28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
HAKKIN TESLİMİ
04 Temmuz 2019 Perşembe Bu yazı 17589 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Her alanda ama özellikle siyaset alanında yapılan bazı yanlışlar insanlar üzerinde son derece etkili olur. Hele ki bu yanlışların başında vefasızlık varsa işte o zaman sadece vefasızlığa uğrayanı değil tek tek tüm yakınlarını olumsuz etkiler ve yapana kini körükler.

            Zaman zaman vefasızlık ile ilgili dilimizin döndüğünü kaleme aldık.

            Özellikle son genel seçimlerden başlayıp yerel seçimlerde devam eden bir vefasızlık olduğundan dem vurduk.

            Bir zamanlar dedik siyasi alanda boy gösterip gerek partisinin ve gerekse yöresinin çıkarları için canla başla çalışanlara vefasızlık etmeyin dedik. Bunu örneklendirdik. Sonradan dedik sizlerle çıkar ilişkisi kuranlara dikkat edin, bunlar sizlerle köy köy dolaşıp, belde belde sizleri anlatma, şehre katkı sağlama derdinde olanlarla bir olmaz dedik.

            Tutuldu mu sözlerin, yine neden bu konuyu gündeme getirdiniz, dün yamayan bugün niye vefasını göstersin diyenlere de bir çift söz hatırlatmak istedik. Dedik ki biz doğru bildiğimizi anlatalım, dile getirelim, kağıdımız utanmasın, kalemimiz utanmasın, dilimizde utanmasın niye bunları dile getirmedin diye. Utanırsa dedik vefasızlar utansın onlar doğruya gelsin dedik ve yazdık.

            İstanbul seçimlerinde yeni bir yüz, yeni ir anlayış, her şey güzel olacak sözleri ile seçim tekrarında bir ittifakın adayı seçimi kazandı. Elbette siyasette kazanmak olduğu kadar kaybetmekte haktır. Demokrasi ise ortak gailemiz bunu içselleştireceğiz. Ama İstanbul’da genel müdürlükten başlayıp bakanlık, Başbakanlık ve Meclis başkanlığı gibi makamlarda hizmet eden bir kişinin de seçimlerde kaybetmesi biraz vefasızlık olmuştur.

            Geldi geçti. İnşallah yeni başkan başarırda İstanbul kazanır.

            Burada asıl konum bu zamana kadar olanın dışında bundan böyle vefasızlık yapılmasın uyarısıdır.

            Vekillerimiz için daha önce yazdım çizdim. Ne seçici makamda olanlar nede halkımız vefasızlık yapmasın dedim. Bu zamana kadar Ramazan can ne yaptı, şimdi Halil Öztürk ve Ahmet Önal ne yapacak gibi yaralayıcı eleştiriler bir yana bırakılıp onlara yol gösterecek teklifler gerekli. Bir önceki yazımızda bazı önerilerde bulunduk şehrimiz için. İnşallah dikkate alacaklardır.

            Bu seçimlerde yük taşıyan il başkalarına gelecekte vefanın üst örneği gösterilmelidir. Bu iş ekip işidir. Tabiî ki Siyasi partili liderlerinin ilimizdeki temsilcileri olan il başkanları ekibi ile iş yapar. Bence bu seçimlerin kazananı tabiî ki başkanlar, vekillerin gayreti, halkın teveccühüdür. Ama il başkanlarının ve ekibinin gayreti asla küçümsenemez.

            Özelikle Akparti il başkanı ve Milliyetçi hareket partisi il başkanları bu seçimde olağan üstü performans gösterdiler. Onları her yerde her saatte gördük. Seçimin her aşamasında onların ve doğal olarak ekibinin imzasını hissettik.

            Önümüzde uzun bir süre seçim yok. Dolayısıyla bu insanlar seçimlerde çalışmalarının neticesini alacak insanlardır. Yine her yerde olacaklar, her alanda kendilerini göreceğiz bizler. Ama onları seçecek veya onları üst makamda değerlendirecek olanlar bunu pek göremeyecekler. O halde halkın değil de seçicilerin gözünden uzak olacaklar demektir.

            İşte tamda burada yeri ve zamanı geldiğinde seçicilerin vefasını göreceğiz. Onların aynı görevde veya farklı görevlerde nasıl değerlendirileceğini ileride göreceğiz. Bu güne kadar bazı il başkalarının uygun pozisyonda değerlendirildiğini gördük ama aynı zamanda bir o kadarda vefasızlık örneğini yaşadık.

            Ez cümle olarak insani alanda elbette önemli ama siyasi alanda da vefayı görmek istiyoruz. Bu güne kadar memlekete hizmet etmişlerin bazılarına reva görülen vefasızlık velev ki kendileri bilerek veya bilmeyerek başkasına yapmış olsalar bile Akparti İl balkanı Nuh Dağdelen ve Erdal Baloğlu’na ve diğerlerine yapılmasın. Yeni nesil siyasilere yazık edilmesin.

            Selam ve dua ile… 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net