19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
ANNE FERYADI
27 Eylül 2019 Cuma Bu yazı 18222 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Günlerdir süren ve teröre başkaldırı anlamında tarihe not düşecek bir anlam taşıyan Diyarbakır HDP il binası önünde nöbet tutan annelerin bu şanlı direnişi toplumun her kesiminden destek almaya devam ediyor.

            Evlatlarını teröre kaptırmak istemeyen veya bir nedenle terör örgütünün elinde olan evlatlarını kurtarmak amaçlı tutulan bu nöbete Kırıkkale Emekli Astsubaylar Derneği de destek verdi.

            Kırıkkale Emekli Astsubaylar Derneği adına bir açıklama yayınladık.

            Dedik ki bu açıklamamızda  “ yıllarca canımızı hiçe sayarak mücadele ettiğimiz bölücü terör örgütüne gerek kandırılarak ve gerekse kaçırılarak evlatlarını kaptıran annelerin direnişleri takdire şayandır. Aslında çok geç kalmış bir eylem olarak görmekle birlikte bölgenin şartları nedeniyle bugüne kadar yapılamayan bu eyleme aslında sadece çocukları kaçırılan anneler veya aileler değil aynı zamanda tüm annelerin destek olması gerekir. Zira onların başına gelenler yarın herkesin başına gelebilir.

            Aslında bu sorun sadece bölgenin sorunu değil. Aynı zamanda doğusu batısı ile herkesin sorunu. Elbette doğu ve güneydoğu da yaşayan aileler terör belası ile daha yakın tehlike içindeler. Ancak batıda da evlatlarımız aynı tehlike içindedir.

            Çünkü evlatlarımızı okumaya gönderiyoruz. Bırakın üniversiteyi liselerde bile terör örgütünün her türlü propagandasını yapan kişi veya kişilerin olabileceği bir vakadır. İşte bu tür art niyetli kişilerin evlatlarımızı zehirleyerek hiçte istemediğimiz veya tasvip etmediğimiz şekilde bu insanların ağı içine girebilir. 

            Bu annelere destek şarttır. Biz yıllarımızı bölgede geçirdik. Her an terör tehlikesi içinde çalıştık. Bu görevimiz esnasında da bizlerde bu tehlike ile karşılaşabilirdik ve o annelere ve ailelere bizimde ailelerimiz katılabilirdi. Tekraren ve daha güçlü şekilde altını çiziyoruz ki bizler bu annelere destek veriyoruz. Ve inanıyoruz ki toplumun her kesiminden insanlarımızın bu ailelere destek vermesi şarttır.” Dedik.

            Ve dedik ki İleriki günlerde bu ailelere gerek maddi anlamda ve gerekse manen yanlarında olduklarını göstermek için farklı adımlar atacağız ve bu adımlarını Kırıkkale halkı ile paylaşacağız. Dedik.

            Bu açıklamayı kaleme alırken o bölgede görevimiz nedeniyle gece gündüz gerek birlik ve tim şeklinde ve gerekse tek çok seyahat ettiğimizi hatırladık. Elbet Rabbim koruyup kolluyor. Bu faaliyetlerimizin hemen ardından aldığımız istihbaratlarda çok kısa süreler ile terör ile karşılaşmadığımız, bazen dakikalar ile teğet geçtiğimizi de düşündük.

            Annelerin bu feryatlarının bugünün bir hareketi olmadığını düşünüyorum. Bu feryadın dağlara ulaşması için mutlak suretle gerekli ortamın sağlanması gerekiyordu. Her şeyden önce etkin bir şekilde terör örgütü ile mücadele ediliyor ve örgüte katılım azalmış durumda. Bu durum olmasaydı aileler farlı çekince ve korkular ile orada toplanamazdı.

            Ayrıca gerek sivil toplum kuruluşları ve devletin farklı birimleri ile uzun süreli bir çalışmanın eseridir bu direniş.

            Ölümün kimseye yakışmadığını haykırıyorum. Bilir ve inanırım ki her fani ölümü tadacaktır. (ankebut suresi) ama herkesin döşeğinde ve eşi dostu ile helalleşerek ebediyete göç etmesini isterim. Yani bir çatakta bir batakta bir kaya kovuğunda cesedinin çürümesini istemem.

            İşte bu nedenle terörün her türlüsünü lanetliyorum. İçteki hain yıkıcı teröre de, yıkıcı teröre de, dini istismar edene de, ırkı istismar edene de karşıyım. Bu nedenle evlatlarını kurtarmaya çalışan anneleri destekler ve her kesimden de beklerim.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Sevim ATA  -  27-09-2019 - 17:21
Evladımın ölüsüne bile razıyım\' diyen annelerin masum ve insani direnişinin yanında olmak, hepimizin boynun borcudur. Bizler Edirne\'den Kars\'a tek yürek olmuş kadınlar ve anneler olarak anne acısının etiketi olmaz diyor, yerel, ulusal ve uluslararası kamuoyunu Diyarbakır\'daki annelerin yanında olmaya davet ediyoruz.
Halk  -  27-09-2019 - 09:09
Söz konusu terör bölgelerinde guvenlik guclerimizi en cok zorlayan unsur, halktan orgute destegiydi. Bu destek bazen ideolojik oldugu gibi, bazende korkudandi. Simdi devletimizin yapmis oldugu yatirimlar ve operasyonlarla bu destek kesildi. Bu yapilan eylemlerde bu durumun getirisidir.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net