04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
  YAZARLARIMIZ
Cuma Namazı
29 Eylül 2010 Çarşamba Bu yazı 31811 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Akdamar'da yapılan ayine tepki gösteren Sayın Devlet Bahçeli, Meclis'in açılacağı gün Kars'a gidip Ani Harabeleri'nde katedralden camiye çevrilen Fethiye Camisi'nde Cuma namazı kılarak Büyük Türk Hakanı Alparslan’ın 1000 yıl önce Anadolu’ya girdiği noktadan fethi tekrar başlatacak.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin 40 kadar il başkanıyla 1 Ekim günü Türkiye-Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri'nde cuma namazı kılma kararını Referandum sonuçlarını değerlendirme ve Seçim çalışmalarını başlatma toplantısında açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, MHP liderinin bu isteğiyle ilgili olarak, “Toplu gösteri yapmaya kalkarsa anayasa engeline takılır. Bireysel olarak namaz kılacaksa temiz bir mekan bulup namaz kılabilir. Bir toplu gösteri yapmaya kalkarsa zaten sanıyorum ki Anayasa, Siyasi Partiler Yasası bir siyasi partinin din istismarı ile yola çıkmasını galiba engelliyor. Ama bireysel olarak bir hakkını kullanmasına saygı duyarım''diyerek AKP tarafından engellenmeye çalışılıyor.

O zaman şu soruları sormak hakkımız değil midir?

Referandum seçimleri öncesi Tayyip Erdoğan'ın Cami önlerinde yaptığı mitingler Anayasaya aykırı değil mi? Bu dine siyasete alet etmek değil midir?

Anayasamız Başbakanın Cami bahçesinde miting yapmasına izin verirken, Sayın Bahçeli'nin camide namaz kılmasına izin vermeyecek mi?

Akdamar Kilisesi AKP tarafından ibadete açılmıştı. Anayasanın hangi maddesinde Atatürk ilke ve inkılaplarını ayaklar altına alarak Türk düşmanı ve misak-ı milli sınırlarını çiğnemeye yeminli Ermenilere Türk topraklarında ayin yaptırabileceği yazıyor.

Akdamar’da ayin yapmak dini özgürlükte Fethiye Camiinde namaz kılmak mı suç sayılacak?

AKP'li muhafazakâr eşcinsel Modacıya Kasımiye Medresesi'nde cani önünde defile yapılmasına izin veren AKP, Cuma namazı kılmasına mı izin vermeyecek?

Tarihi Sümela Manastırı'nda 88 yıl aradan sonra Bartholomeos, önderliğinde Hıristiyan ayinine izin veren AKP, Müslümanların namaz kılmasını mı engelleyecek?

Ruhban Okulu'nun açılmasına sonuna kadar destek veren AKP, Namaz kılmak isteyen Müslümanlara engel olabilecek mi? Müslümanlar cuma namazı kılamayacaklar mı?

Ayasofya’da ayin yapmak isteyen ne idüğü belirsiz kişiler son anda ancak vazgeçmediler mi?

Akdamar,

Sümela,

Ruhban Okulu,

Kasımiye Medresesi

Anayasa’ya uygunda Ani mi suç sayılacak.

Serhat şehrimiz Kars’ta kılınan bu Cuma namazı Alparslan’ın ruhunu şad edecek, İnşallah arkasından Ayasofya’da kılınacak Cuma Namazı’da Fatih’in ruhunu şad edecektir.

Bu yolda mücadele eden Müslüman Türk’ün fikrinin temsil edildiği Milliyetçi Hareket Partisi ve Sayın Genel Başkan Bahçeli’yi kutluyor. Bu kutlu davalarında başarıları için dua ediyorum.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ALPASLAN  -  02.10.2010 - 12:56
Bence bu adam MHP de ne misyon bıraktı ne de itibar bıraktı...Ne siyaset yapmadan haberi var ne muhalefet etmekten...biraz gözünüzü açın da bakın Allahınızı severseniz...millet ekonomiyle teknolojiyle demokrasiyle yarışa girmiş almış başını gidiyor..sizde tutturmuşsunuz bir türkü gidiyorsunuz...hala tehditkar konuşmalar mafyavari açıklamalar...memleket sizin yüzünüzden güvensiz bir yer...
cumali  -  30.09.2010 - 16:57
Cumanız mubarek olsun
Bünyamin POLAT  -  30.09.2010 - 14:30
MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin Fethiye Camisi'nde Cuma namazı kılmasını takdir ile karşılıyorum. Burada Cuma namazı kılmasını destekliyorum. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın kamuoyuna yaptığı açıklamalarını da esefle karşılıyor ve kınıyorum.
Abbas Yılmaz  -  30.09.2010 - 9:27
Demogoji yapmayada gerek yok.Kimlerin ne yapmaya çalıştığını bu memlekette herkes biliyor
emıne arslan  -  30.09.2010 - 9:21
peki arkadaşım sayın DEVLET beyimiz hangi işlerin adamıdır ? size göre bilmek isteriz ...Bu arada müslüman bir kişinin yanına sevdiği dostlarını alıp cemaatla namaz kılmak istemesi size göre hangi iş anlamına geliyor onuda bir açıklayıverirseniz ... HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN !!! VE LÜTFEN EDEBİNİ BİLSİN ... Biz her işide (artık hangi manada kullandıysanız ) pek ala işlemesini biliriz merak buyurmayınız .Fakat edebimizden sakınırız da susarız ...Ama yeter dediğimizdede neler olduğunu şöyle bir geriye bakıp anlayıveriniz bir zahmet .SELAM VE DUA İLE TÜM ÜLKÜDAŞLARIMA VE MEMLEKET SEVDALILARINA SELAM OLSUN .
milliyetçi  -  30.09.2010 - 9:11
devlet bey bu işlerin adamı değil halkın gozunde hıc bır ınandırıcılıgı yok
NECİP  -  30.09.2010 - 0:34
KANIMIZ AKSADA ZAFER İSLAMIN REHBERİMİZ KURAN HEDEFİMİZ TURANDIR. MHP LİDERİMİZ DEVLET BEĞİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN. TÜRK DÜŞMANLARI OKADAR ÇOKKİ. OLSADA FARKETMEZ CEHENNEM OLSA GELEN GÖKSÜMÜZDE SÖNDÜRÜRÜZ .BİZ BU KUTLU DAVADAN DÖNMEK BİLMEYİZ YÖRÜRÜZ. BÜTÜN BOZKURT YÜREKLİLERİN ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN TÜRKÜN BAŞI EGİLMEZDİR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.cCc
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net