26 Mayıs 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
  YAZARLARIMIZ
Engellilerin Umut Işığı Halil ÖZTÜRK
04 Ocak 2019 Cuma Bu yazı 18551 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

   Zaman zaman gerek sosyal medyada, gerek yazılı basında engelli insanların yaşadığı sıkıntıları, sorunlarını, karşılaştığı ve karşılaşabileceği engelleri elimizden geldiğince dile getirmeye çalışıyoruz.      Amacımız, ne sadece yazıp görüntü vermek, ne de bir iki kelime söyleyip sonra rafa kaldırmak değil tabi ki! Onların da bu hayatta var olduklarını, toplumun birer bireyi olduklarını ve bu toplumun dışına itilip hayata küstürülmelerinin ne büyük bir hata olduğunu ve topluma kazandırılmaları gerektiğini, kazandıkları başarılarının, azimlerinin takdir edilmelerinin olumlu sonuçlarını, defalarca yazıyoruz, söylüyoruz, anlatıyoruz. Sorunlar çözüme kavuşmadıkça, kavuşamadıkça, fark edilmedikçe de yazmaya, çizmeye, söylemeye devam edeceğiz.

 

   Okula, hastaneye, kamu binalarına giderken, sokağa çıkarken korku, endişe, utanç duymadan, cesaretle "biz de bu ülkede varız" diye haykırıncaya dek...

 Bir anne-baba, engelli çocuğa, etrafında rahatsız edici bakışlara maruz kalmadan, parklarda özgürce gezene dek...

 

    Oysa ki, engelsiz insanların bile cesaret edemediği bir çok üstün başarıya ulaşan azimkâr engelli kardeşlerimiz var ve şehrimizde yaşam sürmekteler. Kimseler farkında olmasa da..

 

    Ben de bir engelli olarak, bu kader arkadaşlarımın sorunlarını daha iyi anlıyor, bu yaşam mücadelesinin bizzat içerisinde yer alarak her safhasını adım adım yaşıyorum. Tek dileğimiz ise, insanların ve yetkili mercilerin de bu sıkıntıları yaşıyormuşçasına hassasiyet göstermeleri, duyarlı olmaları. Birilerinin engelli sorunlarını meclise taşımaları, bazı hakları yasalaştırmaları. Yıllarca mecliste engelli bir vekil olmasını beklemeksizin, birilerinin de çıkıp, yokmuş gibi görülen milyonlarca engellinin haklarını dile getirmesiydi tüm beklentimiz.

 

   Çok şükür artık son dönemlerde bu umutlarımız da yavaş yavaş yeşeriyor diyebilirim.

 

  Kırıkkale'mizin, Milliyetçi Hareket Partisi'nin saygın milletvekili HALİL ÖZTÜRK bey'in girişimleri, engelli sorunlarının her safhasını meclise taşıyor olması, yüreklerimize su serpiyor açıkçası. Engellilerin istihdamı, bakım ücretleri, aldıkları engelli maaşlarının yetersizliği, kamu binalarındaki uygunsuzluk ve daha bir çok konuları sayın vekilimizin dile getiriyor olması bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Üstelik sadece dile getirmekle de kalmıyor, sonuçlanana dek takibinde de oluyor, sağ olsun var olsun.

 

    Engelliler gününde bizzat benimle iletişim kurup "Engelli bir annenin evlâdı olarak sizleri anlayabiliyorum ve tüm desteğimle yanınızdayım" sözleriyle bizleri hem umutlandırdı, hem onurlandırdı, hem de "Artık bizim de feryadımızı duyan, mecliste sesimiz olan biri var" diyebileceğimiz bir hissiyat oluşturdu.

    Kendisine bu hassasiyetinden ve duyarlılığından dolayı çok müteşekkiliz.

 

    Sadece engelliler gününde "Bizler de birer engelli adayıyız" diyerek yüzümüze gülücükler saçıp ertesi gün unutulan bir kesim olmak istemiyoruz. Yıllarca hep çektik bu sancıları. Okuyor, tahsil görüyor olmamızın bile yadsılanır olduğu zamanları yaşadık. Değerli vekilimiz Halil ÖZTÜRK gibi bizleri anlayabilen, yaralarımıza merhem olabilen, elimizi her uzattığımızda tutabilen vekiller, merciler engelli insanların her daim umut ışığı her daim yüzlerindeki tebessümün kaynağı olacaktır.

 

   Sayın vekilimiz Halil ÖZTÜRK bey'e tekrar teşekkürlerimi sunuyor, milliyetçilik duygularıyla yoğrulmuş yüreğindeki engel tanımayan insan sevgisinin, Allah'ın izniyle hep yaşayacağını umut ediyorum.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net