10 Ağustos 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Matematik Bölümü Dünya’da İlk 500’de
Matematik Bölümü Dünya’da İlk 500’de
En Başarılı Ülke Türkiye
En Başarılı Ülke Türkiye
Başaran'da Tercih Dönemi
Başaran'da Tercih Dönemi
Kırıkkale'de çiftçilik yapmaya başladı
Kırıkkale'de çiftçilik yapmaya başladı
  YAZARLARIMIZ
GİTTİĞİMİZ GİBİ
11 Eylül 2019 Çarşamba Bu yazı 12469 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Askeri darbe olmuş ve demokratik tüm dengeler alt üst olmuş vaziyette bir ülkeydi seksen üçlü yıllar.

            Liseyi seksen ikide bitirmiş ama istediğimiz bölüm gelmeyince üniversite hayalimizi zorla da olsa bir sonraki yıla taşımıştık. Şimdi ki gibi ne dershaneler yaygındı ne her hafta üç defa deneme sınavı yapan etütler vardı.

            Kendi imkanımız ile çalıştık elbette. tek lüksümüz sınav diye bir dergi vardı onu alıp haftalık olarak çalışmak ve verirse bir deneme sınavını kendi kendimize çözmeye çalışmaktı. Ne yapamadığımız soruyu soracak hocamız vardı ne de testi değerlendirecek rehberler vardı.

            Seksen üç yılının üniversite sınav sonuçları gelmeden mahalle arkadaşımızın da telkini ile daha doğrusu birazda mahallede bize uzak bir yerde oturan tatillerde üniforması ile izine gelen ve nerdeyse bayram ziyaretlerine bile resmi elbise ile giden delikanlıyı görerek. Giderken de şapkasını koltuk altına alıp, içinde sonraları pek bir şey olmadığını tecrübelerim ile sabitleştirdiğim bond tipi çantasını bırakmayan çocuğa özendiğimiz için askeri okula müracaat ettik.

            Sınav neticeleri geldiğinde hem üniversiteyi ve hem askeri okulu kazanmıştık. Tercih durumu bize gelmişti.

            Elhamdülillah askeri okulu tercih ettik. Spor ve Mülakat sınavları bizim için çok Taek Won-do da hoca seviyesinde olduğumuz için çok zor olmadı.

            Ve bir gün, bir on bir eylül günü bir spor çantası omzumuzda çıktık yola. Rahmeti babamı yedi kardeşin en küçüğü oğlu asker olmuş diye gururlu, annem daha çok küçük ne yapar oralarda düşüncesi ile bıraktık.

            Dün gibi aklımda olmasının nedeni çok mu içime işlediğindendir yada o günden sonra günlük tutmam mı bilmem ama nizamiyeden ilk girdiğim ve o gün ne yediğimizden tutun etrafımıza nasıl acemice baktığımıza kadar, askeri elbiseler ile nasıl tanıştığımıza kadar aklımda.

            Askeri okul biter.

            Daha on dokuz yaşında iken gerek askerilerin sorumluluğu gerekse devlet malının sorumluluğu ile yoğrularak başlarsın mesleğe.

Üniversiteyi görevde iken bitiririz. Evleniriz. Kızımız olur ileride devlet memurluğunu seçer. Oğlumuz olur oda baba mesleğini seçip hayatına devam eder.

Elhamdülillah Yüce milletimizin göz bebeği ordumuzun çok kritik birimlerinde gerek operasyon gerekse karargah ekibi içinde yer almış bir Astsubay olarak şanla şerefle iki bin yedi yılında verdik dilekçemizi ve kendi isteğimiz ile emekli olduk.

Elimizde spor çantası ile çıktığımız bir on bir eylül sabahı çıktığımız yoldan yine bir on bir eylül günü döndük memleketimize.

Elhamdülillah emekli olduktan sonra bir oğlumuz bir kızımız daha oldu. Şükürler olsun ekmelilik hayatımızda çalışma hayatımız gibi bir koşturma, gayret ve taşın altına elimizi sokmak düşüncesi ile şekillendi.

Siyaset ile uğraşırken bulunduğum yöreye yerel anlamda ne katarım gailesi çektik. Köşe yazarken düşüncemizi, araştırmamızı, bildiğimizi paylaşalım çevremizdeki insanlarla diye dedik. Umre rehberliği yapayım diye düşündüğümde de hem kendim arınayım hem etrafıma arınmaları konusunda destek olayım diye düşündüm.

Bu yazı biraz şahsi yazı oldu ama aslında derinlemesine düşündüğümüzde hayatın nasıl akıp gittiğine ve ne yaparsanız yapın kaderin karşısında başınızın büküleceğine ve Rab’den gelen her şeye şükür dememiz gerektiğine ve bulunduğunuz yerin hakkını vermeniz gerektiğine örnektir diye düşündüm.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Okur  -  17-09-2019 - 16:18
Elinize saglik. Yazilarinizi bekliyoruz dort gozle
emeğinize sağlık  -  14-09-2019 - 09:39
yazılarınızı ve kitaplarınızı bekliyoruz.sağoun varolun
ankaradan  -  14-09-2019 - 09:32
fazlı bey, yazılarınız ve fikirlerinizle; biriktirmiş olduğunuz donanımlarınızı insanlarla paylaştığınız için takipçileriniz adına teşekkürü borç bilirim. kalite tesadüf değildir sözünün yansımasısınız.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Ahmet Tarlabölen
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Ağustos 2020 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net