28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
BAŞARILARIN DAİM OLSUN; HALİT KARAKOÇ
22 Nisan 2019 Pazartesi Bu yazı 13789 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

TAM ALIŞMIŞTI…

Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm İl Müdürü Halit Karakoç’un görevden alınması ile sarsıldım. Sarsıldım çünkü hem biz ona hem de o bize yenice alışmıştık. Şaşırdım çünkü şehrimizin tarihi boyunca Kültür ve Turizm Müdürlüğünden aldığı en büyük hizmet alınırken bu olay gerçekleşti. Kitap fuarından bahsediyorum.

Allah aşkına bu zamana kadar Kültür ve Turizm Müdürlüğü şehrimize ne yaptı? Kültür Merkezini kiraya vermekten, Kültür Merkezinde iktidar partilere program yaptırmaktan başka şehre ne verdi?

İlk defa biz Kültür Müdürlüğünü tanıdık. İlk defa hizmet edebileceğini gördük. Şimdi bu kadar çok gündemde olmasının sebebi de Kültür Müdürlüğünün neler yapabileceğini görmek değil midir?

 

Hacı Taşan…

Yıllarca Keskin’imizde yaşadı, yıllarca türkülerini dinledik. Vefat etti dinlemeye devam ettik. Edirne’den Kars’a hangi şehre gitsek onun türkülerini duyduk, bu türkü Kırıkkaleli Hacı Taşan’ındır dedik övündük. Dizilerin jenerik müziklerinde Hacı Taşan türküleri duyunca gururlandık. Böylesine büyük bir halk ozanını bu seneye ne tanıtabildik, ne de doğru dürüst ana bildik. Bu sene tüm Türkiye’nin takip ettiği programlarla Andık Hacı Taşan’ı. TRT’den canlı yayınlarla Türkiye izledi, Başkent Ankara’da Hacı Taşan gecesi düzenlendi. Tıpkı büyük ozan Neşet Ertaş’ı andığımız gibi andık. Hem şehrimizi hem şehrimizin gururunu tanıtabildik.

 

Kitap Fuarı…

Bundan 5 yıl önce kitap fuarı açılacak dense hepimiz gülerdik, hahaha kim gidecek ki derdik. Mete Yarar’lar, Nedim Şener'ler  gelip şehrimizde seminer verecek, kitaplarını imzalayacak desek, kendi kendine konuşur, kendi kitabına imza atar gider derdik.

Öyle miymiş? Değilmiş! Nereden biliyoruz, çünkü Kitap Fuarı yapıldı. Koskocaman bu şehrin kitap aşığı olduğunu, aslında kitap okuyan ciddi bir nüfusumuz olduğunu gördük. Tıklım tıklım salonlarda, yazarların seminerler verdiğini gördük. Hem şaşırdık hem de bu özelliğimizi ortaya çıkartan kültür müdürüne minnet ettik.

Tarihin büyük hizmetidir, kitap fuarı. Çünkü bir cevheri keşfettik.Fuarı 66 bin kişi  ziyaret etti.okullar, veliler, öğrenciler akın etti. Bu hizmeti veren adam, tam da bu hizmeti verirken görevden alındı.

 

Keskin Sulu mağaraya ciddi ödenek çıkarttı. Hayali Kırıkkale'ye büyük bir Kültür Merkezi ve müze kurmaktı. Bu konuda ciddi adımlar attı. Halit Karakoç bize Kültür Müdürlüğünün varlığını fark ettirdi.  Anladık ki isteyince oluyormuş, çalışınca başarı geliyormuş .

 

Adeta uyumuyordu. Hep 'Daha ne yaparım' diye düşünüyordu belki de hayatında daha önce hiç gelmediği şehrimizde iz bırakacak hizmetlere imza attı. Kırıkkale bir il müdürünü değil, bir hizmet sevdalısını kaybetti. Seni başarılarınla hatırlayacağız sayın müdürüm. Her zaman bu şehrin gönlündesin...

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
erkan hakarar  -  30-04-2019 - 22:09
içimizdeki sivaslılarsınız. çünkü yorumlarımı yayınlamıyorsunuz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net