05 Temmuz 2020 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Sistemler Değerlendirildi
Sistemler Değerlendirildi
Saran'ın Gönlü Zengin
Saran'ın Gönlü Zengin
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
  YAZARLARIMIZ
HOŞ GÖRMEYECEKSEK
24 Nisan 2019 Çarşamba Bu yazı 15020 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yemin ediyorum asla ve asla bir siyasi partiyi kayırmak, onlara destek olmak, onları onore edip havalara sokmak veya başka bir siyasi partiyi de kötülemek için yazmayacağım bu yazıyı.

            İçimizi acıtan, kalbimizi kanatan, yüreğimize bir iğne gibi batan 4 kahraman askerimizin şahadet haberini aldığımızda adeta dünya bir kez daha durdu bizim gözümüzde, gönlümüzde.

            Kolay değil bir ömür sayılacak kadar süre kadar görev yaptığımız kahraman silahlı kuvvetlerinin içerisinde pek çok şehit haberi gördük ve aldık. Daha bıyığı terlememiş, ilk maaşını almadan terör peşinde koşmuş gençleri şehit verdik. Kucağımıza düştüğünde meslektaşımızın üzerine serecek bayrağı bulmakta zorlandık. Çünkü iki metrenin üzerinde dağ gibiydi genç kardeşim.

            İşte bu şehit haberlerini aldığımızda o nedenle içimiz acıyor.

            Dört kardeşimizin ki birisi bizim hemşerimizdi. Bir diğer kardeşimiz Ankara Çubuk ilçesinden şehit oldu.

            Bu kardeşimizin şehit cenazesinde Ana Muhalefet partisi genel başkanına tekmeli yumruklu saldırı gerçekleşti. Kimse “aferin” demez diyemez bu saldırıya. “Oh olsun iyi ki o yumruğu attınız” da diyemez. Kimse Kemal beyin sığındığı evi “yakın bu evi” diyen kadının bağırmasını da hoş karşılamaz. Zırhlı araçla kaçırılan genel başkanı linç girişiminde bulunanları da kimse hoş göremez.

            Ama ondan başka bazı şeylerde hoş görülemez.

            Birincisi bir televizyon ve birkaç gazetenin başını çekmiş olduğu kendilerince muhalefet yaptıklarını sanan, aslında asıl ayrımcılığı ve kutuplaşmayı yapan gazeteci diye adlandırdığımız insanların yorumları hoş görülemez. Aman yarabbi nasıl bir kindar söylem sergiliyorlar. Bakanları, Milliyetçi hareketin liderini ve Cumhurbaşkanını yermek bir tarafa yerin dibine sokmak için öyle kelimler kullanıyorlar ki inanın insanın eline silahı alıp “mazlum düşmanı” gösterdikleri bu insanlara saldırası geliyor.  Kindarlıkları öyle bir hal almış ki zaten tek partinin yayın organı pozisyonunda olduklarından başkaca bir haber sunmadan, asla başkasına söz hakkı tanımadan haberleri tamamlayıp, gazete sayfasını dolduruyorlar. Zaten yerel seçimde çizgilerini gösterdiler ve hemen akabinde de bu tek parti sözcülüğü görevini harfiyen yerine getiriyorlar. Gezi olaylarındaki ve sonrasındaki tutumlarını aynen devam ettiriyorlar. Sorsanız onlara göre karşı taraf! Hain ve yanlı haberci derler.

            İkinci hoş görülemez ise Ana muhalefet partisinin sözcü ve yöneticileri. Milli savunma bakanı çıkmış halkın karşısına “durun yapmayın dağılın” demiş adamı hain ilan ettiler. Neymiş “mesajı verdiniz” demiş. Ne diyecekti. “Yetmez bu tepkiniz yıkın o evi kafasına” mı diyecekti. Savunma bakanı ki bir o dağda komando ile bir bu ovada jandarma ile vatan savunmasında adeta emekli olmamış gibi mücadele ediyor. Hele o malum medya çığırtkanın “benim kafamda savunma bakanı ile ilgili hala soru işareti var” gibi bir sözü evlere şenlik.

            İç işleri bakanı “şu şu şu tedbirleri aldık. Ama bize gideceği söylenmedi cenazeye yoksa daha fazla da emniyet tedbiri alırdık” diyor. Bakanı adeta hedef tahtasına oturtuyorlar. Hele bir hiperaktif sözcüleri var. Allah Allah nasıl bağırıp parmak sallayarak bakanı tehdit ediyor göreceksiniz. O bakan ki terör örgütleri ile gecesine gündüzüne katıp mücadele ediyor. Eylemleri ile kanundışı kim varsa korkulu rüyası olmuş adeta başlarının üzerinde kılıç gibi sallanıyor. Bu bakana denelerde hoş görülemez.

            Milliyetçi Hareket lideri “şiddeti kınıyorum” diyor ve o cenazeye gitmesinin yanlış olduğunu söylüyor. Onu da ağır şeklide eleştiriyorlar. Neymiş “o yumruğu yiyecek ne yaptın” diye sormuş. Bi düşünün bakalım ne yapmış, sonra eleştirin bu lideri. Milliyetçi hareketin liderine ağır eleştiri de hoş görülemez.

            Ha birde sosyal medyadan bu oları kınayan Cumhurbaşkanına yapılan “ülkeyi gerdi de o nedenle bu saldırı oldu” denilmesi ve “sıcak demiri soğutmak lazım” dediğinde o demiri sen ısıttın suçlamamsı yapmak hoş görülemez.

            Ha bu saldırıdan sonra Ana muhalefet liderinin ilk ziyaretçilerinin bölücü örgüt yanlısı parti ve muhafazakarız iddiasında bulunan partiler olduğunu ister hoş görün ister hoş görmeyin size kalmış.

            Eğer bu tekmeyi yumruğu hoş görmeyeceksek ki görmüyoruz. Aynı zamanda bu saldırıda dahli olmayıp görevlerini ve sorumluluklarını yerine getiren insanlara yapılan adice saldırıları da hoş görmeyelim.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şuayip Bütün
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net