08 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Love Erdoğan  görseli LED ekrana yansıtıldı
Kırıkkale'de Love Erdoğan görseli LED ekrana yansıtıldı
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
  YAZARLARIMIZ
İnançlı bir devlet adamı
17 Mart 2019 Pazar Bu yazı 18485 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yalçın Topçu, MÇP’den inandığı doğru olan BBP’nin kuruculuğuna, BBP Genel Başkanlığı yaptıktan sonra da yine inandığı doğruların peşinde giderek Ak Parti Hükümetinde Bakanlık alacak kadar cesur siyasetçi.

Yalçın Topçu, memuriyet hayatı boyunca Devletine bağlılığını, düşkünlüğünü her alan da gösterecek kadar inançlı bir Devlet Adamı…

Bazı insanlar vardır, bir tabir yetmez onlara, daha fazla tabirler gerekir.

Mesela Yalçın Topçu!

Ona, 1980 Türkiye’sinin Kahraman Ülkücülerinden diyebiliriz.

Ona, Muhsin Yazıcıoğlu için elini taşın altına koyan, BBP Kurucu Ankara İl Başkanı diyebiliriz.

Ona, Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra, BBP’nin lidere en çok ihtiyaç duyduğu zamanda BBP’nin lideri diyebiliriz.

Ona, Muhsin Yazıcıoğlu’nun halefi, Genç Alperenlerin umudu diyebiliriz.

Ona, 7 Haziran Seçimlerinden sonra ülke hükümetsiz kaldığında bir çağrı üzerine kayıtsız şartsız bakan olmuş bir devlet adamı diyebiliriz.

Kendi siyasi ikbalini, kendi geleceğini hiçbir zaman düşünmemiş, İlayı Kelimetullah için Nizam-ı Alem davası için ve devleti için ne gerekiyorsa yapan tam bir dava adamı.

Evet, siyasetin hiçbir zaman reklam kokan hareketlerinin içerisinde bulunmamış ve duruşu ile Sayın Devlet Bahçeli’ye benzettiği siyaset ve devlet adamı Yalçın Topçu geçtiğimiz günlerde şehrimizdeydi.

Şehrimizi ziyaret sebebi, 7 Mart Tıp Bayramını kutlamaktı. Sayın Topçu’yu şehrimizde ağırlayan isim ise yaptığı tüm çalışmalar ile şehrimizin bir değeri olan Dr. Fatma Sönmez Hanımefendiydi. Yine göreve başladıkları günden bu yana Şehrimiz için umud olmayı başarmış ve tüm şehrimizin takdirlerini kazanmış Sayın Valimiz ve Sayın İl Emniyet Müdürümüzde, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Sayın Yalçın Topçu’ya ilimize yaraşır bir şekilde ev sahipliği yaptılar.

Kırıkkaleli olmayan ama bizden çok Kırıkkaleli olan ve bizden çok Kırıkkale’nin değerlerine sahip çıkan bu üç isme de teşekkür etmemiz gerekiyor.

Gelelim misafirimize…

Beyefendi, dikkatli, siyaset için tam bir profesyonel ama siyasetçilerin aksine olabildiğine mütevazı, burnu havada olmayan, kendisini bulutlar üzerinde hissetmeyen ayağı yere basan bir insan.

Sorulan her soruya dikkatli cevap veren, konuşulan her konuyu dikkatlice dinleyen, konuşurken insanların gözüne bakan ve karşısında ki insanın değerli olduğunu hissettiren muhteşem bir insan. Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını Muhsin Yazıcıoğlu gibi bir adamın halefi olmanın kesinlikle şans eseri olamayacağının ispatı olan değerli bir siyasetçi. Şehrimize gelmesi ve şehrimizin insanı ile muhteşem bir diyalog kurması bütün teşekkürleri hak ediyor. Var olsun…

 

 

ÜZDÜN BE KADİR ABİ

Ah şu gazeteciler! Ne oluyor size? Bir bir göçüp gidiyorsunuz!

Arkanızda bıraktığınız acıları görmezden gelerek, yitip gidiyorsunuz.

Kadir abiyi kaybettik!

Gazetecilerin gülen yüzü, camianın Kadir Abisini sonsuzluğa uğurladık.

7 yaşından 77 yaşına kadar her insanla şakalaşabilen, sonunda yakasına yapışan ölüme dahi gülerek bakan, ölümün soğuk yüzünden dahi espri çıkartabilen, şeytanın dahi aklına gelmeyecek şakalarla herkesi kahkahaya boğan, koca bir camiada bir kişi ile dahi kötü olmayan Kadir abiyi kaybettik.

Oynadığı bir filmden esinlenerek ben Banu Alkanı saçından tutup yere yapıştırmış adamım diyen, yaptığı şakalardan alıntılar ile camianın kimine göre doktoru, kimine göre ise Albay’ı Kadir Abiyi toprağa verdik.

İbrahim Kardeşimiz, Hasan Cura’mız, Hasan Ulusoy’umuz, Veli Kardeşimiz, Yiğit’imiz, Erhan Ağabeyimizden sonra şimdi de Kadir abimiz. Sanki bir birleri ile anlaşmış gibi, sanki bizleri koca dünyada yalnız bırakmak için sözleşmiş gibi, sanki bu mesleği çekilmez hale getirmek ve yetim bırakmak ister gibi, sanki orada buluşmak adına randevulaşmışlar gibi, Sanki Ahirette asrın en büyük haberini çekmeye gider gibi bir bir bırakıp gittiler.

Ruhları şad olsun mekânları CENNET!

Rabbim kalanlara sabır versin

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Kırıkkale gaziileri  -  17-03-2019 - 20:28
Çok güzel bir tahlil
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Bahattin Akyön
Hüseyin Güney
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net