15 Ocak 2021 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
  YAZARLARIMIZ
Trafik Sayfası 51
29 Mayıs 2019 Çarşamba Bu yazı 9467 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

KTYG) KARAYOLU TRAFİK ve YOL GÜVENLİĞİ DERNEĞİ’ nin ‘’İYİ’’ ÇIKARMASI!

Daha önce tüm siyasi parti genel başkanlarına açık mektup göndererek, yurdumuzdaki ‘’Trafik Terörü’’ ile ilgili görüşme talebine ilk randevu, ‘’İYİ’’ Parti den geldi.  

KTYG Genel Başkanı İhsan MEMİŞ ve on beş kişilik heyeti, ‘’İYİ’’ Parti Genel Başkanı Sayın Meral AKŞENER Hanıma bir ziyaret gerçekleştirdi. Trafik Kazaları ve ülkemiz hakkında açıklayıcı bilgiler kapsayan bir de dosya takdim etti.

İşte ana başlıklar halindeki açıklayıcı bilgiler:

Dernek AB standardında 2007 yılında Ankara da kurulmuş, Trafik ve Yol Güvenliği alanında bir ihtisas, eğitim ve araştırma derneğidir. Bugün itibariyle 15 ilde aktif temsilcilikleri ve 45 ilde üyesi olup, ulusal anlamda toplumsal bilinçlenme meydana getirerek, trafik terörüyle mücadelede öncülük eden bir STK dur.

A - ) TÜRKİYENİN KAYIPLARI:

Ülkemizde bugün 23 milyon motorlu aracı olup, bunun % 60’ ı otomobildir. Sürücü sayısı 33 milyon olup, bununda 1 / 4 kadındır. Yıllık insan kayıplarımız 7. 500, yaralı sayımız 300 bindir. Yaralıların yaklaşık % 15’ i ömür boyu engelli veya sakat kalmaktadır. Çocuk ölümleri 0 + 14 yaş arası ortalama 1. 000 çocuktur.

Engelli kalmada 2. sırada trafik kazaları mağdurları gelmektedir. 

Kazalarda kaybettiğimiz iş gücü, zaman ve insan kaynaklarındaki mağduriyetin sınırı yoktur. Bu kazalarda yetersiz BİLİRKİŞİ’ lerin incelemesi, ailelerin mağduriyetlerini katlamaktadır!

B - ) KENDİ ÇALIŞMALARIMIZ:

Derneğimiz teorik ve pratik olarak uygulama yapabilmekte olup, ayrıca 8 üniversite ile de bilgi paylaşımı yapmaktadır. Kurduğu Türkçe ve İngilizce web sitesiyle (www.trafik.org.tr)    toplumun doğru bilgilenmesinde danışmanlık hizmeti vermekte olup, Türk Patent Enstitüsünden kendi alanında marka tescilini yaptıran tek dernektir.

Uzmanlarımız her ay iki ulusal TV de 45 dakika, güncel konularda toplumun bilgilenmesini sağlamaktadır. Yaptığı ‘’ÇOCUKLARIN TRAFİKTE GÜVENLİĞİ PROJESİ’’ ile başta Ankara olmak üzere muhtelif illerde, ilkokul 2. ve 4. sınıf öğrencileri ile lise gençlerine eğitim vermektedir. Talep halinde Üniversite gençlerine, STK’ larına ve belediyelere yönelik konferanslar verilmekte olup, ulusal veya uluslararası sempozyumlara katılarak bilimsel tebliğler verilmektedir.

Karayollarımızda ortalama 150 – 200 insanımızı kaybettiğimiz, 600 – 800 kişinin de yaralandığı bayram tatillerine yönelik, toplumsal uyarı için TV konuşmaları ve basın demeçleri verilmektedir. Yine okulların açılışına yönelik bilhassa okul servis araçları konusunda aileleri uyarıcı TV konuşmaları yapılmaktadır.

Üye aidat ve bağışlarıyla 2014’ da Ulus’ ta küçük bir ofis satın alınarak, tüm faaliyetler buradan yürütülmektedir. Bu çalışmalarımızda Devletin (1. – TL) dahi katkısı yoktur. Çalışmalarımız da bilhassa basılı eğitim malzemeleri için EGM, ASO, TURİNG, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, TCDD, malzeme bakımından destek vermektedir. Çalışmalarımızda evrensel Trafik ve Yol Güvenliği ilkesinden hareketle, siyaset ve / veya ticaret dışı kalmaya, buna da özen göstermeye çalışmaktayız.

C - ) TALEPLERİMİZ:

1- ) Derneğimizin bilgi tabanlı çalışmaları en üst seviyede olup TBMM de İçişleri, Adalet, Eğitim ve Bayındırlık komisyonlarında Trafik ve Yol Güvenliği alanındaki çalışmalarda mutlaka görüşlerimizin alınması,

2 - ) Trafik terörü ile mücadelede kazandığınız belediyelerde konferansların verilmesi için programların yapılması ve toplumsal bilinçlenmenin önünün açılması (örneğin yaya’ ya ilk geçiş hakkı verilmesi gibi). Bizlerden uzman konuşmacılar talep edilmesi,

3 - ) Tüm belediyelerinizin il veya ilçe büyüklüklerine göre mutlaka ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKLARI yapması, resmi veya özel binalarda OTOPARK YAPILMASINDA daha titiz davranması, Otoparkı olmayan hiçbir binaya kesinlikle ruhsat vermemesi, kesilen cezaların başka amaçla kullanılmaması, bu otoparkların amacına uygun olarak kullanıldığı da denetlenmelidir. Her yıl otopark kavgasından 100 lerce kişi ölmektedir.

4 - ) Partiniz tarafından yapılacak etkinliklerde Derneğimizin de mutlaka davet edilmesi, Temsilciliklerimizin bulunmadığı illerde de konuya hâkim insanlarla Temsilciliklerimizin sayısının artırılmasını talep ederiz.

SONUÇ OLARAK; Trafik ve Yol Güvenliğine partinizin daha çok duyarlı olmasını, taleplerimizin dikkate alınmasını ve Türk siyasetinde partinizin de başarılı ve daha çok demokrasi ve özgürlükler için çaba sarf etmesini dileriz. 21. 05. 2019.

(E-Posta: turkiyetrafik@gmail.com * Web site: www.trafik.org.tr)

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sıla Ayça Ertunç
Ahmet Koç
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Başar Özdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net