12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
KURT GELDİ
19 Aralık 2018 Çarşamba Bu yazı 17274 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hükümet seçim meydanlarında polise, öğretmene 3600 Ek Gösterge ve Emeklilikte Yaşa Takılanların kanununu hemen çıkarılması ile ilgili söz vermişti. Bu nedenle 3600 ek gösterge bekleyenlerle, Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) büyük bir beklenti içine girdiler.

Yakın zamanda ülkemizde bir genel seçim yapıldı.

Seçim vaatleri havalarda o kadar uçuştu ki ‘’ Ufak atta civcivler yesin’’ diyen birçok insanımızı görmüşüzdür.

Fakat yine iktidarın sözlerine inanıp ‘’İşte bunda kesin olacak’’ diyenler, iktidara inanarak oy verdiler.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ’la ( EYT),3600 Ek Göstergeyi bekleyenler, meclisteki konuyla ilgili İyi Parti’nin teklifini reddedilince:

Yine hayallerinin bir başka bahara kaldığını anladılar.

Birçok insanımız ‘’Kaç bahar, yaz gelip geçecek, kaç mevsim geçecek hükümetin verdiği vaatler bir türlü gerçekleşmeyecek’’ dediler.

Bu konular kim bilir kaç kere daha gelecek seçimlerin dolgu malzemesi olarak kullanılacak.

Bu kanunu bekleyenler hükümetin gözünün içine bakarken, hükümetin yetkilileri ensesini kaşıyarak dağların tepesini süzmekte, söylenenleri duymazlıktan, görmezlikten gelmektedirler.                                                            

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile 3600 Ek Göstergeyi bekleyenler hükümetin ve ortağının bu kanunları hemen getireceğine öyle inandılar, öyle kendilerini kaptırdılar ki seçimden sonra hemen olacak gözü ile baktılar.

Konu ile ilgili İyi Parti’nin verdiği önergeler AKP tarafından ret, ortağı tarafından ya ret, ya da ret manasına gelen çekimser oylarla reddedilerek EYT ve 3600 ek göstergeyi bekleyenlerin hayalleri ile adata dalga geçildi.

Madem yapmayacaktınız, madem ülkemizin durumu buna müsait değildi, o zaman söz vermeyecek, çalışanlarımızın hayalleriyle oynamayacaktınız.

Şurası gayet iyi anlaşılıyor ki EYT ve 3600 ek gösterge masalı bir sonraki seçimlerin en büyük vadi olacaktır. Yalnız halkımız veya çalışanlarımız yine aynı masalları dinleyip inanacaklar mı, inanmayacaklar mı, onu yine zaman gösterecek.

Hükümetin ve ortağının bu konudaki verilmiş sözleri duymazdan görmezden gelmeleri halkımızın birçoğu tarafından ‘’Biz veremeyiz Allah versin’’ der gibi algılanmaktadır.

En kötü şey insanların umuduyla oynamak, verilen sözleri ne zaman olacağı belli olmayacak şekilde beklemek, umudu hep sıcak tutup, bir gösterip, bir geri çekmektir.

Fakat Yalancı çoban misali hep’’ Kurt geldi’’ diye insanları kandırırsan bir de bakmışın kurt gerçekten gelmiş, koyunlarına büyük zarar vermiş olabilir!!!

‘’Eyvah, vallahi de billahi de bunda doğru söylüyorum. Kurt gerçekten geldi’’ der, gırtlağını yırtarcasına bağırırsın, çağırırsın fakat kimseleri inandıramazsın.  

Bundan sonraki seçimlerde de halkımızın büyük bir kısmının hükümet ve ortağının sözlerine inanmayarak, verdikleri sözleri yerine getirmedikleri takdirde, oyları da sizelere ‘’Biz veremeyiz Allah versin’’ diyecekleri unutulmamalıdır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net