22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
Vali Dediğin...
24 Şubat 2019 Pazar Bu yazı 20062 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

O kadar alışmışız ki protokol toplantılarına katılma, konuk ağırlama, basın toplantıları düzenleyip resmi rakamlar ve istatistiksel bilgiler veren, halka karışmayan, proje üretmeyen, memur zihniyetli valilere...

Vallahi alışamadık yeni Valimize…

Alışamadık derken kötü anlamda anlamayın sakın ha!

Biz bu kadar hareketli, bu kadar üretken, bu kadar hizmet aşkıyla yanıp tutuşan hiç vali görmedik.

Nerden başlayıp, nereyi anlatacağımı bilmiyorum. Bir vali düşünün her şeyden evvel dinlemeyi biliyor. Dinlediklerin mantıklı olanları alıyor, sorunları, ihtiyaçları tespit ediyor. Aşılabilirliğini tartıyor, küçücük bir ışık görsün peşini bırakmıyor.

Öyle konuşulan hiç bir şey lafta kalmıyor. Kendisi lafta bırakmadığı gibi, talimatlarını da bizzat kontrol ediyor.

Nüfus ortalamasına göre en çok Şehit veren bu şehrin bir Şehitler Anıtı yoktu. Vali Beye hoş geldin ziyaretimizde konuyu dile getirmiştim. Aslında bu anıtın olmaması bu şehrin baştan sona her bireyinin ayıbıydı. Valimiz Yunus Sezer resmen ayıbımızı örtercesine hareket etti. Projesini çizdirdi, kaynağını ayarladı ve son olarak da yerini tespit etti. Nihayetinde de Anıt için çalışmalar başladı. Bu konuyu dile getirirken bırakın bu kadar hızlı bir şekilde ilerlenecek olmasını, faaliyete geçeceğini bile tahmin etmiyordum. Dedik ya alışık değiliz böyle Valilere.

***

Kırıkkale’nin tarihi, kültürü hep gölgede kalıyor. Kırıkkale’yi biz Kırıkkaleliler bile toplama kent olarak lanse ediyoruz. Ancak hem coğrafyamızın hem de halkımızın bir tarihi, bir kültürü var. Vali Bey Çeşnigir Köprüsünü görünce buraya kalyonlar ve park yapılması gerektiğini ifade ediyor. Hemen projeler çizildi, kaynağı bulundu, planı, stratejisi oluşturuldu, hafriyat çalışmaları başladı. Üstelik elimizdeki Mustafa Pekdoğan Kültür Parkına ve Celal Bayar Parkına sahip çıkamadığımız bir dönemde muhteşem bir parkın temelleri atıldı.

Bunlardan sadece bir tanesini yapsa, bir yıl reklamını yapardı Vali Bey, şayet şov için yapsa. Yerinde durmuyor Vali Yunus Sezer, bedenimizle geçtik, gözlerimizle takip edemez hale geldik. 2011 ve 2015 seçimlerinde iktidar partisine 3’er vekil veren, girdiği her seçimde belediye başkanlığını altın tepside sunan, referandumlarda Türkiye ortalamasının 15 puan önünde oy veren bu şehrin, Gençlik Merkezi olmayan tek şehir olduğunu biliyor musunuz? Evet, tüm Türkiye’de olan, Yahşihan dahil onlarca belki yüzlerce İlçede olan Gençlik Merkezi maalesef şehrimizde yoktu. Bu konuya da el atmak Vali Yunus Sezer'e nasip oldu. Bakanlığa ardı ardına girişimlerde bulundu, Daire Başkanlarıyla, Müsteşarla, Bakan Yardımcılarıyla görüştü. Nihayetinde Bakan Beyle de görüşerek Kırıkkale’ye Gençlik Merkezi yapılmasına karar verildi. Üstelik Kırıkkale’nin en eski binası olan eski Tekel, şimdi ki Kaletepe Vergi Dairesinin bulunduğu binanın restorasyonu yapılarak yapılacak Gençlik Merkezi. Hem şehrimizde bulunan tarihi bir bina koruma altına alınıp, daha kullanışlı hale getirilecek hem de gençlik merkezi gençlerimiz için buluşma noktası haline gelecek.

Hazır Spor bakanlığı ile iletişime geçilmişken Kırıkkale’nin marka değeri en büyük yapısı olan ancak hak etmediği yerde Bölgesel Amatör Ligdeki Kırıkkalespor’a da nakdi yardım sağlandı.

Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sırrı Zengin yıllardır bir konuyu dile getiriyor. Her fırsatta bütün kurumların kulüp kurmasını, Müftülüğünde bu işin içerisinde yer alması gerektiğini ifade ediyor. Kulüp sayısı ne kadar artarsa, o kadar çocuk uyuşturucudan uzak kalır. Kulüp sayısı ne kadar çok olursa o kadar sporcu genç kazanırız. Ne kadar çok sporcumuz olursa o kadar sportif başarı kazanırız diyerek didinip duruyordu. Herkesçe mantıklı, maddi olarak az külfetli olan bu proje insanların zahmetten kaçmaları nedeni ile hep havada kalıyordu.

Ancak Valimiz Yunus Sezer öyle yapmadı. Hemen kolları sıvadı, bugün bütün Camii dernekleri spor kulübü kuruyorlar, yine tüm kurumlar spor kulüpleri kurmaya başladılar. Vali Beyin girişimleri ile Kırıkkale uyuşturucu ile anılan değil sporcuları ile anılan bir şehir haline gelecek. Bakın bir kulüpte as takım ve 4 alt yaş kategori takımları olsa 25’er sporcudan 125 çocuk ve genç demektir. 20 takım kurulsa 2.500 yeni çocuk ve genç spor alanlarında olacak demektir. Bu 2.500 çocuğu yalnızca antrenmanlara almayıp, doğru bir eğitim sistemi ile de tanıştırırsak, seminer ve sempozyumlarla bilinçlendirirsek 2.500 bilinçli, bilgili ve eğitimli çocuk kazanırız demektir. 2.500 eğitimli, bilgili, bilinçli, spor yapan, uyuşturucu gibi illetlerden uzak kalan çocuk emin olun tüm Kırıkkale’yi bilinçlendirir. Sadece Okulda, sınıfta, mahallede arkadaşlarını etkilese bunu başarırlar.

“Öncü Kırıkkale, Önce Kırıkkale” bu sloganı Emniyet Müdürümüzün sosyal medya hesabında gördüm. Vali Bey ile birlikte Emniyet Müdürümüz çocuklarımızın trafik kurallarını öğrenebilmeleri için bir trafik kenti inşa ediyorlar. Trafik Parkı ve Parkuru projesi kapsamında, çocukların trafik eğitimlerini eğlenerek alabilecekleri bir ortam oluşturuluyor. Yine bu projenin de hafriyat çalışmalarına başlanıldı.

Kısa zamanın içerisine, bu zamana kadar yapılmayan birçok iş yaptı Vali Bey. Sorunları gündeme getirip, halledeceğiz deyip unutmadı. Sorunları tespit edip, çözüm yollarını bulup ilk adımlarını anlattı. Görünen o ki, Vali Bey tüm bu adımların sonunu da getirecek.

Marifet iltifata tabidir, Allah bin kere razı olsun ki, şehrimin sorunları ile ilgilenen, bu sorunları çözmeye çalışan ve girişkenliği ile de çözüm noktasında ciddi adımlar attı. İnşallah şehrimize uzun yıllar hizmet eder…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
71  -  25-02-2019 - 09:35
hakan bey başta sayın valimiz hakkın daki söylemlerinde çok haklısınız biz de vatan daş olarak valimiz den mennunuz yalnız spor külüp leri konusun da tamam amotör takımlar çoğalsın diyorsunuz hiç amotor maçlara gidiyor musunuz oradaki rezillikleri bir gör seniz en başta sağlık maçlarda sağlık çı yok apar topar arkadaşları getiriyor saha kenarı bırakıyorlar sağlık çı olmadığı için kendi imkanlaryla en vahimi sohutucu yok hemen suyla müdahale ediyorlar anlayacağın fiyasko hani önce insan sağlığıydı eskiden sağlık çı olmayın ca maç başlamaz dı bu kuralda değişmiş.insanlar nasıl göndersin çocuklarını hakan bey bu konuyuda dile getirirsen seviniriz
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net