27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
YERE BATSIN DAVANIZ
13 Eylül 2019 Cuma Bu yazı 20626 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Evlâdının acısıyla yüreği yanan bir kaç anne haykırdı tüm öfkesi ve üzüntüsüyle.

"YERE BATSIN KÜRDİSTAN DAVANIZ".

 

O an "hay atana rahmet" deyip, ellerini öpesim geldi işin açıkçası.

 

     Yıllardır görsel ve yazılı basında, okullarda, sosyal medyada, kısacası her yerde duyurmaya ve aksettirmeye çalıştığımız bir mesajımız vardı;

"Türkiye'de kürt sorunu diye bir sorun yok TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR, bu bir sorunmuş gibi ortaya atanlar, Türkiye üzerinden sağlamaya çalışan mihraklardır" diye diye yıllarca nefesimiz tükendi.

 

     Sonunda bunun bir dava, bir ideoloji olmadığını anlayan anne ve babalar, eylem başlattılar.

 

     Buradaki menfaati olan ülkeleri, yıllarca pkk ile birlik olup, bu ülkenin nasıl kanını vampir gibi emdiklerini, aklı yetik herkes biliyor.

 

     Yıllarca birarada yaşayan, birbirlerinin çocuklarını evlendirip akrabalık kurdukları, Türk ve Kürt halkı arasında etnik bir ayrımcılık çıkarılıp birbirlerine nasıl düşürüldükleri alenen ortadadır.

 

    Türkiye'de eğitim hakkı tanınmayan, kamu kurumlarına kabul edilmeyen veyahut doğu bölgesi dışında esnaf yada ticaretle geçimini sağlamaya çalışan bir kürt vatandaşımıza engel olunduğunu duydunuz mu?!

ASLA DUYAMAZSINIZ.

 

     Tarih boyunca hemen hepimiz biliriz ki; bir ülkenin, diğer bir ülkeyi ele geçirmenin veya düzenini bozmanın en iyi yöntemi "BÖL, PARÇALA, YUT" taktiğidir.

Hele bir de o ülkede farklı fikirler, görüş ayrılıkları, mezhep çatışması varsa. Ve bu görüşlere bağlı kalabalık bir mensup varsa...

 

     En bariz ve en bilinen bir gerçek ki; Amerika'nın yıllarca pkk ile ülkemiz üzerinde kurduğu tezgâhı da aynen bu şekilde işlemektedir.. Bunu anlamak için profesör olmaya gerek yok.

     Pkknın elinde olan silah ve mühimmatın tamamı, ABD menşeiili. Ele geçirilen peşmergelerin arasında Amerikan vatandaşı bile çıkıyor. Çünkü orada, yerlerinden kaçmaya zorlayıp boşalttığı topraklarda ayrı devlet kurmak hedefi. Bunun için yıllarca pkk terör örgütünü maşa olarak kullanıp başımıza belâ etmiştir.

 

     Bu vatanın tertemiz, gencecik evlatlarını, taa 13-14 yaşlarında erkek-kız demeden dağa kaçırıp pkk kamplarında zorla tıkmışlardır. Kimisi güya dava uğruna savaştığına inandırılıyor, kimisi de zorla alıkonuluyor. Kızları ise hiç söyleyesim gelmiyor. Kamplardaki erkeklerin pis nefislerine hizmet ettiriliyor. 

 

     Peki masa başındakiler ne yapıyor?! Yok Kürdistan davası, yok bilmem ayrımcılık davası.

Hepsinin hikâye olduğunu, koltuklarında oturanların, ABD ile gizli işbirliği yapanların kendilerinin umurlarında olmadığını bir anne haykırışı ortaya serdi.

 

İŞTE BU KIRILMA ANI OLMALIDIR. 

 Bu ana-babalara destek olunmalı.

"Bizler bu ayrımcılığa zaten karşıydık, her zaman sizlerin yanındayız" mesajı verilmelidir.

 

     Birlikte yıllarca yaşadığımız bu topraklarda aynı ana-babanın 2 evladının biri şerefle asker olup vatani görevini yaparken, diğer evlâdını dağa kaçırıp peşmerge yaparak iki kardeş birbirine vurdurtuluyorsa bu birilerinin işine geliyor demektir.

 

     İşte bu noktadayız artık.

Pkk bizim arka kalemiz deyip, ABD ile kolkola gezerek, bu vatanın vergisinden maaş alan, benim askerime kurşun sıkıp, gencecik evlatlarımızı dağa kaçıranlara sahip çıkan siyasetçi, bürokrasi, her kim olursa olsun tavlz verimemeli artık.

 

     Dağa kaçırılan çocuğu için yanıp tutuşan annelere kesinlikle destek olunmalı. Bu tam da birlik olma zamanıdır işte. Aksi takdirde ekran ve klavye karşısında mesaj verip sonra kenara çekilmenin hiçbir faydası yok. Yıllarca vermek istediğimiz mesajların yerine ulaşmasının vaktidir artık.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net