17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
BİZ BİLİRİZ MERAKLANMAYIN
22 Mart 2019 Cuma Bu yazı 23355 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

            Seçimlere artık bir elin parmakları kadar süre kaldı. Bu süre zarfında artık çok şey değişmez ama ufak oynamalarda mutlaka olur. Aslında genel anlamda seçmen kararını vermiş durumdadır.

            Ancak gerek medyada gerekse salon toplantılarında kişileri ayrıştırma ve yönlendirme faaliyetleri devam ediyor.

            Yazık çok yazık.

Biraz medya kendini sorgulamalı. Sözüm yerel medyadan yöne değil ama eğer onlarda yapıyorsa ki zaman zaman yapılır elbet onlar da ama daha çok ulusal medyayadır.

Bir kısım medya sanki harikalar diyarında yaşıyor. Hiç sorun yokmuş gibi her şey güllük gülistanlık gibi gösteriyor. Ne işsizlik var ne ekonomik sıkıntı var. Ne ülke dört bir yandan kahpe düşmanlar tarafından sarılmış durumda ne içte hainlerin kemirdiği bir ülke var. Onlara göre herkes genci yaşlısı, işçisi memuru esnafı mutlu mesut yaşıyor.

Yok, öyle değil.

 Ülkenin gerçekleri var. Elbette çuvaldızı başkasına batıracaksak iğneyi de kendimize batırmak durumundayız. Ortada gerçekler varsa o gerçekler gizlenmek Sümer altı edilmek yerine ortaya döküp, bu sorunların çözümü nasıl olur konusunu tartışmak gerekiyor.

Ama şu da yanlış.         

Bazı medya ki bunun başını malum gazete ve televizyon ekranı çekiyor. Onu okuyunca ve izleyince ülke bitmiş, batmış, yıkılmış durumda. Millet açlık ve sefalet içinde yaşıyor. Yaşlısı ölmek için sıra beklerken genci evine ekmek götüremediği için tünerci olmuş gibi gösteriyor. Kadın evinde tencere kaynatamıyor, erkek karnını doyurmak için mahallede okunan mevlitleri takip ediyor.

Onlara da hadi oradan diyeceksin.

Yukarıda dedik. Elbette sıkıntı var. Ama bu yandık bittik kapıya kilit vurduk falan da değil. Çarşıya bir çıkın yedisinden yetmişine kişilerin eline bakın. Hepsinde akıllı telefon. Her fırsatta her yerde interneti olan telefonlardan sosyal medya takipçisi olmuşuz. Bindiğimiz arabayı beğenmez model yükseltiriz. Evimizi beğenmeyip yeni yapılan binalardan daire bakarız. Tatilde nereye gideceğimiz konuşuruz.

Elbette sosyal olarak en üst düzeyde yaşamak hakkımız. Elbette tatili de yapacağız umremize de gideceğiz, en güzelini yiyip içip ahir ömrümüzde rahat edeceğiz. Buna asla itiraz olamaz.

Ancak ortadaki gerçekler ne sorunsuz bir ülkede yaşamamız ve nede bittik öldüktür.

Her iki yaklaşımda hastalıklı yaklaşımdır. Başta siyasilerin, yöneticilerin ve toplumu yönlendirmek misyonu taşıyan medyanın başkaca bir dil kullanması gereklidir. Doğru neyse onu söylemesi gereklidir. Birine bakıp beş yıldızlı tatil planları yapıp elimizdeki kredi kartını patlatmanın bir alemi yok. Ama birine de bakıp evimize un şeker stoku yapıp kapıyı pencereyi battaniyeler ile kapatıp içeri saklanıp bu krizin geçmesini beklemenin de alemi yok.

Ülkemiz güçlüdür. İç v e dış hıyanet cephesine tabi ki en ağır cevabı verecektir. Sıkıntılarımız olacak ve onları da atlatacağız. Şimdi medya ve siyasilere düşen halkı kutuplaştırmamak ve gerçekleri olduğu gibi tüp çıplaklığı ile ortaya koymaktır. Siz gerçekleri söyleyin de biz kimi seçeceğimizi biliriz elhamdülillah.

Selam ve dua ile…

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net