28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
ADALETSİZLİK ÇIKAR BİR YERDEN
25 Haziran 2019 Salı Bu yazı 23009 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Öncelikle bugün nihayete eren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri vatana millete devlete hayırlı olsun. Tarihe not düşmek anlamında bir cümle yazacak olursak; 31 Mart seçimlerinde usulsüzlük tespit edildiğinden fark 13 bin olan seçimin yenilenmesine karar veridi.

            23 Haziran da seçim yenilendi ve seçimi Millet ittifakı adayı yani Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi parti adayı Ekrem İmamoğlu adayı kazandı. Bu adayı resmi şekilde olmasa bile tüm açıklamalarında açıkça HDP destekledi. Saadet partisi aday çıkarmış olmasına rağmen bu adaya destek oldu.

            Nihayetinde ortalama 800 bin fark atarak seçimin kazandı ve bugün yarın mazbatasını alarak görev başlar. İnşallah bekleneni verir. Takipçisi elbette olacak doğrularına Orta Anadolu’dan doğru, Yanlışlarına da yanlış diyeceğiz.

            Bu seçimlerin en önemli belirleyeni yani bu seçimin Akparti tarafından kaybedilmesinin pek çok nedeni olmasına rağmen en önemli nedeni bence ekonomik nedendir.

            Karın doyman insan bir türlü tepkisini elbette gösterecektir.

            Efendim bu hükümet başarısız mı?

Evet başarısız. Yâda

Çok başarılı.

İkisi de değil.

Çok konuda başarılı. Kimse inkâr edemez. Hele bizim yaştaki ve daha ileri yaştakiler çok iyi bilir. Hastane kuyruklarını. Efendim şimdi de var denilebilir. Öyle değil. Bunun on, yirmi, otuz kat fazlasını düşünün. Yani gece 3 de sıraya geçip akşamüstü doktorun yanına girdiğinizi ve kafasını kaldıramadan ilaç ile sizi uğurladığını düşünün.

Ulaştırma alanında da öyle. Posta haneye gidip memlekette ki bir yakınınız ile konuşmak için saatlerce bulabilirseniz bankın üstünde oturduğunuzu, komşunun telefonundan çağırttığınız anne babanızla iki dakika konuşmadan telefonun kesildiğini düşünün. Şimdi akıllı telefonlar az geliyor.

Gördüğümüzde yerden bağırarak gurbetteki yakınlara selam gönderdiğimiz uçaklar şimdilerde otobüsten ucuz oldu neredeyse.

Daha pek çok konu evet. Ama hayır olan konu ekonomidir.

Efendim yedi düvel üstümüze geliyor. Amerika’sı Avrupa’sı bizimle uğraşıyor. Her yerimiz terör ile dolu. Naspın bu hükümet denilebilir. Hayır oda öyle değil. Zaten her şey gülük gülistanlık olsa Keskinin Cankurtaran köyünden Mehmet ağada yönetir bu devleti. Mühim olan bu kriz zamanlarında yönetmek.

Bu ekonomik krize bağlı olarak işsizlik konusu en önemli konudur. Başta dedik. Karnı doymayan her şeyi yapar. Bu işsizliğe geçici süre ile bulunan çözümlerden işkur aracılığı ile alınan elemanlara çeki düzen verilmelidir. Gerçek ihtiyacı olanların mutlaka iyi bir tespit edilerek onların işe alınması lazımdır. Elbet herkesin ihtiyacı var bir eve bir maaş yetmiyor. Ama hiç maaş girmeyen ev var. Öncelik onlara tanınmalıdır.

Bu işkur konusu siyasi partilerin vatandaşa bir kıyağı, yasak savma yeri olmuş durumda. Önceden iş arayanlar vekile gittiğinde devletin kitlerine gönderiler ve kim daha çok kit yöneticisine bağırır çağırır adam aldırırsa o iyi vekil olurdu.

Şimdilerde işkur öyle olmuş. Efendim kura çekiliyor. Kura ile alınıyor. Hayır öyle olmadığını sağır sultan bile biliyor. Kim daha çok bastırırsa o işe giriyor. Kimse benim bu sözüme darılmasın alınmasın. Öyle değil bileğinin hakkı diyen yüzde beşi geçmez. Eğer bu sözüme kızan varsa emin olun kendini yoklasın ya haksız işe sokmuş ya haksız işe girmiştir.

Aileye katkı olsun düşüncesi elbette çok güzel ama öbür aile ekmek bulamıyor. Kira elektrik su parası yok. Haksızlık diz boyu. Bunu normal gören kim varsa bir gün aç kalsın, çocuğu simit istesin alamasın, elektriği kesmeye geldiklerinde görevliye yalvarsın, gözü kapıya baksın bir lokma getirecek var mı diye de görsün.

Bakın siyasi bir bedeli olur elbette bu haksız ve adaletsiz işe almaların. Ama Allah indinde de çıkar acısı. Bu işe alımı gerçekleştiren kimse onda biraz Allah korkusu olsun. Başkan, vekil, il başkanı, ilçe yönetiminde yakını tanıdığı var diye işe aldığınız her kişi evine ekmek götürme derdinde olanların hakkıdır. Bu hak çıkar. Yaradan bu haksızlık yapmanın karşılığını o makamdan alaşağı ederek alır veya yakınlarınızdan çıkarır.

Çocuğunun ayağına bir ayakkabı alamayan, boğazına soktuğu iki ekmekten birini kısan, bayramı seyranı olmayan insanlar varken, bilmem kimin kartviziti ile geldi diye veya fiziksel özellikleri iyi diye işe alınanların karşısındaki insanların siyasi intikamı da ağır olur böyle biline.

Dediklerime yalan veya yanlış diyenler hadi kapatın gözlerinizi Allah ile baş başa kalın. Kaç kişiye nasıl pozitif ayrıcalık tanıdınız. Önce Allah ile çözün sonunuzu.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Secim  -  30-06-2019 - 08:31
Secimsiz 4 yil iyi degerlendirilmeli.vatandas dinlenilmeli.
Fazlı  -  25-06-2019 - 13:23
abi ki şimdi ayaklar yere basmalı. Benim yazımı takip edenler bilir vallahi bakın eski yazılara hepsi duruyor. Aman dikkat dedik. Ama kardeşim kime diyorsun:))) Sevgili devrem selam sevgiler...
Ö:OLGUN  -  25-06-2019 - 13:22
Aynen kardeşim keşke tüm olumsuzluklar ve uyarılar dikkate alınsaydı ben sokakta bile olumsuz durumları görürken inandığımız insanlar bunu nasıl göremez çokmu zordu orta direğe kadar inmek çokmu zordu suriyeli göçmenlere bir disiplin getirmek çokmu zordu inattan vazgeçmek durup dururken örnek Ankara belediye başkanı nı değiştirmek çokmu zordu seçmenin isteğini ölçmek daha yazacak neler var neler komutan sonuç ortada artık uyanma halka inme vakti
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net