28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
VERİLEN DERSLER
05 Nisan 2019 Cuma Bu yazı 24021 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Henüz birkaç ilde netice tamamen alınamamış olsa da 31 Mart yerel seçimleri kazasız belasız yapıldı. Birkaç münferit olay dışında ülke genelinde tam bir demokrasi şöleni içerisinde geçen seçimin elbette kendisini kraldan çok kralcı gören ve olay çıkarma derdinde olanları da vardı.

            Seçimlerin galibi kim oldu sorusuna galiba siyasi partiler tarafından yapılan açıklamalar ile cevap vermek doğru olacak.

            İktidar partisine bakıldığında yüzdelik oy oranlarını koruduğu için yani ittifakı da dikkate aldığımızda seçim neticesinde gerileme olmadığı için kendisi bu seçimin galibi durumundadır.

            Ana muhalefet partisi bazı illerin çeyrek asırlık yönetimlerini değiştirdiği için siyasi karşıtlarının elinden aldığı için, oda doğal olarak kendisini seçimin doğal galibi olarak görüyor.

            Milliyetçi Hareket dik duruşunu devam ettirdiği ve devlet adamlığı ve devletin bekası için bu dik duruşa devam edeceğini söylemiş olduğu bu yerel seçimlerde belediye başkanlığı sayısını artırdığı ve destek verdiği ittifak başarılı olduğu için oda başarılıyım diyor.

            Bir önceki genel seçimlere büyük umutlarla katılan ve yeni kurulan parti ise yerel seçimlerde desteklediği ittifak ortağının almış olduğu özellikle büyükşehirler ve il olmasa bile bazı ilçe ve belde belediye başkanlığını aldıkları için ben bu seçimde başarılıyım diyor.

            Bölücü örgüte destek verdiğini hiçbir zaman inkâr etmeyen ve bu seçimlerde Ana muhalefet ve yeni kurulan partiye destek vereceğini açıklayan ırkçı parti ise özellikle batıda destek verdikleri ittifak büyükşehirleri aldıkları için onlarda kendilerini başarılı görüyor.

            Birde maneviyatçı çizgide olduğunu söyleyen ve özellikle bazı iktidar muhalifi basın tarafından ciddi şekilde öne sürülen parti var ve onlarda iktidarı salladıklarını ve karşı, yani iktidar tarafı! Büyükşehirlerde kaybettiği için oda başarılı pozisyonunda.

            Kısaca herkes başarılı. Peki, kim başarısız?

            Bu durumu bir tanıdığım üzerinden değerlendirmek isterim.

            Kendisi çok okul okumamış, ömrü çalışmakla ve halam olan eşi Gülcemal ile hayırlı evlat yetiştirmekle geçmiş Fevzi Erkeç eniştemin. Belki okulda okumamış ama her vakitte elinde kitabı olan bir adam. Kendi kendine okur- yazar- çizer araştırmalar yapar. Evlatlarına aşılamış olduğu okuma hevesini kendisi sağlığı bozulmuş olmasına rağmen devam ettirir.

            Geçenlerde beni aradı ve “gel hele Fazlı bey, yazdığım birkaç kelime var al onları” dedi. Ben bu güne kadar yazdıklarını ve çoğu tarihlerden oluşan birikimini verecek sandım. Çünkü yakın tarihimizde olan olayları tarih saat grubu ile not ettiğini biliyordum. Kısa notlar verdi birkaç tane. Ama hepsi okunmuş kitaplardan birer kelime de olsa alış olduğu birikimlerdi.

            Bunlardan iki tanesi seçim neticesine entegre edilir durumda olduğu için aklıma geldi. Birincisi zaman akıp gidiyor diyordu. Her canlı gibi cansızlarında sonu var diyordu. Koca dağların, çöllerin, ormanların da sonu oluyor. Kaldı ki canlıların ömrü bir nefes kadar yakın, o halde neden bu hırs bu ölmeyecek edası diyordu.

            İkincisi de “bir olun” diyordu. Birlik olun. Tek olan güçlü olup dünyaya hükmetseydi başta Peygamberimiz olmak üzere peygamberler, krallar, padişahlar savaşçılar başarılı olurdu. Hepsi tek olmamış, birlik olunca başarmış davasını. O halde günümüz sorunları birlik olarak çözülmez mi diyordu.

            Evet; Fevzi Erkeç eniştenin bu iki düşüncesi tamda seçim neticesini anlatıyor. Hırs yapıp onu bunu kırmak ve neticesinde tarihin tozlu sayfalarında yer alacak şeyler için bu ölmeyecekmiş duygusu neden öne çıkar. Ve ülkemizin içte haniler, bölücüler, yıkıcılar ve dışta aleni veya gizli düşmanları ile saldıranları varken, gerek siyasal ve gerekse ekonomik açıdan çıkışımız birlik ve beraberliktedir. Bir olursak düze çıkar, ağzını açmış canavarlara karşı öyle hayatta kalırız.

            Siyasilere duyurulur. Teşekkürler Fevzi eniştemiz.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Memleket  -  07-04-2019 - 15:28
Kirikkalemiz ve turkiyemiz bizim canimiz kanimiz. Artik secimlerden sonra calismak vaktidir. Tesekkurler yazi icin
ERZURUM  -  06-04-2019 - 08:57
UÇ YILDAN BERİ ERZURUMDAYIM ERZURUM BELEDİYE BAŞKANININ ÇALIŞMALARINI DIŞARIDAN GÖZLEMLEDİM ŞEHİERCİLİK NASIL YAPILIR.ŞEHİR NASIL İMAR EDİLİR PARK BAHÇELER NASIL YAPILIR BURADA GÖRDUM VE TAKDİRİŞAYAN BRAVO DEDİM KIRIKKALEMİZDE BÖYLE İLLERDEN FİKİR YARDIMI ALARAK KIRIKKALEMIZI GUZELLEŞTİREBİLİRLER
kırıkkale  -  05-04-2019 - 12:00
seçim sonuçlarının kırıkkalemize ve tüm türkiye\'mize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. sizin de belirtmiş olduğunuz gibi artık birlik ve beraberlik vaktidir.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net