27 Ocak 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
69 Bin 380 Aracımız Var
69 Bin 380 Aracımız Var
  YAZARLARIMIZ
Trafik Sayfası 37
20 Şubat 2019 Çarşamba Bu yazı 13987 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

10 BİN İLKOKUL ÇOCUĞUNA TRAFİK EĞİTİMİ BAŞLIYOR.

        Türkiye de bir yılda yaklaşık 0 - 14 yaş arası 1000 çocuk ile 15 - 24 yaş arası 1500 çocuk / genç trafik kazasında hayatını kaybetmektedir. Yaklaşık 70 bin çocuk ve gençte yaralanmakta ve bunların % 10 u da ömür boyu sakat kalmaktadır. Bunların nedenleri üzerinde çokça ihmal, bilinçsizlik, kentlerin elverişli olmaması gibi sosyolojik ve fiziksel nedenler vardır. Bunlar bir araştırma konusudur.

        Bu gerçek acı tablonun en aza inmesi için Derneğimiz Ankara da merkez ilçelerde bu sene Ankara Valiliğinin onayı ile İLKOKUL 2 ve 4. SINIFLAR ile LİSE 9. 10. 11. 12 SINIFLARINA ekstra trafik eğitimi verecektir. Salon usulü ayrı ayrı verilecek bu eğitimlerde, trafikte can güvenliğini esas alan FİLMLER, SLAYTLAR, POSTERLER ve ANKETLER uygulanacaktır. Bunun yanında bazı destek malzemeler de kullanılacaktır. Küçük posterler, boyama afişleri, boyama kitapları, küçük broşürler, trafik afişleri gibi. Projede kullanılacak tüm malzemeler Ankara MEB tarafından incelenmiş, hukuka ve verimliliğe uygunlukları test edilmiştir. Sponsor kuruluşlar tarafından karşılanan baskı işlemlerinin yanında diğer masraflar da üyelerimizin aidat ve bağışları ile karşılanmaktadır.

        Dersleri anlatacak uzman eğitimcilerin çoğu emekli MEB mensubu trafik öğretmenleri ile uzman trafik ve çevre bilgisi öğretmenlerimizdir. Derneğimiz Türkiye de bu alanda Türk Patent Enstitüsünden marka tescili yaptıran tek STK dur.

       Bir insanın küçük yaşta en önemli can güvenliğini koruyan trafik kurallarını öğrenmesi, onun gelecekteki hayatına da daima bir güvenlik duvarı olacak ve onu koruyacaktır. Devletlerin ve Dinlerin en önemli başlangıç görevleri İNSANLARIN CAN GÜVENLİĞİNİN VAR OLMASI VE KORUNMASI üzerinedir. Bu nedenle bu proje aynı zamanda insanlığa yapılan bir yatırımdır ve bir ibadettir.

        Bu proje konusunda geniş bilgi için www.trafik.org.tr web sitemizin EĞİTİM menüsüne bakmanızı ve tüzüğümüzü de incelemenizi dilerim. Proje tamamen orijinal olup kendi eğitimcilerimiz, trafik sosyolog ve psikologları ve trafik uzmanları tarafından hazırlanmış, verimlilikleri 4 üniversite de test edilmiş ve ölçümleri de yapılmıştır. Proje tamamen bir beyin fırtınası şeklinde, öğrencilere trafikte kalıcı kuralları öğretirken, aynı zamanda anne ve babalara ulaşma ve onlarında öğrenmelerine ışık tutmaktadır.

        Projede devletin (1) TL dahi katkısı olmayıp, tamamen gönüllülük ilkesinden hareket edilmektedir. Projemize destek talep etmekteyiz. Bilhassa hediye edilecek KALEM, PASTEL BOYA, TRAFİK İŞARETLİ BALON VS. GİBİ Ayrıca boyama afişleri ve boyama kitapları bastırılacaktır. İsteyen kişi ve kuruluşlara bunların tasarımları veya örnekleri elden verilerek çoğaltılması sağlanabilir.  Başkaca yardım yapacakların ise Cumartesi günleri bizzat Derneğe gelerek bilgi almalarını dilemekteyiz.

        Sayın Basınımız; Sizden istirhamımız bu kamu yararına yapılan  projeye sahip çıkmak, desteklemek ve haberini vermenizi dilerim. Türkiye ve çocuklarımız bizimdir. Lütfen sizde ‘’geleceğimiz çocuklarımıza sahip çıkınız’’. Saygılarımla,

İhsan MEMİŞ *(Proje Müellifi ve Koor. *KTYG. Gn. Bşk. *Yollar Türk Milli Kom. Ü. *Ankara Yeminli Adli Trafik Bilirkişisi) * Tlf: (0 532) 280 81 82 (0 532) 423 28 92 (0 533) 326 05 75.

Adres: Sanayi Cad. No: 10, Kat: 5. Ulus – ANKARA. 

trafik.org.tr - KARAYOLU TRAFİK VE YOL GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ (KTYG).

Türkiye de yılda ortalama 1. 300. 000 kaza olmakta, 300 bin kişi yaralanmakta, 10 bin kişi ölmekte ve binlerce insan ömür boyu sakat kalarak yeni engelliler sınıfına dâhil olmaktadır. (www.trafik.org.tr)


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ocak 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net