12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
YENİ ADAYLARA
12 Aralık 2018 Çarşamba Bu yazı 17064 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

                                                              (  - PROJE­- 1-)

 

Geçen ayki İstanbul gezimde, üniversitemizde profesör olarak görev yapan bir hocamla karşılaştık. Konuşmalar, sohbetler koyulaşınca siyasetten, yerel yönetimlerden ve uygulanacak projelerden söz ettik.  Benim Kırıkkale’de uygulanabilecek, daha önce FARKLI BİR ŞEHİR adında 17 Nisan 2018 tarihindeki yazımda ‘Silah Projemi’ bir daha bir daha okudu.

 Özetle şunları söyledi:

‘’Bu çok müthiş bir projedir.  

Yapıldığında farklı, olağanüstü bir eser olacaktır.

Bu proje yayınlanınca şehri yönetenlerden birilerinin sizi arayıp konuyla ilgili fikir almamaları çok ilginçtir.

Sizden ricam bu projenizi bir daha, bir daha yazınız.

Şunu bilin ki Türkiye’de dikkate alınmayan birçok proje uluslararası ödül almış dereceye girmiştir. Senin bu projen de burada dikkate alınmasa da ilerde birileri farkına varacaktır.

Göreceksiniz ilerde belediyenin, valiliğin veya üniversitenin ilgisini çekecektir. Benim çok ilgimi çekti, çok önemsedim. 

Birilerinin gözünden kaçmış olabilir fakat başka birileri yüzde yüz bu güzel projenin farkına varıp ilgilileri uyaracaktır’’ dedi.

Bana bir gülme geldi!

Eminim sizleri de çok gülümsetmişimdir!

Çünkü Kırıkkale’yi yönetenler böyle şeylere hiç ilgi, alaka duydukları görülmemiştir…

Ben de kendisine söz verdiğim için o günkü yazımın bir bölümünü aynen yazıyorum.

Birilerinin göreceği ilgi duyacağı ile ilgili umudun var mı derseniz, kesinlikle yok.

Çünkü ilimizin sorunlarıyla ilgili bugüne kadar yazdığımız birçok yazıya ilgilenilip olumlu veya olumsuz bir cevap verilmemiştir.  

Yine de bu yazıya da ilgi duyulup önemseneceğini ummuyorum. Çünkü işin içinde Profesör var. Bana inanmasalar da Profesör deyince inanırlar.

Proje 1:

Cumhuriyet meydanından dipçiği meydanda, namlusu kalede kocaman bir silah yapalım. Kalenin üzerinde park bahçe ve gazinolar yapıp insanların silahın içindeki yürüyen merdivenlerle ve teleferiklerle kalenin zirvesine ulaşmalarını sağlayalım.

 Dünyanın bu en büyük silahını duyan herkesin ilgisini çekecektir. Kırıkkale adıyla sanıyla büyük bir esere kavuşacaktır.

 Kalenin en tepesine Kırıkkale’ye yönünü dönmüş, yedi düvele başkaldırmış Atatürk heykeli yapalım.

Yine burada bir ‘Cumhuriyet Müzesi’ yapabilir, Cumhuriyetle ilgili tüm ayrıcalıkların, kazanımların sergilendiği farklı kategoriler yapıp halkın gezmesine suna biliriz.( Kırıkkale bir CUMHURİYET şehridir)

Yazın bu projeyi bir kenara. İleride bir babayiğit çıkıp bu projeyi daha başka projelerle destekleyip hayata geçirecektir.

Kırıkkale tüm Türkiye içerisinde çok farklı konuma sahip ender illerden biridir. Büyük Atatürk’te bunu anlamış ki stratejik bir konuma ait olduğu için Savunma Sanayi’yi buraya kurmuştur. İnanın buranın gelişmesi için Allah’ın bahşettiği her şey ilimizde var. Bize biraz çalışıp, kafamızı yorarak, ileriye dönük düşünme yeteneğimizi geliştirmemizdir.

 Kırıkkale’miz Orta Anadolu’da başta Kapadokya, Karadeniz, Ankara ve doğu turizm yolları üzerinde olduğu için turistlerin mecburi uğrak yerleri olacaktır.

Bu bölgede ustanın tüm malzemeleri Allah tarafından doğal olarak bahşedilmiştir.  Yalnız malzemenin kıymetini ve önemini bilen ustalara ihtiyaç vardır.

 Biz şehri Kızılırmak’a götüremiyorsak, Kızılırmak’ı şehrimizin tam ortasına getirelim.

Önemli olan o malzemelerden yeni farklı bir eser yaratabilecek ustaları Kaf Dağı’nın arkasındaysa da arayıp bulmalıyız. Hepimiz bu ülkenin ekmeği, suyu, kıt imkânlarıyla büyüdük.  Geleceğimiz de çocuklarımıza, torunlarımıza daha güzel bir dünya, daha güzel bir şehir bırakmak istiyorsak çok çalışmalıyız.

Eğer biz o ustayı bir bulalım, o ustayı bir seçelim, Kırıkkale’miz tüm ülkemiz içinde istikbali parlayan bir yıldız olacağı gün gibi aşikârdır. Bunu görmeyenler ya kördür, ya da ne iş yaptığını bilmeyen zavallılardır.

Elbette bu işler kolay değildir.

Kolayı olanı herkes yapar.

Farklı bir şehir, farklı bir çevre için çalışarak, biz ‘ZOR OLANI’ başaralım. 17.Nisan 2018


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
erzurum   -  13-12-2018 - 09:51
ismail Dursun Kuzucu bey üç yıldan beri Erzurumdayım bizim kırıkkaleden bakınca Erzurum doğu gözukur ve hizmet yok sayılır Erzurumun yanında kırıkkale bin defa daha doğu sayılır gelsinlerde görsunler hizmet nasıl yapılır park.bahçe nasıl yapılır parklar en az 10 dönum arazi uzerine yapılıyor ve her turlu sosyal aktiviteler mevcut Belediyenin tiyatrosu var oyunlar bedava .Devlet tiyatrosu var her gun gösteri var ,camiler asla gecekondu şeklinde değil hepsi kubbeli ve modern tarihi adeta canlı yaşarsın belediyenin en az 7-8 tane sosyal kurumları var çoluğun çocuğunla kalıteli ve ucuz yemek yiyebilirsin Erzurumlullar bu kadar iyi çalışan belediye başkanları var ama onlar daha iyisini yapacak olanı arıyorlar ama başkan yine aday kırıkkaleli olarak bizim hizmet talebimiz yok ki bizlerin tek bir talebi var asgari ucretli belediye elemanı olmak inşallah yukarıdakı projeleri hayata geçirecek bir başkanmz olur
Mehmet kurt  -  12-12-2018 - 10:38
Hocama teşekkür ediyorum çok güzel yazıları var okuyorum sağlıklı günler diliyorum devamını diliyorum saygılar
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net