27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
ORADAN GÖRÜNEN
14 Mart 2019 Perşembe Bu yazı 21321 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yazıları takip etme durumu olan değerli kardeşlerimin bildiği üzere bir süredir yine kutsal diyarlara gidip, hem kendimizi arındırmak ve hem de beraber olduğumuz umre yolcularına oraları anlatıp, tanıtıp, rahat ve huzur içinde ibadetlerini yapmaları için yoktuk.

            Çok güzel ve samimiyet ve kardeşlik dolu düşünceler ile bir umre yaptık.

            Elbette orada ruhumuzu arındırırken bir yandan da ülkemizde yaklaşan yerel seçimleri de takip ettik. Zira yarın ölecekmiş gibi öbür dünya ile uğraşırken hiç ölmeyecekmiş gibi de bu dünya ile ilgimiz devam etti.

            Yerel de yani memleketimizde neler oluyor yerel basından ve sosyal medyadan takip ettik. Memleketimizin gerçek manada bir televizyonunun olmaması aslında eksiklik değil tüm yöneticiler için utançtır. Bugün küçük ilçelerin hatta neredeyse mezraların bile yerel televizyonu varken bilmem kaç ilin kesişme noktası, Ankara’nın burnunun dibindeki koca bir ilin televizyonu yok. İşte bu nedenle yurtdışından da ancak takibimiz sosyal medyalardan oldu.

            Yerelde ciddi bir yarış olduğu aşikar.

            Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Saygılı yeniden aday gösterildi. Aday adaylarının içinde kendisi gibi çok değerli isimler vardı. İsim yapma çabasında olan tipler hariç pek çoğu Mehmet Saygılı seviyesinde adaylardı. Akparti ve lideri Saygılı’yı tercih etti. En güzel özelliği halkın içinde olması ve halka yakın olması dediğimiz başkan çalışmalarına devam ediyor. İl balkanlığı çok ciddi asılıyor seçimlere. Teşkilatın her kademesi dıştan görüldüğü kadarıyla başkana destek veriyor.

            Ama meclis üyelerinin seçimlerinde bana göre hatalı davranan Akparti’nin topyekûn bir çalışma içinde olduğunu görmekte zor. Zira birkaç tane meclis üyesi adayının canla başla çalışması dışında parası ile aday olanların yada birilerinin önermesi ile seçilme yarışına girenlerin ortada görünmediği de kesindir. Bunun değerlendirmesini seçici makamda olup listeye isim yazanlar yapmalı ve kendini ciddi test etmeli. Gerçi iş işten geçti. Ama en azından ikaz edin de sahaya çıksınlar.

            Milliyetçi Hareket Partisinin adayı Serdar Yarar varını yoğunu ortaya koyuyor. Aday adaylığından aday olduğunda zayıf aday gibi görülmüş olmasına rağmen yapmış olduğu çalışmalar ile kendini kanıtladı. Hele ki milletvekili ve teşkilatı ile birlikteliği onu kendinden söz edilir duruma getirdi. Ülkücü hareketin bu atağına Devlet Bahçelinin de mitingi ciddi destek oldu. Olur olmaz bilmem onun takdirini Kırıkkale verecek ama şu bir gerçek ki Serdar Yarar gelecekte yerel siyasette hep olacak ve söz sahibi olacaktır.

            Mahir Yılmaz ise almış olduğu birkaç siyasi parti desteği ile çalışıyor. İyi parti ve ana muhalefet partisinin adaylarının arkasında nasıl kenetlendiği çalışmalarda görünüyor. Belki de Mahir Yılmaz ilk defa bu kadar geniş kesimden destek alıyor. Bu seçilmesine yeter mi bilmem ama yetmezse bir daha olmaz sahnede herhalde.

            İlçeler de seçimler daha sıcak geçecek. Pek çoğunu yakından tanıdığım adayların seçimlere daha ciddi hazırladıklarını görüyoruz. Elbette rakipleri de iyi hazırladığı için kendilerini daha net ifade etme fırsatı oluyor.

            İşte kutsal topraklarda böyle görünüyor televizyonsuz Kırıkkale seçimleri. Sosyal medyayı etkin kullanan adaylarda doğal olarak daha fazla kendini tanıtıyor, varsa! Projesini aktarıyor. Elbet yüz yüze iletişimden daha etkili propaganda yoktur ama yinede çağımız internet çağı.  Hele ki seçimlerde göstermelik çalışıyormuş gibi yapan ekibi olan başkan için sosyal medya şarttır.

            Ülkemize Kâbe’den Ravza’dan dua olsun her daim.

            Selam ve dua ile… 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net