:

Kırıkkale'nin kendi dinamikleri ve seçeneklerinin olduğunu, bunları kullanarak yeni projelerle çok büyük başarılara imza atacağını söyledi.

Güzel projelerle Kırıkkale'yi iyi yerlere taşıyacaklarını vurgulayan Sezer, şunları kaydetti:

"Yeni bir heyecanla bu vazifeyi üstlendim. Bir şehir, vatandaşlarının her yerinde huzur bulduğu ölçüde başarılı ve yaşanabilir bir şehirdir. İnşallah herkesin desteğiyle bu noktada ciddi bir ilerleme ortaya koyacağız’’

Sayın Valimizin dedikleri gibi yeni projelerle çok büyük başarılara imza atılması için ilimizin dinamiklerine, yeni projeler geliştiren insanlarınada kulak vermelidir. Hiçkimse kendi başınabirşeyler yapamaz. Bir ilin gelişmesi güzelleşmesi için kurum ve sivil toplum örgütlerinin görüş ve düşüncelerine önem verilmelidir. Her şeyi ben bilirim benden başka kimselerin kafası çalışmaz derseniz dün olduğu gibi bugün, yarında ileriye dönük bir milim yol alamayız.

Şahsen benim sayın valimden en büyük dileğim, isteği şudur:

Çok çeşitlizamanlarda ya kendi gördüklerimiz yada halkımızın ‘’Şu sorunlar var bizim sesimizi ilgili kurumlara bir duyurur musunuz’’diye isteklerini yazdığımızda yazılarımıza ilgili kurumların cevap vermemeleri hem bizleri, hemde halkımızı üzmektedir.  

Daha önceki yazdığım çözülmeyen sorunları bir daha bir daha yazacağım. Özellikle valilik basın müdürümüzün ve ilgili kurumların basından sorumlubirimlerinin bu yazılarımızı sayın valimizin ve ilgili kurum yetkililerinin önlerine,altları çizilerek koyulmuyorsa, koymalıdırlar.

Çünkü bu şehir, bu doğa, bu gök kubbe bizim…

Sorunların çözümünde ve yetkililerin sorunları görmelerinde birazcık katkımız olursa ne mutlu bize.

Sayın valimize ilimize hoş geldin der yeni görevinde başarılar dilerim. İnşallah valimiz ilimiz de kaldığı sürede çok büyük projeler hayata geçer, ilimiz gelişmiş iller arasında hak ettiği yeri alır. 

                                                                                                     İsmail Dursun KUZUCU


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net