17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
HEPİMİZ KIRIKKALE İÇİN
30 Mart 2019 Cumartesi Bu yazı 16810 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

   Yine bir seçim, yeni bir heyecan. 

   Türkiye'de artık o kadar çok seçim atmosferi yaşanmaya başladı ki, bir seçim haberi duysak, birbirimize bakıp "BU KAÇINCI" diye sorar hâle geldik.

Esasında pek de heyecan duyulmuyor eskisi kadar. Son 5 yıl içerisinde bu 6. Seçim olacak.


    Bu yerel seçimde de yine bir öncekinin benzeri sloganlar, benzeri çekişmeler, benzeri sataşmalar. Yine alışılagelmiş şekilde, kendisine oy vermeyenleri hain ilân etmeler gibi...


    Zaman zaman ulusal medya organlarının da rayting uğruna, gerek iktidarın, gerekse muhalefetin söylem ve tavırlarına yerli yersiz abartılar yapıp, halkı ötekileştirme hareketleri....


   Artık bu durumları yazmaktan, söylemekten usandık. Son 5 yılda 6. Kez gideceğimiz sandıkta, her seferinde farklı görüş ve düşünceler için, birbirimizin boğazını sıkmaktan vazgeçmedik bir türlü. Birbirimizin fikirlerine saygı duymadığımız gibi, değiştiremeyeceğimizi bildiğimiz halde, hâlâ iğnelemeyi, kavga etmeyi de bir türlü bırakmadık malesef. Hep kendimize batırmamız gereken çuvaldızı, karşıya batırdık, ama kendimize iğne bile batırmadık.


                         *  *  *


    Kırıkkalemiz'de de bu seneki seçimin nabzı bir hayli yüksek. Üç aday da her nekadar kendilerini favori gibi gösterse de, üçünün de birbirlerine yakın oy oranları var ve kazanmaya müsait oy potansiyelleri var. Herkes kendince anketlerde öndeyim dese de, bariz oy farkı olmayacak gibi.


     Fakat ben ilimiz açısından, bu yerel seçime evvelki seçimlerden daha bir farklı gözle bakıyorum.


     Evvelki yıllarda adaylar, halkla içiçe olup bir takım vaatlerde bulunur, seçimi kazandıktan sonra da vaatlerin kimi gerçekleşir, kimi unutulur, kimisi de bir başka bahara kalırdı. 

    Bu seferki durum daha bir farklı olacak gibi sinyal veriyor. 

     Gönüllerin valisi olan bir önceki valimiz İlker HAKTANKAÇMAZ Bey'le yükselen hizmet ve KIRIKKALE'lilik çıtası, daha sonra gelen milletvekillerimiz Halil ÖZTÜRK Bey ve Ahmet ÖNAL Bey'le iyice yukarılara taşındı. Şimdiki valimiz Yunus SEZER Bey ile de bu çıta, artık zirvelere çıktı. Kolay kolay da aşağılara inmeyecek gibi bir izlenim veriyor. Hatta bu hizmet çıtasına, il Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf TÜFEKÇİ Bey'i de dahil edebiliriz.


   Sayın valimiz Yunus Sezer, ilk göreve başladığı günden itibaren kolları sıvayıp "bu şehri nasıl turistik bir görünüm kandırabiliriz" düşüncesinde. Tarihi Çeşnigir Köprüsü, Trafik Çocuk Parkı, Keskin Karıştıran Parkı projeleriyle, eksik ve hatalı yapılan işlere müdahaleleriyle, engellisi, yaşlısı, öğrencisi, esnafı, işçisi, memuru, hatta futbol takımı ve taraftarları, hemen herkesin derdiyle dertlenmesiyle, şimdiden gönüllerde yerini aldı bile.


    Bir de Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf TÜFEKÇİ Bey'den bahsetmeden geçemeyeceğim.

     O da göreve geldiği ilk günden itibaren sanki bir vali, bir belediye başkanı edasıyla çalışıyor. Kimi zaman, vukuu bulan bir hadisede incelemeye gidiyor, yeri geliyor şehrin etkinliklerine katılıyor, yeri geliyor bir problemin çözüm aşamasında gayretler gösteriyor, yeri geliyor bir projenin gelişimine katkı sağlıyor. Valimizin bir sorunu çözmek için gittiği ortamda Yusuf TÜFEKÇİ Bey'i de görmek çoğunlukla mümkün.


YA MİLLETVEKİLLERİMİZ!?....


   Sayın Halil ÖZTÜRK ve Sayın Ahmet ÖNAL ikisi bir koldan, şehrimizin, ayırt etmeksizin her bir problemini meclise taşıyorlar. MKE Fabrikaları'nın belirsizliği ve çalışanların sorunları, asgari ücretlilerin kadro ve maaş sıkıntısı, işçisi, köylüsü, esnafı her birinin yanında oluyorlar. Evvelki yıllarda bir milletvekili ile telefon görüşmesi yapmak, sokakta hasbihal etmek bir yana, herhangi bir etkinlikte ya görürdük, ya göremezdik.

Geçen gün sosyal medyada bakıyorum, Halil ÖZTÜRK bey, yaşlı bir amcanın elinden tutmuş yardımcı oluyor, Ahmet ÖNAL Bey ise hastanede yaşlı bir teyzenin elini öpüyor. Hemen her gün, tanısın tanımasınlar bir hasta ziyaretinde veya bir cenaze taziyesine bulunuyorlar. 

    Bir muhitte seçim bürosu açılışında bir milletvekilimiz diyor ki; "Halil ÖZTÜRK Bey mecliste Kırıkkale'yi öyle bir anlatıyor ki, hepimiz o soruna odaklanıyoruz. Hepimiz Kırıkkale'li oluyoruz."

    Halk ile aralarında hiç bir engel yok. Engelli vatandaşların da her an yanındalar ve telefonla arayarak yanlız olmadıklarını hissettirecek kadar naifler.


   Şimdi bu ortamda hizmet adına, çıta tavan yapmışken, herhangi bir partinin belediye başkanının bu durumda hizmet yapmaması düşünülebilir mi!? Tabiri caizse, zorunlu bile!!!


    Bakıyoruz, adayların hemen hepsi, uzun analizler sonucu, sorunları tesbit edip, belli projelerle karşımıza çıktılar. Ve bu projeler hiç de öyle yabana atılacak türden de değil. Hepsi birbirinden kıymetli.


    Valimizin, milletvekillerimizin, il milli eğitim müdürümüzün, yeri geldiğinde bir belediye başkanı, yeri geldiğinde bir müdür, yeri geldiğinde bir müftü, yeri geldiğinde bir doktor gibi çalıştıkları ortamda, seçimi kazanacak belediye başkanınında vaatlerini arka plâna atması düşünülemez.

    Şehrimize, şucu, bucu, diye hemşehricilikle, ayırım yaparak başkan seçmenin hiçbir getirisi olmadığı gibi, zararlarını da fazlasıyla hep gördük yıllarca. Artık, KIRIKKALEMİZİN sorunu, hepimizin sorunu düşüncesiyle, ortak çözüm bulmalıyız. Bu kadar Kırıkkale sevdalısı bürokrasi varken, vatandaşımız da gereken imtinayı göstermeli, tabir yerindeyse elini vicdanına koymalı.


BİRİMİZ, HEPİMİZ; HEPİMİZ KIRIKKALE İÇİN uğraş vermedikçe aynı sancıları hep birlikte çekmeye devam edeceğiz.


    Seçimin ülkemiz adına güzellikler getirmesi temennilerimle....

Esen kalın....

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net