26 Mayıs 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
  YAZARLARIMIZ
Aman Seçim Olmasın! BİRAZCIK NEFES
28 Haziran 2019 Cuma Bu yazı 23685 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Seçim havasıyla girmiştik yeni yıla. Oldu olacak derken, koca bir yılın yarısını, hatta daha fazla bir zamanı seçimle geçirdik.

 

    2019'un Mart ayı sonunda olacak seçimin nabzı, taa 2018'in aralık ayı içerisinde tutulmaya başlandı ve gündem her gün seçimlerden ibaretti. Üstüne üstlük ülke gündeminde çözüm bekleyen ciddi konuları parantez açıp içine atarak...

   Yükselen enflasyon rakamları, her yıl artan işsizlik oranları, sık sık aldığımız şehit haberleri ve terör konusu, S-400 ile patlak veren ABD krizi, selden ve afetlerden perişan olan çiftçinin, köylünün, işçinin, esnafın, öğrencinin kısacası hepsinin sorunları bir kenara konulup, paranteze alarak seçime odaklandık.

 

      Son 5 yılda 6 seçim yaptık derken Keskin ve İstanbul seçimleriyle 8 oldu. Ve sonunda bitişine şükretmeye başladık seçimin. Halihazırda paranteze alınan ve büyüyen sorunlar çözüm bekliyorlar. 

   

    Liderlerin, basının, insanların birbirlerini ayrıştırıcı, ötekileştirici tavırları, hakarete kadar varan sözleri artık topluma ciddi şekilde zararlar veriyor açıkçası. Bir erken seçim ilânı olacak diye yüreklerimiz ağzımıza geliyor adeta. Kazanmak uğruna yıkılan tabular, çiğnenen değerler ve herkesin gönlünde yer eden değerlere yapılan ithamlar, görülüyor ki, ne ülke, ne de toplum yararına hiç bir artısı olmuyor.

      

   Seçimler bitiyor, birileri kazanıyor, diğeri kaybetmiyor, ekonomik ve psikolojik olarak ÜLKEMİZ kaybediyor.

 

    Yıllarca dost olan berber Yılmazla, lokantacı Cemil, siyaset tartışmasıyla birbirlerinin gölgesine kurşun sıkıyor.

    Her seçimde partilere verilen ödenekler, ekonomik sıkıntıda olan ülkemiz için büyük bir külfet oluşturuyor.

      Kazanmak ve karşı tarafı alt etmek uğruna,  insanların gönül verdikleri partilere ve değerlere sarfettiği eyleme dönüşen sözleri, hakarete varan kelâmlar hep bizden, yani toplumumuzun birlik beraberliğinden götürüyor açıkçası.

 

     Son yılların en sansasyonel seçiminde bir güzel durum olarak iki rakip liderin tv ekranında açık oturum programı yayınlanacak diye sevinmiştik.  Yüreğimize su serpilmişti sanki. Fakat basın ve toplum öylesine kutuplaşmış ki, bu sefer de programı sunacak tarafsız ve herkes tarafından kabul görmüş moderatör bulmakta bir hayli sıkıntı yaşadık.

 

Geldiğimiz durumu buyrun siz düşünün.

 

    Çok şükür bitti. Şükrediyoruz artık. Temennimiz odur ki, bir erken seçim kararı daha alınmasın. Bir kaç yıl nefes alalım. Ülkemize, çözüm bekleyen sorunlara odaklanalım.

 

     Halk demokratik bir tercih yapmıştır. Bu verilen hizmet süresince hizmetlerden memnun kalmazsa, bir daha ki seçimde farklı bir tercih yapacaktır. Ne demiş büyük önder Atatürk; "EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR".

 

    Ülkemiz yıllar boyunca ne seçimler gördü, neler yaşadı, ne badireler atlattı. Fakat temennimiz o dur ki; yapılan her bir seçim ülkemizden birşeyler götürmesin. Hep zarar gören toplum olmasın. Eyvah seçim geliyor diye korkumuz omasın. "Ülkeye ne gibi artısı olur, sorunlarımıza nasıl çareler bulunur" diye pozitif yaklaşımlara girelim.

 

Söz konusu vatan da, teferruat ortada. Geride kalmıyor malesef, hiçbir teferruat.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
Mesut ARLIER
Şevket ÖZSOY
Kamil ÖCAL
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  25 Mayıs 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net