19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
SAYGILI SİYASET
27 Kasım 2018 Salı Bu yazı 19222 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkelerin Atasözleri vardır.  O ülkenin tarihini, edebiyatını, kültürünü, dini yapısını hülasa söz konusu Ülkenin her şeyini anlatır.

            Bizim Atasözlerimizi her ne kadar art niyetli insanlar bazen yanlış yorumlayıp hatta bilinçli olarak psikolojik savaşın bir parçası olarak yanlış yorumlatsalar da her bir kelimesi bize yön verir.

            Bunlardan biri de “eli boşa “ağa uyur” derler; eli doluya “ağa buyur” derler” dir. Bu atasözüne döneceğiz tekrar.

            Geçen günlerde üst üste yazılar yazdım. Bundan önceki seçimler de üst üste yazdığım gibi genel seçimler geldi vekilleri, yerel seçim geldi şehrimizin yöneticilerini seçerken dikkat edin dedik.

            Önümüzdeki seçim içinde kendimizce yerelini genelini uyarmak zorunda kaldık. Seçeceğiz insanların özelliği parası çok olması değil, bilgi kültür, proje, eğitim ve sivil toplum kuruluşlarındaki almış olduğu, devlet içindeki tecrübesi olmalı diye devam etmiştim.

            Ee n’oldu diyebilirsiniz.

            Evet, birinci aşama isimler belli oluyor. Yani Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunmaların partileri içinden ipi birinci aşamada göğüsleyenler belli oluyor.

            Serdar Yarar Milliyetçi Hareket Partisinin Kırıkkale adayı oldu. Kendisini tanırım. Oturup saatlerce muhabbet etmişliğim yoktur. Ama partisi içindeki arkadaşlarım olumsuz bir şey demedi. Milliyetçi Hareket Partisi değerli adayların içinden serdar Yarar’ı tercih etmişse; Tanıdığımız ama çok samimi olmadığımız bu Başkan adayında demek ki bir ışık görmüş. Hayırlı olsun dileklerimi ve başarı dileklerimi iletmek isterim.

            Henüz Milliyetçi Hareket partisi dışında resmi adayını açıklayan olmadı. Ancak Akparti de ismin Mehmet Saygılı olacağı ben bu yazıyı yazarken en çok konuşulanlar arasındaydı. Akparti 40 ilin Başkan adayını açıklayacak. Muhtemelen bu yazı yayınlandığında isim netleşmiş olacak.

            Akparti’nin aday adaylarını incelediğimizde hemen hepsine yakını bilgi ve birikimi ile kendisini kanıtlamış insanlar. Elbette aralarında sadece isim yapmak ve olursa ilerde siyasi bir ikbal için yer almaya çalışanda var. Her seçim zamanında böyle adaylar çıkar. Ama genel manada çok ilgi gören, birikimi ve daha önceki mesleki ve almış olduğu görevler ile kendini kanıtlamış adaylar var.

            Gelelim Mehmet Saygılı’ya. Bence en büyük özelliği mütevaziliği. Seçildiği ilk zamanda bir vesile ile gördüklerimi bildiklerimi yazmış ve bu şekilde alçak gönüllü ol başkan kaybeden olmazsın demiştim.

            Gördük ki yerdeki yüze kimse basmıyor.

            Şimdi ilk Atasözüne dönecek olursam. “Eli boşa “ağa uyur” derler; eli doluya “ağa buyur.”” derler.

         Saygılı eğer açıklama da Başkan adaylığından adaylığa geçerse ilk elindeki sermayesi mütevazı tavrı. Ona devam etmeli. Burada bir eleştiri yapmak da lazım galiba. Saygılı Başkandan randevu talep edip günlerce aylarca beklediğini söyleyen de var. Sanmıyorum Başkana bu talebin ulaştığını. Ulaşsa geri çevrileceğini düşünmüyorum. İlgili arkadaşların galiba dikkatinden kaçıyor bu talepler. Daha dikkatli olmalı. Zira etrafı rezilde eder vezirde.

         Ha efendim saygılı olmaz da parti içinden başkası olursa onlarında ilk sermayesi alçakgönüllü tavırları olmalıdır. Aksi durum artık halk tarafından kabul görmüyor. Tekmeyi vurdum mu soluğu Kırıkkale dışında bulur valla.

         İl belediye başkanlığı adayları belli oluyor. Aynı hassasiyet il genel meclis üyeliği ve Belediye meclis üyeliğinde de olmalı.

Tüm partilere tekrar ve açık çağrımdır ki bu çağrıyı sık sık tekrarlayacağım.

Aday olarak bizim önümüze çıkaracağınız insanların mali gücü yerinde olsun olmasın kimseyi ilgilendirmez. Onun zenginliğine eşi sevinsin derler. Ama bilgi birikim projesi ile kesinlikle etkin yetkin olacak kişiler olsun.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net