28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Vaatler Havada Kalmasın!
02 Aralık 2018 Pazar Bu yazı 13243 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimler için kazan şimdiden kaynamaya başladı. İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Serdar Yarar ismini açıkladı. Akabinde Ak Parti mevcut adayı ile seçime girme kararı aldı. Şimdi de CHP+İYİ Parti + Saadet Partisinin ortak adayı bekleniyor. Kemal Albayrak, Mustafa Pekdoğan, Mahir Yılmaz, Hacı Filiz, Cemalettin Akdoğan adaylar arasında ismi geçiyor.

Aday aşağı yukarı belli ya Kemal Albayrak, Mustafa Pekdoğan olacak yada Mahir Yılmaz.  İyi Parti yönetiminde ciddi bir Kemal Albayrak isteği, CHP yönetiminde Mustafa Pekdoğan ismi hâkim ancak sokakta ise Mahir Yılmaz ismi ağır basıyor. İttifak Pekdoğan yada Albayrak’ı aday olarak açıklarsa, Mahir Yılmaz muhtemelen başka bir partiden aday olacak.

Seçim tahmini için henüz çok erken. Seçime daha 4 ay var, yarış için 4 ay uzun bir zaman. Çünkü bu süreçte adayların hata yapma olasılığı da, kendini daha iyi tanıtma olasılığı da yüksektir. Ak Parti Genel Merkezi yaptığı her açıklamada “halkta ciddi bir değişim isteği var” ifadeleri kullanılıyordu. Anlaşılan o ki, Genel Merkez Kırıkkale’de değişim isteği görmemiş.

Şimdiden tüm adaylara ve partilere başarılar diliyorum ve şehrimiz için en faydalı olacak adayın ipi göğüslemesini temenni ediyorum. Kavgasız, gürültüsüz, hizmette ve hayırda yarışılan, centilmen bir seçim dönemi geçirmeyi tüm kalbimle istiyorum.

Adaylar seçim çalışmalarına başladıklarında halka projelerini anlatacaklar. Seçim vaatleri havada uçacak. Aday adayları çıtayı yüksek tuttular, teleferik, raylı sistem, çoruh özü ıslah çalışmaları, jeotermal tesisler vs. hatta bir aday adayı, aday tanıtım toplantısında tüm partililere iş sözü verirken, temayül oyu için teşkilata Belediye Başkan Yardımcılığı bile vaat etti.

Adaylarımızdan bir ricam var, lütfen vaatlerinizin altı dolu olsun. Yapamayacağınız sözleri vermeyin. Mesela şehrin ortasından geçen demir yollarını yerin altına almak çok uçuk bir vaat. Gerçeklemesi önümüzde ki 10 yıl imkânsıza yakın bir hizmet. Çünkü mevcut yolu kazıp alta almaya kalksak, inşaat aylarca belki yıllarca sürecek ki buda Doğu ile Batı arasında demiryollarında kopukluk demek. Ulaştırma Bakanlığı bu işe girmez!

Trafiği rahatlatmak için otopark yapma sözü de vermeyin! Zaten merkezin yarısı neredeyse otopark oldu. Otopark için yeni alan açılması pek mümkün görünmüyor. Merkezde trafiği rahatlatmak istiyorsanız özellikle iş giriş ve çıkış saatlerinde kilitlenen Millet Bulvarında ve Atatürk Bulvarında park yasağı uygulayıp her iki bulvarında iki şeritli hatta mümkün olan yerlerde 3 şeritli akmasını sağlayabilirsiniz. Çarşı yoğunluğunu azaltmak içinde mahallelerde yerel çarşılar oluşturulacağından bahsedebirsiniz.

Kentsel Dönüşüm sözünü herkes verebilir. Ancak şuraya 3 kat buraya 10 kat şeklinde bir kentsel dönüşüm olumlu değil olumsuz karşılanacaktır. Özellikle çarşı merkezinde ki mekruh binaları lokal bir Kentsel Dönüşüme sokarak şehir merkezini daha hoş bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Bütün adaylar bu sözü verecekler. Lütfen artık Cumhuriyet Meydanının altını otopark yapacağız demeyin! Bilmiyorsanız ben söyleyeyim şehrim tüm ana boruları Cumhuriyet Meydanının altında toplanmış durumda, değil altına otopark, üstüne bina bile dikemezsiniz!

Ardiyeciler Sitesini, Sanayi Sitesini taşıyacağız diyebilirsiniz. Boşalan yeri park yapacağız, TOKİ yapacağız da diyebilirsiniz. Ancak lütfen prosedürlere hakim olunuz ve esnafın oradan çıkmasını sağlayabilecek misiniz bi araştırın.

Etiler, Sanayi, Dispanser gibi mevkilere kavşak bence de yakışır. Ancak en azından 5 yıl bu sözü vermeyin. Hem yerine getiremezsiniz, hemde yapılan kavşaklar ortada millete gına gelmiş durumda, seçmenden olumlu karşılık bulamazsınız.

Emeklilere Hobi Bahçesi kuracağız gibi fantezi sözler vermeyin. Kırıkkale insanı zaten köyü ile halen iç içe. Bahçe arzusu olan zaten gider köyüne yapar, durumu iyi olan şehre yakın bir yerde bahçe alır hobisini gerçekleştirir.

Kırık Köyünün olduğu bölgeye büyük Kent Park yapacağız falan demeyin. Elimizde ki Celal Bayar Parkını ve Mustafa Pekdoğan Kültür Parkını tadile etmekten, yenilemekten ve kullanılırlığını artırmaktan bahsedin.

Mahalle Konakları olabilir ancak, ufkumuzu biraz açalım. Eskiden çocuklar mahallelerinde güvende idi. Çünkü 3 sokak üstte oturan biri dahi çocuğu tanır, sever ve korurdu. Yani Mahalle abiliği dediğimiz şey devam ederdi. Ancak şuan bu kültürü çoğu mahallemizde kaybetmiş vaziyetteyiz. Buna alternatif olarak çocuklar için güvenli bölgeler, merkezler oluşturmalıyız. İçerisinde satranç, İngilizce, Masa Tenisi gibi kursların ve çocuklar için oyun alanlarının olduğu ortamlar sağlamalıyız. Bir anne çocuğunu rahatlıkla getirip bu merkezlere çocuklarını bırakmalı. Unutmayın sokakta uyuşturucu var ve sokaklara sahip çıkamıyoruz. Bari merkezler kuralım ve çocuklarımızı koruyalım.

Spor alanları geliştirilecek falan hiç demeyin. Spor kulüpleri kuracağınızdan ve mevcut kulüpleri koruyacağınızdan bahsedin. En önemlisi de mevcut ve kurulacak kulüplerin tamamını alt yaş kategorilerinde yarışa sokacağınızdan bahsedin. Kısacası alt yapıyı kuracağız deyin, alt yapımız olsun zaten 5 yıl sonra karşılığını alırız.

 

Kaletepeye şunu yapacağız bunu yapacağız demeyin. Kaletepeyi halka açamazsınız, fabrikaların güvenliği nedeni ile MKE burayı halka açtırmaz. Kaletepe üzerinden vaat verecekseniz ağaç sayısını artıracağız Kırıkkale’nin akciğeri olacağız falan deyin.

Sözün özü…

Kıymetli adaylar, halkımız artık vaat değil açıklama bekliyor. Yapacağınız projeleri kaynakları ve alt yapısı ile açıklayın. Yapamayacağınız şeyleri de detayları ile halka anlatın!

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net